WORK AND TRAVEL TEMSİLCİLERİMİZ

Türkiye’de uygulanmaya başladığı ilk yıllarda çok fazla talep görmeyen Work and Travel programına ilgi gün geçtikçe artıyor ve bu sizin paylaşımlarınızla, deneyimlerinizle gerçekleşiyor. Daha önce Work and Travel programına katılmış olan her öğrenci YERO Yurtdışı Eğitim temsilcisi olabilir.

Öğrenci temsilcilerimizin payına düşenler;
1. Deneyimlerinizi programa katılmayı düşünen arkadaşlarınıza objektif bir şekilde anlatmak, sorularına cevap vermek.
2. Afişlerimizi ve broşürlerimizi üniversitenizde asmak ve dağıtmak.
3. YERO etkinliklerinde(fuar, stant çalışmaları) görev almak.YERO WAT TEMSİLCİ BİLGİLENDİRME FORMU:

1. YERO Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 1999 yılında kurulmuştur ve Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği üyesidir.
2. Ankara, Bursa ve Van’da şubeleri vardır.
3. Tüm YERO çalışanları yurtdışında eğitim almış, çeşitli programlara katılmış eğitim
danışmanlarıdır. Bu nedenle danışmanlarımız, öğrencilere en doğru bilgiyi verebilmekte ve
deneyimlerini paylaşabilmektedir.

YERO WORK & TRAVEL

1. YERO Yurtdışı Eğitim, Work and Travel programını 2000 yılından beri organize etmektedir.
2.Tüm YERO Work and Travel danışmanları daha önce bu programa katılmış ve Amerika’yı tanıyan kişilerdir.
3. Sponsor firmalarımız yasal DS-2019 formu temin etme hakkı olan ve programı 10 yılı aşkın süredir organize eden Amerika firmalarıdır.
4. YERO Yurtdışı Eğitim bir çok sponsor firmayla çalışmaktadır ve yaklaşık 1.200 tane DS-2019 alma hakkına sahiptir.

WORK AND TRAVEL PROGRAMINDA NELER SUNUYORUZ?

1. YERO Yurtdışı Eğitim Work and Travel programı kapsamında Amerika’ya giden öğrencilerin tümüne konaklama ayarlamaktadır.
2. Öğrencilere iş seçimi esnasında çok sayıda seçenek sunulmaktadır. Öğrenciler birçok programdan faydalanabilmektedirler.

SEÇENEKLER:

1. 3 bölge, 3 iş tipi seçme. Bu program kapsamında öğrenci isteklerini belirtir ve bu isteklere uygun iş yerleştirmesi yapılır. Bu program kapsamında öğrenci Amerika’da iki gün New York City’de ücretsiz kalma olanağına sahip olur. Burada oryantasyon (uyum) programına katılarak Sosyal Güvenlik Numarası için başvuruda bulunabilir, işe başlamadan önce New York’ta gezme fırsatı bulur. İşlerin tümü konaklamalı olduğu gibi, konaklama ücretleri çok uygundur. Yeterli sayıya ulaşılırsa havaalanı karşılama hizmeti de mümkündür.
2. 5 iş seçme olanağı. Öğrenci vereceğimiz listeden 5 iş seçme olanağına sahiptir. Bu işlerden bir tanesine yerleştirilir. Bu işlerde gidiş tarihleri önceden belirlenmiş olduğu için öğrenci bu günlere bağlı kalmalı ve gidiş gününü önceden belirlemelidir. Tüm işler konaklamalıdır.
3. Direk iş seçme olanağı. Öğrenci vereceğimiz listeden işini seçer ve İngilizce mülakata alınır. Mülakatta başarılı olması halinde öğrencinin yerleştirilmesi yapılır. Öğrencinin gidiş tarihi ile işlerin başlama tarihi birbirine uymalıdır. Tüm işler konaklamalıdır. İş seçeneği bu seçenekte 20-30 kadar olacaktır ve çok hızlı bir şekilde dolmaktadır.
4. En az bir YERO danışmanı mutlaka her yaz öğrencilerle birlikte Amerika’ya gider ve onlara programa başlarken destek olur.
5. YERO Yurtdışı Eğitim ücretsiz telefon hattı ile öğrencilerimiz Amerika’dayken bize 7/24 ücretsiz olarak ulaşabilirler.

Öğrenci temsilcilerimizden beklenen; YERO Yurtdışı Eğitim’i tanıtmak ve öğrenci yönlendirmek, okullarında stant açmak ve stant görevlisi olmak, broşür dağıtmaktır. Öğrenci temsilcileri öğrenci başına prim alırlar. Öğrenci sayısı arttıkça öğrenci başına alınan prim de kademeli olarak artar.