WORK AND TRAVEL VERGİ İADESİ

Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışıp gelir sağlayan ve maaşlarını ‘paycheck’ olarak alan tüm katılımcılar, çalıştıkları eyaletlere göre federal ve hükümet vergisi olmak üzere iki tür vergi öderler. Katılımcılarımız ABD vatandaşı olmadıklarından ödemiş oldukları bu vergilerin büyük bir kısmını bir sonraki dönemde başvurdukları takdirde geri alabilirler.

Katılımcılarımız Amerika’dan döndükten sonra, YERO Yurtdışı Eğitim ofislerine aşağıdaki belgeleri getirerek başvurdukları takdirde vergi iadelerini geri alabilirler.

Vergi iadesine başvurmak için gerekli olan belgeler:
1. Her bir işvereninizden aldığınız ‘son paycheck’ eğer yoksa ‘W2’ formunuz
(Katılımcılarımızın W2 formunu almak için işverenleri ile irtibata geçmesi gerekmektedir. W2 formu en erken Ocak ayı içerisinde verilebilir).
2. Sosyal güvenlik kartınızın kopyası.
3. J-1 vizenizin ( Pasaportunuzdaki Amerikan vizenizin ) kopyası.
4. DS-2019 formunuzun kopyası.
5. Vergi iadesi başvuru formunuz.

YERO Yurtdışı Eğitim sizin adınıza vergi iadesi ile ilgili bize ilettiğiniz belgeleri düzenler ve başvuruda bulunur. Katılımcılarımızın vergi iadesi başvurusu en erken Ocak ayında işleme konulabilecektir ve vergi iadeleri Mart ayından itibaren yılsonuna kadar gerçekleşecektir.
Vergi iadesi başvurunuzu ne kadar erken yaparsanız vergi iadenizi o kadar erken alabilirsiniz. Amerika’dan döner dönmez belgelerinizi tamamlayıp vergi iadesi başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.