WORK AND TRAVEL KAYIT İŞLEMLERİ

yero yurtdışı okulu

Work and Travel programı kayıtları her yıl Temmuz – Ağustos aylarında başlar ve Mayıs ayına kadar devam eder. Mayıs ayından sonra kayıt işlemleri ise kontenjana bağlıdır.

Erken Kayıt Avantajları :

• Katılımcılarımıza indirimlerden faydalanma olanağı sağlar.
• İş ve bölge seçimi açısından katılımcılarımıza öncelik sağlar. Bazı işlerimiz gerek bölge gerekse maddi olanaklarından ötürü çok talep görmektedir. Bu nedenle erken kayıt yaptırmak avantajlı olacaktır.
• Erken kayıt yaptıran öğrencilerimiz Şubat ayında sunduğumuz iş fuarı organizasyonuna ön sıralarda katılma hakkı kazanmış olur. Böylece, öğrenciler işverenlerle tanışma ve bütün şartları konuşma imkanı bulmuş olur. Katılımcılarımız, iş seçimini fuarda gerçekleştirebilirler.

Work and Travel programına kesin kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler kayıt sırasında;
• Ön kayıt ücreti olan 250$’ı,
• YERO Yurtdışı Eğitim tarafından verilen başvuru formu ve sözleşmeyi doldurup bize iletmeleri gerekmektedir.

Ön kayıt işlemi gerçekleşen katılımcılarımız, kayıttan itibaren 1 ay içerisinde aşağıdaki belgeleri YERO Yurtdışı Eğitime iletmelidir:
• Öğrenci Belgesi (İngilizce).
• Transkript (İngilizce).
• Nüfus Cüzdanı Kopyası
• Pasaport Kopyası.
• 4 Adet 5×5 Fotoğraf (Biometrik).
• CV (İngilizce)

Kayıt süreci;
1. Gerekli bilgilendirmenin ardından, öğrenci kayıt kararı verir.
Ön kayıt ücreti alındıktan sonra başvuru formu ve sözleşme doldurulur ( Şehir dışında olan öğrencilerimiz gönderdiğimiz başvuru formu ve sözleşmeyi YERO Yurtdışı Eğitim’e posta yoluyla iletebilir.
2. İş yeri ve bölge talebi bildirilir. İstenilen bölgelerin avantaj ve dezavantajları hakkında öğrenci bilgilendirir, talep ettiği takdirde önceki yıllarda aynı bölgelerde bulunmuş öğrencilerimizle bire bir görüşmesi sağlanır.
3. Kesin kararın ardından iş yeri ve konaklama yerleştirilmesi yapılır. Yerleştirmeler genelde Mart –Nisan aylarından itibaren gelmeye başlar.
4. Pasaport için 2003/6719 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve 5682 sayılı Pasaport Kanunu gereğince, tarafımızdan verilen dilekçe ile başvurulur ve pasaport ücretsiz temin edilir. Bunun için yapmanız gerekenler sadece; bizden aldığınız, adınıza düzenlenmiş programa katılım dilekçenizi, okulunuzun öğrenci işlerine vermek ve ardından okulunuzdan çıkacak olan karar doğrultusunda, aldığınız harç muafiyet belgesiyle birlikte emniyet müdürlüğüne gitmektir.
5. Öğrenci için uygun tarihler belirlenerek tarafımızdan vize randevusu alınır.
6. Vizesi onaylanan öğrenciye Bilet Departmanımız uygun fiyatta bilet seçenekleri sunar ve öğrencinin seyahat organizasyonu yapılır.

İlginizi çekebilir..

Mayıs Ayı İndirimleri

Mayıs Ayı İndirimleri Es Dubai Mayıs Ayı İndirimleri Clubclass Mayıs Ayı İndirimleri ILSC Mayıs Ayı İndirimleri Kaplan Mayıs Ayı İndirimleri