YMCA of the Rockies

C:\Users\Lenovo\Desktop\ymca.png

YMCA of the Rockies

C:\Users\Lenovo\Desktop\ymca.png

YMCA of the Rockies kar amacı gütmeyen bir tatil yeri ve konferans merkezidir. Doğayla iç içe, Rocky Mountain National Park ve Estes Park şehrine yakın olmak isteyenlerin uğrak noktasıdır. YMCA yıllardır öğrenci gönderdiğimiz ve öğrencilerimizin programlarını geçirmekten zevk aldıkları bir yerdir. Öğrencilerimizi burada Housekeeping ve Food Service Worker işlerinde çalışırlar. Housekeeping pozisyonunun görevleri misafir odalarını, kabinleri, lobileri ve ortak kullanım alanlarını temizlemektir. Görevleri yatak yapmak, cam silmek, tuvalet-banyo temizlemek, çöpleri boşaltıp yerleri silmeyi de içerir. Food Service Worker pozisyonunun görevleri ise yemek yapımına yardımcı olmak, restoranı ve mutfağı temiz tutmak, servis yapmak ve bulaşık yıkamaktır. Öğrencilerimiz ücretlerini haftalık 240$ olarak alırlar ve haftalık 40 saatten hesaplanır. Konaklamaları ve 3 öğün yemekleri ücret paketine dahil olduğu için saatlik ücretleri aslında 12$’a denk gelmektedir. Overtime ücretleri ise 18$’dır.

YMCA’in sezona bağlı yaklaşık 250 çalışanı vardır ve bunun sadece 25’i başka milletlerdendir. Bu çalışan yoğunluğunun Amerikalılardan oluştuğu anlamına gelir. Biz bu sene işletmeye sadece 3 Türk öğrenci yerleştirdik. Genel olarak şehirde de Türk yoğunluğu azdır.

Öğrenci Amerika’ya vardığında ulaşımını kendi sağlar. Denver Havaalanına uçup servislerle Estes Park’a ulaşabilir.

Şehrin Resmi İnternet Sitesi: https://estes-park.com/

YMCA of the Rockies İnternet Sitesi: https://ymcarockies.org/

PARA KAZANMAK:

Colorado eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 11.10 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 11-14$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalamanın bir tık üstünde olması dolayısıyla Colorado; Wyoming, Utah ve Montana eyaletlerinde olduğu gibi Work&Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmalarıyla güzel birikim yapabilirler. Ayrıca konaklama Colorado eyaletinde başka eyaletlere göre pahalı olduğu için YMCA çalışanları ücret ödemediklerinden karlılardır.

İkinci iş alternatifleri için harita:

YMCA, Rocky Mountain National Park bölgesinde bulunduğu için etrafında haritada göründüğünden daha fazla hotel, motel ve restoran vardır ve bunların hepsi öğrenci için 2. iş imkanı demektir. 2. İş isteyen bir öğrenci YMCA’den çıkıp kısa bir süre yürüdükten sonra karşısına çıkan tüm işletmelere tek tek başvurabilir.

SOSYAL HAYAT:

Colorado eyaleti daha çok dağlık, küçük kasabalara ev sahipliği yapar. Bu küçük kasabalar aynı zamanda zengin Amerikalıların gerek yazın gerek kışın favori tatil yerlerindendir. Küçük kasabaların yoğunlukta olması öğrenciye fazla para harcamamalarını sağlarken aynı zamanda gerçek Amerikan kültürünü de tanımasına yardımcı olacaktır. Öğrenciler bu eyalette eğlencelerini gece kulüplerinden çok lokal eğlencelerde (ev partileri, barlar gibi) ve doğa ile zaman geçirerek sağlamaktadır. Uzun doğa yürüyüşleri, kaya tırmanışı ve kano yapmak bu eyalette yazın yapılacak aktivitelerin başında gelir. Öğrenci izin günlerini gölde ya da ormanlık alanda doğayla iç içe geçirebileceği gibi yakınlardaki şehirlerin web sitelerinden festivalleri takip edip katılabilir. Şehrin ücretsiz festivalleri ve YMCA’in yaptığı Uluslararası Fuar ve Uluslararası Yemek aktiviteleri de yazınızı güzelleştirecek şeylerdendir.

Estes Park Güncel Aktiviteler: https://www.visitestespark.com/events-calendar/

GEZİLECEK YERLER:

Öğrenciler izin günlerini sadece birkaç dakika uzaklıkta olan ünlü Rocky Mountain National Park’a giderek değerlendirebilirler. Ya da büyük şehir özlemlerini gidermek istediklerinde 1.5 saat uzaklıktaki eyalet başkenti Denver’e gidip alışveriş yapabilirler. Aynı zamanda bol vakti olduğu takdirde Wyoming’e Yellowstone National Park’ı görmeye, Utah’a Salt Lake City’yi gezmeye otobüsle gidebilir.

Colorado Resmi Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Colorado Eyaletinin Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

rocky mountain

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin