WILDERNESS HOTEL AND GOLF RESORT

C:\Users\Hp\Desktop\wilderness-passes-logo.jpg

WILDERNESS HOTEL AND GOLF RESORT

C:\Users\Hp\Desktop\wilderness-passes-logo.jpg

Wilderness Hotel and Golf Resort, Amerika’nın en büyük tatil köylerinden biridir. Sezona göre değişmekle beraber her yıl ortalama 400 uluslararası çalışana işverir. Yaz aylarında yaklaşık 5000 Work and Travel öğrencisine ev sahipliği yapar. Bu işveren ABD’nin Wisconsin eyaletinin Wisconsin Dells bölgesinde yer alır. Bu tatil köyü öğrenciye Housekeeper, Lifeguard ve Food and Beverage pozisyonlarında iş imkanı sunar. Minimum 30 saat çalışma zorunluluğu vardır. Bölgede saatlik ücret 9-10$ arasında değişirken konaklamalar $95’dır. Öğrenci apartlar ya da otel odalarında kalır. Öğrenci genelde Chicago Havalimanına iner dilerse Madison Havalimanını da kullanabilir. Bölgeye ulaşabilmek için özel shuttle, otobüs ya da tren kullanabilir.

Wilderness Hotel and Golf Resortun websitesi: http://www.wildernessresort.com

C:\Users\Hp\Desktop\Indoor-Wild-West-600x400-c-default.jpg

Housekeeping pozisyonu saatlik minimum 10.50$ alır. Odaların ve ortak alanların temizliğinden sorumludur. Bu öğrenciden iyi seviye İngilizce, çalışma etiği ve iyi bir katılım beklenmektedir. Giyelecek tişört ücretsiz verilir, öğrenciden rahat bir ayakkabı ve siyah bir pantolon getirmesi beklenir.

Lifegurard pozisyonunda öğrenci su parklarındaki insanların can güvenliğinden sorumludur. Tüm cankurtaranlar başlangıçta 1 haftalık bir eğitim sürecine girer ve bu süreçte saatlik $7.25 ücret alır. Daha sonra ücret 9.50$’a çıkar. Red Cross Certification’u tamamladıktan sonra Shallow Water için saatlik $10, Deep Water için $10.20, Deep Water ve Wave Pool cankurtaranlığı içinse $10.40 alır. Öğrenci iş teklifinde belirtilen bitiş tarihine kadar çalışmalı, herhangi bir değişiklikte en az 2 hafta öncesinden haber vermelidir. Öğrenciden iyi seviye bir İngilizce, çalışma etiği ve iyi derecede yüzme biliyor olması beklenir. Giyilecek iş kıyafetleri işletme tarafından karşılanır.

WILDERNESS RESORT (Wisconsin Dells, WI) - Tatil Köyü Yorumları ve ...

Food and Beverage pozisyonunda öğrenciler yemek hazırlamada yardımcı olur, temizlik yapar, yemek standında durur. Bu bir garsonluk pozisyonu değildir, öğrenci çoğunlukla mutfakta çalışır. Saatlik ücreti $9.50’dir. Öğrenciden çalışma etiği, düzenli katılım ve advanced seviye bir İngilizce beklenir. Çalışma esnasında giyilecek tişörtler işletme tarafından verilir, öğrenciden rahat bir ayakkabı ve haki renkte bir pantolon getirmesi istenir.

İkinci iş alternatifleri:

Wisconsin Dells’te Work and Travel yapan öğrenci sosyalleşmek için çokça imkan bulacak aynı zamanda da ikinci iş bulma olanağı oldukça yüksek olacaktır. Turistik bir bölge olmasından kaynaklı kafeler, restoranlar, dondurmacılar ve mağazalar fazladır ve bunların hepsi öğrenciye ikinci iş alternatifi yaratır. Fakat bu noktada ikinci iş bulmak öğrenciye bağlıdır, çok fazla J1 öğrencisi olduğu için öğrencinin çabasına bağlıdır. Ama genel manada fazlaca tesis, mağaza ve restoranın öğrenciye ek iş olarak imkan yarattığını söyleyebiliriz.

