yurt-disi-lisans3Yurt dışında lisans eğitimi almak sandığınızdan daha kolay! Sadece okumak istediğiniz bölüme ve ülkeye karar verin, sizi en uygun okula yönlendirelim!

Uygun fiyatlı üniversite eğitimi almak isterseniz, Almanya, Avusturya, Polonya, Macaristan, Yunanistan gibi ülkeler ideal seçimlerdir. Bunun yanında Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya gibi ülkelerde eğitim maliyetleri maalesef ki oldukça yüksektir. ABD, Kanada, ve Avustralya’da burs alma ihtimaliniz okulun vereceği karara bağlıdır. Sağladığınız koşullar yeterli ise burs alabilirsiniz. Öte yandan İngiltere’deki okullar gerek lisans gerek ise yüksek lisans öğrencileri için burs imkanı sunmaz. Fulbright, MEB, veya diğer bazı vakıflara bireysel burs başvurusu yapabilirsiniz. Her kurum kendi belirlediği ülkeler için burs sağlar.

Almanya ve Avusturya’da lisans eğitimi için, LYS’de okunmak istenen 4 yıllık bölüme kayıt hakkı kazanmış olmanız gerekmekte. Aynı şart yüksek lisans eğitimi için de gerekiyor. Örneğin, bu ülkelerde yüksek lisans yapmak istediğiniz bölüm Makine Mühendisliği ise, Türkiye’de herhangi bir vakıf veya devlet üniversitesinin Makine Mühendisliği bölümünden tezli yüksek lisans programına kabul almış olmanız gerekiyor. Bunun yanında Almanya ve Avusturya’da, Almanca eğitim veren okullarda eğitimin ücretsiz olması da büyük bir avantaj. En az B2 seviyesinde Almanca ve 3.00 üzeri ortalama ile iyi bir okulda eğitim alabilirsiniz. Bu ülkelerde İngilizce eğitim almak isterseniz, eğitiminiz için her yıl belirli bir miktarda para ödemeniz gerekiyor.yurt-disi-lisans

Yurtdışı Egitim bir başka alternatif ise Balkan ülkelerinde eğitim almak. Bu ülkelerde lisans eğitimi çok uygun fiyatlı olup, yıllık 3000 Euro’dan başlayan maliyetlerle eğitim alabilirsiniz. İtalya’da lisans eğitimi almak için ise öncelikle lise diplomanızı İtalyan Konsolosluğu’nda onaylatıp, diploma denkliği almanız gerekiyor.

yurt-disi-lisans2Amerika’da Community College olarak adlandırılan 2 yıllık eğitim veren okullardan mezun olup, lisans tamamlama yapabilirsiniz. Community College eğitim masrafları, 4 yıllık Amerikan üniversitelerine göre %50-%70 daha uygun fiyatlıdır, kabul işlemleri daha kolaydır. Amerika’da lisans eğitimi almak istediğiniz okullarda eğitim İngilizce olduğundan, TOEFL veya IELTS sınavlarından belirli bir puanı aşmanız gerekir. TOEFL sınavından en az 80, IELTS sınavından ise en az 6.0 puan alırsanız, yurtdışında başvuracağınız okuldan kabul alma ihtimaliniz artar.

Genel olarak yurt dışı üniversite başvuruları için 10-12 ay öncesinden harekete geçmek gerekir. Çünkü okul ve ülke seçimi, başvurulacak okul ve beraber çalışılacak danışman hoca ile bağlantı kurmak, gereken sınavlara hazırlanıp zorunlu puanları almak, referans mektupları ile niyet mektubunu hazırlamak zaman alan süreçlerdir. 2017 Güz Döneminde yurt dışında eğitim almak isterseniz, Yurtdışı Dil Okulları için bizimle Eylül ayından itibaren irtibata geçebilirsiniz.