Zoni Language New Jersey

İngilizce şüphesiz ki pratikte dünyadaki en geçerli dildir ve her yıl yüz binlerce insan İngilizce öğrenmek veya bilgilerini geliştirmek amacıyla anadili İngilizce olan ülkelere seyahat etmektedir. Bu ülkelerin en önde gelenlerinden biri de İngilizce konuşan nüfusun en fazla olduğu ülke olan Amerika Birleşik Devletleri’dir. Uluslararası öğrencilere dil eğitimi veren birçok okula ev sahipliği yapan ülkede onlarca farklı dil eğitim programı sunulmaktadır. Ülkede yaygın olarak sunulan İngilizce programlar:

Genel İngilizce: Katılımcıların dilbilgisi, okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Yarı yoğun ve yoğun İngilizce olarak ikiye ayrılır. Yarı yoğun İngilizce haftada 25 ders saati, Yoğun İngilizce eğitimi ise haftada 30 ders saati olarak şekillenir. Genel İngilizce eğitim programı 2 haftadan 2 yıla kadar uzayabilir. Her hafta yenisi başlayan Genel İngilizce programına dilediğiniz Pazartesi günü başlayabilirsiniz.

Akademik Dönem & Akademik Yıl: Diğer programlara göre daha uzun programlardır. Akademik Dönem ya da Akademik Sömestr olarak da adlandırılan programlar 20-32 hafta süre zarfı için şekillenirken Akademik Yıl programı 48 haftaya kadar uzayabilmektedir. Bu program özellikle üniversite eğitimini İngilizce alacak öğrenciler için ideal programlardır.

Mesleki İngilizce Programları: Belli kollarda çalışan katılımcıların mesleki gereksinimlerine cevap vermek için tasarlanmış programlardır. Hukuk, Havacılık, Tıp, Turizm İngilizcesi, Askeri İngilizce gibi onlarca farklı alanda sunulan Mesleki İngilizce programları aynı zamanda birçok farklı ülkeden gelen ve aynı iş kolunda çalışan katılımcıların da bir araya gelmesini ve birbirleri arasında kariyerleri için bir ağ kurmalarını sağlamaktadır.

Sınav Hazırlık Programları: Katılımcıları yabancı dil yeterlilik sınavlarına hazırlayan programlardır. Bu sınavlar: IELTS, TOEFL, Cambridge(KET,PET,FCE,CAE,CPE) gibi genel, akademik amaçlı yada mesleki İngilizce yeterliliğini ölçen sınavlar olarak karşımıza çıkar.

Teacher Training Programları: Halihazırda İngilizce öğretmeni olan ya da İngilizce öğretmeni olmaya aday katılımcıların mesleki gelişimlerine odaklanmış eğitim programıdır. Bu programların içeriği ve işleyişi kişilerin İngilizce seviyelerinden ziyade, öğretmenlik mesleği ile ilgili gereksinimler düşünülerek tasarlanmışlardır.

İş İngilizcesi Programları: Çalışanların iş hayatında yabancı dillerini etkin kullanmak için gerek duyabilecekleri yeterlilikler üzerine odaklanan programlar olup, işletme, ekonomi, pazarlama, uluslararası ilişkiler, uluslararası iletişim gibi sektörlerde kariyer hedefleyen katılımcılar için uygun programlardır. İş İngilizcesi Programları Genel İngilizce programları ile beraber de alınıp kombine edilebilmektedir.

Yaz Okulu Programları: Yaz tatillerinde 7-19 yaş arası öğrencilere açık olan programlardır. Yaş aralığı okuldan okula değişken olabilmektedir. Program süresi 2-12 hafta arasında katılımcının tercihine sunulmaktadır. Yaz Okulları programları genellikle öğlene kadar ders, öğleden sonra ise çeşitli spor faaliyetleri ve sosyal aktiviteler ile desteklenmektedir. Bu Yaz Okulu programları küçük yaş grubundaki öğrencilerin İngilizce öğrenmelerinin yanında hem yaz tatillerini en iyi şekilde geçirmelerine hem de kişisel gelişimlerini desteklemeye yardımcı olmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri’nin sunduğu bu eğitim olanaklarından yaralanabileceğiniz, hepsi kendi içinde farklı tarihe ve kültüre sahip olan şehirleri ve bununla birlikte ünlü dil okullarını hep birlikte aşağıda inceleyelim:

Zoni Language Centers New York- New Jersey- Miami:

1991 yılında kurulan Zoni Dil Okulu, uluslararası öğrencilere yüksek kaliteli ve yoğun bir İngilizce dil eğitimi sunmaktadır. Zoni’nin New York şubeleri namı değer NYC’nin Manhattan, Brooklyn ve Quenns bölgelerinde yer almaktadır. Ana kampüs, Manhattan’ın tam kalbinde, Empire State binasının hemen yanında, Times Meydanı’na ve Central Park’a yürüyüş mesafesindedir. Cafeler, restoranlar, mağazalar, konserler, gösteriler ve daha birçok şehir atraksiyonları açısından son derece zengin bir bölgededir. Aynı şekilde Brooklyn ve Quenns bölgelerindeki kampüsleri de merkeziyete sahip olup yürüyüş mesafesinde her yere rahatlıkla ulaşım sağlayabilme imkanı sunmaktadır.

