WORK AND TRAVEL KAZA ve SAĞLIK SİGORTASI

Work and Travel programına katılan tüm öğrenciler için kaza ve sağlık sigortası YERO Yurtdışı Eğitim tarafından otomatik olarak yapılır. Program için ödediğiniz ücrete dâhildir.

Katılımcılarımız sadece çalıştığı sürede değil Amerika’da uçaktan indiği andan Amerika’dan dönene kadarki süre boyunca bu sigortadan yararlanabilmektedirler.

Sağlık sigortanızın neleri kapsadığını, nasıl kullanacağınızı kapsamlı olarak YERO danışmanları oryantasyon sırasında size bildirecektir fakat aşağıdaki bilgileri okuyarak genel bir fikir edinebilirsiniz.

Sağlık sigortanızı kullanmak istediğinizde;

• Hastane işlemleri sırasında sağlık sigortanız olduğundan bahsedin ve size verilmiş olan sigorta kartınızı ya da numaranızı görevlilere gösterin. Hastaneye Amerika’daki ikamet adresinizi verin.
• Hastane sigortanızı tanıyorsa sadece işlem ücreti olan 40$’ı ödeyerek o anda ücretsiz muayene olabilirsiniz. Eğer tanımıyorsa size ‘Claim Formu’ denilen belgeyi vereceklerdir. Bu belgeyi doldurup sigorta şirketine postalamanız gerekmektedir. Sigorta şirketi size ödemiş olduğunuz masrafları geri öder.

Sağlık sigortası acil müdahale gerektiren her türlü hastalığı kapsamaktadır. Bunun haricinde ülkenizde süre gelen hastalıklarınız için gerekli ilaçlarınızı yanınızda götürmeniz gerekmektedir, örneğin şeker hastalığınız varsa ilacı yanınızda götürürsünüz ama acil müdahale gerektirdiğinde elbette ki sigortanızdan faydalanabilirsiniz. Ülkenizde gelişmiş hastalıklar da sağlık sigortası kapsamı dışındadır (diabet, depresyon vb.). Bunun dışında bir kaza sonucu olmadığı takdirde göz ve diş rahatsızlıkları da kapsam dışıdır. Ayrıca estetiğe dahil olan rahatsızlıklar da dünyanın hiçbir yerinde sigorta kapsamına girmemektedir.

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin