Work and Travel programı ne kadar ?

Work and Travel Programı Amerika Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen bir kültürel değişim ve çalışma programıdır. Work and Travel programı kalem kalem ücretlerden oluşmaktadır. Bunlardan birincisi program ücretidir. Kayıt başlatılan dönem ve program tipine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir, genellikle Temmuz- Ekim ayları arası erken kayıt dönemidir, örneğin WAT 2023 programına kaydolmak isteyen biri Eylül 2022’de kaydolarak iş ve erken kayıt fırsatlarından faydalanabilir. 

Program ücretine ek ödenen ücretlerden bir diğeri 160 Dolar vize randevu ve 35 Dolar SEVIS(Student Exchange Visitors Information System) ücretidir. Vize ücreti, konsolosluk randevu sistemi üzerinden konsolosluğa ödenmektedir. SEVIS dediğimiz sistem de ABD Dışişleri Bakanlığı’nın öğrencileri denetlediği bir sistemdir.

Son kalem ücreti ise uçak biletleridir. Uçak biletleri 600 ile 1000 Dolar arasında değişmektedir. Biletler gidiş dönüş alınmaktadır. Öğrenci danışmanlığımızın yönlendirdiği acenteden alabilmekle beraber self olarak farklı alternatifleri de değerlendirebilir. 

Work and travelda yapılacak 3 ana masraf bunlardır, bu masraflara ek olarak ek olarak yanınıza alacağınız harçlık olacak, yanınızda götüreceğiniz harçlık da gittikten sonra ilk maaşınızı alana kadar ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek kadar olmalıdır. Bunun tutarı ise giderken kullanacağınız transfer, konaklamanızın depozito bedeli(varsa) ona göre değişmektedir. 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin