WORK AND TRAVEL NEDİR?

work and travel

Work and Travel Programı, Dünyanın birçok ülkesinden üniversite öğrencilerine, yaz tatilleri boyunca ABD’de basit ve sezonluk işlerde çalışma, para kazanma ve Amerika sınırları içerisinde diledikleri gibi seyahat etme olanağı sunan bir kültürel değişim programıdır.


Programın genel formatı öğrencilerin Türkiye’den Amerika’ya gidebilmek için yaptıkları masrafları gittiklerinde çalışıp kazanabilmeleri üzerine kurulmuştur.

Yurtdışında iş tecrübesi elde edecek ve henüz öğrenciyken özgeçmişinizde çalışmış olduğunuz Amerikan şirketlerinin isimleri ve referansları olacaktır.

Turizm ve Otelcilik gibi bölümlerde öğrenim gören öğrenciler, bu program kapsamında Amerika’da yine turizm sektöründe çalışarak hem kendilerine uluslararası bir platformda yeni tecrübeler ekleyebilir hem de staj yerine saydırabilirler.

Amerikan kültürünü tanımanın yanı sıra diğer ülkelerden gelen öğrencilerle tanışarak onların kültürlerini tanıma fırsatı bulacak aynı zamanda kendi kültürünüzü de onlara tanıtma fırsatı bulacaksınız.

İnsan ilişkilerinizin boyutu değişecek ve hakkında sadece duyumlarınızın olduğu kültür ve medeniyetleri yerinde bizzat tanıma fırsatı yakalayacaksınız.

Çalışarak kendi ayaklarınız üstünde duracak ve kendinize olan öz güveniniz artacaktır.

watnedir2
Yurtdışındaki bağlantılarınızı geliştirerek mezuniyet sonrası yüksek lisans, staj, çalışma ve dil okulu gibi planlarınızı kendiniz tasarlayıp tüm bunları gerçekleştirme imkânı bulacaksınız.

Work and Travel programı ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için bize 0543 496 0483 numaralı telefonumuza çağrı bırakmanız yeterli olacaktır!

Öğrenci Yorumları