Zoni Manhattan Konum İçin Tıklayınız…

Zoni Brooklyn Konum İçin Tıklayınız…

Zoni Jackson Heights Konum İçin Tıklayınız…

Zoni Flushing Konum İçin Tıklayınız…

New York City Tanıtım Videosu İzlemek İçin Tıklayınız…

YERO New York Bilgilendirmesi İçin Tıklayınız…

New Jersey eyaletindeki Zoni, Elizabeth, Passaic, Newark, Palisades Park ve Batı New York olmak üzere 5 farklı lokasyonda bulunmaktadır. Batı New York kampüsünden Manhattan’a kolayca geçiş yapabilir, diğer bütün lokasyonlardaki merkezi konum sayesinde de istediğiniz her imkanı kendinize rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Zoni West New York NJ Konum İçin Tıklayınız…

Zoni Elizabeth NJ Konum İçin Tıklayınız…

Zoni Passaic NJ Konum İçin Tıklayınız…

Zoni Newark NJ Konum İçin Tıklayınız…

Zoni Palisades Park NJ Konum İçin Tıklayınız…

New Jersey Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

Miami’deki Zoni Kampüsü Florida Biscayne Körfezi’nde, Miami kumsalına çok yakın olarak konumlandırılmış plajlara, turistik merkezlere ve yerel iş merkezlerine ulaşılması kolay olan bir lokasyonda bulunmaktadır. Harikulade atmosferi, güzel plajları ve birçok aktivitesiyle Amerika Birleşik Devletleri’nde en başta tercih edilen tatil güzergâhıdır. Hareketli gece yaşantısını, güzel hava, güneş ve arkadaş canlısı insanlarla karakterize olmuş çeşitli kültürleri barındıran bir atmosferle olan karışımını etrafınızda hissedersiniz.

Zoni Miami Konum İçin Tıklayınız…

Miami Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

Zoni Language Centers Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

YERO Miami Bilgilendirmesi İzlemek İçin Tıklayınız…

Neden Zoni?

Zoni öğrencilerine sunulan kimlik kartları, ücretsiz WIFI, öğrenci salonları ve kantinler okul çekiciliğini arttırırken Amerika, Kanada ve İngiltere gibi ülkelerde birçok şubesi bulunan zincir, seçkin bir dil okulu olması ve TOEFL, Cambridge gibi uluslararası geçerliliği olan sınavların sınav merkezi olması da rotamızı bu okula çevirmemizi sağlayan güvenilir etmenlerdir.

Zoni Language Centers Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Zoni Youtube Kanalı İçin Tıklayınız…

Zoni Facebook Sayfası İçin Tıklayınız…

Zoni Instagram Sayfası İçin Tıklayınız…

Zoni Twitter Sayfası İçin Tıklayınız…

Konaklama alternatifleri ise:

-Aile Yanı Konaklama

Student-Homestay-FAQs

Şehir merkezine 30-45 dk’lık mesafelerde seçkin ve güvenilir Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı aileler.

-Rezidans konaklama

indir (1)

Şehir merkezine yürüyüş mesafesi ya da 10-15 dk’lık otobüs/metro mesafeleri arasında suit konaklamadır.

 

-Apartman öğrenci odası:

Sample_student_apt-768x508

Şehir merkezine yürüyüş mesafesi ya da 10-15 dk’lık otobüs mesafeleri arasında ortak paylaşımlı ya da kişisel öğrenci apartları

Gibi konaklama türleri öğrencilerin tercihine sunulmaktadır.

Zoni Language Centers, öğrencilerine;

-Genel İngilizce (Katılım için A1-C1 seviyesinde olmalısınız.)

-Yoğun İngilizce (Katılım için A1-C1 seviyesinde olmalısınız.)

 

Dil programlarını sunmaktadır.

Zoni Language Centers okullarının sahip olduğu akreditasyonlar ve üyelikler:

The Commission on English Language Program Accreditation (CEA), The Accrediting Council for Continuing Education and Training (ACCET), New York State Education Department, Student and Exchange Visitor Program | ICE, Occupational English Test ( OET), Cambridge  Assessment English: PET,FCE, CAE, CPE, Cambridge Assessment Admissions Testing ( Cambridge & Oxford), TOEFLiBT, THE ASSOCIATION OF LANGUAGE TRAVEL ORGANISATIONS (ALTO)

TIPS:

Bütün konaklamalar için kayıt oluşturduktan sonra iptal ya da değişiklik isterseniz bunu konaklama başlangıç tarihinize en geç 1.5-2 ay kala okula bildirmeniz gerekir. Aksi halde maddi kayıplara uğrayabilirsiniz.

Amerika’da dil eğitimi planlaması için vize işlemleri sırasında evraklarımızda sağlık sigortası gösterilmesi zorunlu değildir. Fakat vize onaylandıktan sonra seyahat ve sağlık sigortası yapılması zorunludur. Yapacağınız sağlık sigortası genel olarak acil rahatsızlıkları kapsamaktadır. Göz, diş, estetik ya da kronik rahatsızlığınızdan kaynaklı yapacağınız hastane işlemlerinde ciddi maddi yükümlülüklerle karşılaşabilirsiniz. Turistik vize ile Amerika Birleşik Devletleri’nde haftalık maksimum 15 ders saati olmak üzere 12 haftaya kadar dil eğitimi alabilirsiniz. Vize işlemleriniz için de eğitime başlamayı planladığınız tarihe en geç 1.5 ay kala harekete geçmelisiniz.

 

İlginizi çekebilir..

Language Studies International (LSI): Toronto (Junior) (Toronto ...

LSI Toronto Yaz Okulu

LSI LSI zincir bir okuldur ve 50 yıldan uzun bir deneyime sahiptir. İngiltere, Kanada, ABD, Yeni Zelanda, Fransa, İsviçre, Avustralya’da merkezi mevcut olmakla beraber 16 ...