C:\Users\Hp\Desktop\map wilderness.png

Wisconsin eyaleti:

Life with Louie C:\Users\Hp\Desktop\indir.jpg Wisconsin eyaleti, Amerika’nın Midwest bölgesinde yer alır. Lake Superior ve Michigan gölüne kıyısı vardır. 72 bölgeye ayrılmıştır.vBaşkenti Madison, en büyük kenti ise Milwaukee’dir. Yaklasık 6 milyon nüfusu vardır. İklimi güney ve güneybatıda oldukça ılımandır, kışın ise karlıdır. Adını Wisconsin nehrinden alır. Peynirleriyle meşhurdur ve tarımda önde gelen eyaletlerden biridir. Bu sebeple America’s Dairyland olarak da bilinir. Eyalette 80.000’den fazla çiftlik vardır. Wisconsin Üniversitesine ev sahipliği yapar. Gölleri, restoranları, geniş park ve bahçeleriyle ünlüdür. Şehirden bunaldığınızda göllere gidip doğayla içiçe olabilirsiniz

Mutfak kültürü dünyanın her yerinden lezzeti toplaması ve kendi kültürüyle harmanlaması sebebiyle oldukça zengindir.

Harley Davidson Nasıl Kuruldu? | Başarı ve Kuruluş Hikayesi | Yeni ... Harley Davidson markası Wisconsin Dells’te son derece ünlüdür. Milwakuee’de bu markaya ait bir müze vardır. Spor takımları da son derece popülerdir. Milwakuee Bucks, Green Bay Packers’dır. Miller Park da Milwakuee’deki en ünlü beyzbol stadlarından biridir. Öğrenci buraları ziyaret edebilir. Turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri Cave of Mounds Natural Landmark’tır. Life with Louieçizgifilmi bu eyalette geçmektedir ve oradaki kafe ziyarete açıktır. Miller buraya özgüdür ve onlarca çeşidi vardır.

Wisconsin Dells bölgesi: City of Wisconsin Dells

Wisconsin Dells Wisconsin eyaletinde yer alır. Su parkları, eğlence parkları, oteller, restoranlar ve gece kulüpleriyle oldukça tursitik bir yerdir.Wisconsin Dells, Wisconsin Dells ve Lake Dalton olarak iki şehirden oluşur. Normalde nufüsu 6 bindir ama yazları Work and Travel öğrencileriyle beraber bu nüfus neredeyse iki katına çıkar. Bu bölgede öğrenci herkesin bildiği Wallmarta kolayca ulaşabilir, birçok outletten alışveriş yapabilirsiniz. Wisconsin Dells’te neredeyse her yer birbirine yürüme mesafesindedir. Maximum yarım saat içerisinde bir ucundan diğer ucuna ulaşılabilir. Öğrenci dilerse taksi de kullanabilir, her mesafe için ücret $7dir. Ayrıca öğrenci taksi ulaşım araçlarını da kullanabilir, 14 kişiye kadar bu kangurulara binip ücreti bölüşebilirler. Şehirde ulaşımda bisiklet de sıkça kullanılır. 7 kişiye kadar $7, 7den fazla kişi kullanırsa kişibaşı $1’dır.

Bölgede halkın büyük çoğunluğu Avrupa kökenlidir bununla beraber farklı kültür ve ülkeden birçok insan yaşar. Yaz aylarında bu kültürel çeşitlilik artar.

C:\Users\Hp\Desktop\aerial_UW_wide16_2825_why_wisconsin_header_02.jpg

Car Free Journey: Wisconsin Dells, Wisconsin – Ecocities Emerging

Sosyal aktiviteler:

Öğrenci boş zamanlarını değerlendirecek birçok aktiviteyi bu bölgede rahatlıkla bulacaktır. Wisconsin Dells oldukça eğlenceli ve sosyalleşmeye imkan veren bir bölgedir. Bünyesinde bulundurduğun birçok göle gidip fotoğraf çekilebilir, şehrin yoğunluğundan kaçıp huzur bulabilirsiniz J1 öğrencilerinin yoğunlukla bulunmasından ötürü birçok aktivite de bu bölgede sıklıkla yapılır. Bunlardan bazıları oryantasyonlar, piknikler ve partilerdir. Tatil günlerini gezerek geçirmek isteyen öğrenciler için Chicago arabayla 3 saat, Madison ise 1 saatlik uzaklıktadır. Milwakuee 2 saattir. Dells bölgesi J1 öğrencilerine Entertainment Card avantajı sunar. Öğrenci bu kartla bir defaya mahsus olmak üzere su parkları ve eğlence parklarında birçok aktiviteye katılabilir ve bir çok restoranda indirim alabilir.

Wisconsin websitesi için: https://www.wisconsin.gov/

ÖĞRENCİ ZİYARETLERİMİZ

C:\Users\Hp\Desktop\mbjknöçö\wilderness WI.jpg C:\Users\Hp\Desktop\mbjknöçö\WhatsApp Image 2019-08-05 at 23.09.27.jpeg

C:\Users\Hp\Desktop\mbjknöçö\WhatsApp Image 2019-08-06 at 11.27.48.jpeg

YERO SENİNLE GÜZEL

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin