Yurtdışı eğitim faydaları

Son zamanlarda yurtdışı eğitim  almak veya akademik eğitim almak oldukça kolay ve popüler olmaya başladı. Okulortamında veya arkadaş ortamlarında sürekli ya yurt dışında eğitim almış ya daalmak isteyen insanlarla karşılaşırız. Peki yurt dışı eğitiminin bu derece yoğun bir ilgi görmesinin sebebi nedir sizce? Yero olarak gelin bir makalemize göz atalım.

Yurt dışında eğitim almanın faydalarını daha önce yazdığım yazılarda bahsetmiştim. Ama o yazılarda bahsetmediğim çok önemli bir etken de var ki birçok kişinin yurt dışı eğitimi almak ve almamak konusunda yapacakları tercih açısından belirleyici bir rol oynamaktadır. Yurt dışı eğitimi aracılığıyla gelen iş fırsatları ve yurt dışı eğitiminin iş bulma sürecinde sizi diğer adayların önüne koyması. Peki bu,neden bu kadar önemli bir etken? Ve bize iş yaşamımızın başlangıcında ne gibi faydalar sağlar.

Yurt dışında dil eğitimi veya akademik eğitim almak, ki akademik eğitim alabilmek için yeterli derece İngilizce bilginiz bulunmalı ve bu bilginizi derecelendirecek uluslararası geçerliliği olan İngilizce dil yetetlilik sınavlarından birine (IELTS,TOEFL gibi) girme şartı vardır, herşey den önce sizin o dile olan hakimiyetinizi en üst seviyeye çıkarır. “Burada da bir sene dil eğitimi alsam aynı yeterliliğe sahip olabilirim” diye düşünebilirsiniz fakat bir dili en iyi, en hızlı ve en etkili bir şekilde o dilin anadil olarak konuşulduğu yerlerde öğrenebilirsiniz.Sürekli etrafınızda İngilizce duyup göreceğiniz ve böylelikle de konuşma ve anlama yeteneklerinizi en az öğreneceğiniz teorik bilgiler kadar geliştirebileceğimiz bir ülkede İngilizce öğrenmek, size sadece teorik eğitim sağlayacak bir yerde İngilizce öğrenmekten çok daha etkili olacaktır iş başvuru sürecinizde.

Yurt dışı eğitimi, ingilizcenizin gelişmesini sağlamanın yanı sıra size kişisel bir gelişim de sağlar. Yurt dışı eğitiminiz boyunca (6 aydan 3 seneye kadar değişiklik göstermektedir.) edineceğiniz tecrübeler sizin kendinizi tanımanızı, geliştirmenizi ve kendize olan güveninizin artmasına, olaylara ve kişilere karşı daha farklı bakış açısı edinmenizi sağlayacaktır. Bu süreçte tanışacağınız kişiler ve edineceğiniz arkadaşlıklar, özellikle uluslararası kurumsallaşmış firmalar da aranan takım çalışması, hızlı problem çözme, etkili konuşma gibi becerileri kazanmanıza katkıda bulunurken bir yandan da size ilerki iş yaşantınız için aslında hem sosyal hem de iş ağı oluşturmaktadır. Kısa bir süreliğine de olsa yurt dışında olmak, farklı milletlerden insanlarla iletişim kurmak küresel meseleler hakkında bilginizi artırırken bu meselelere karşı farkındalığınızı da geliştirir, gelişmiş bir dünya görüşü sağlar.

Güzel bir iş sahibi olmanın bu kadar zor olduğu bir dönemde yurt dışında dil eğitimi almak veya akdemik eğitim almak sizinle anı süreçte olan insanlar arasında sizi üst sıralara çıkaracaktır. Ye-ro.com ile kariyerinizde zirveye çıkma zamanı.

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin