Wilderness at the Smokies-SEVIERVILLE-Tennessee

Wilderness at the Smokies

Wilderness at the Smokies, Tennessee eyaletinin Sevierville şehrinde yer alır. İşletme, öğrencileri farklı pozisyonlarda işe alır Bunlar;  lifeguard, busser, cashier, room attendant/housekeeping, prep cook, dishwasher pozisyonlarıdır.

Lifeguard:Otelin havuzunda cankurtaranlık yapar.

Busser/Komi: Müşteriler masadan kalktıktan sonra masayı siler,masa düzenini sağlar.

Cashier: Kasiyerlikte, müşterilerden para alır, para üstünü verirsiniz. İngilizce seviyenizin çok iyi olması gerekir.

Housekeeping; housekeeperlar, oda da müşteri olmadığı zaman odayı toplar,genel temizlik ve düzeni sağlar.

Prep cook: Mutfakta aşçıya yardım edersiniz. Siparişi hazırlarsınız,salata yaparsınız. Girişken bir yapınız varsa bu pozsiyonda çok sosyalleşir, arkadaş edinirsiniz.

Dishwasher: mutfakta bulaşıkları yıkar, destek elemanı olarak çalışır.

İşletmenin resmi web sitesi : https://www.wildernessatthesmokies.com/

Öğrenciler bu işletmede saatlik 8.50$ kazanır. Öğrenciler, ortalama 32 saat çalışır. Uluslararası öğrencilerin yoğun olduğu bir yer. Bölge de Türklerle karşılaşabilirsiniz. Farklı işletmelerde çalışan Türk öğrenciler vardır.

Konaklamaları haftalık 95$’dır. Yurt konaklamasında 4-5 kişilik odalarda kalırlar. Yurttan, çalışacaklara yere ücretsiz shuttle ile geliş-gidiş yapacaklardır.

İşletmenin resmi web sitesi : https://www.wildernessatthesmokies.com/

Sevierville resmi web sitesi : https://visitsevierville.com/

Tennessee eyaletinin resmi web sitesi : https://www.tn.gov/

PARA KAZANMAK:

Tennessee eyaletinin saatlik asgari ücreti 2019 yılında 7.25$ olarak belirlenmiştir. Work & Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerden biridir Öğrenciler 2. işte çalışmak isterse kasabanın merkezinde bulunan işletmelere başvurabilir. Bunlar; hediyelik eşya dükkânları, restoranlar, kafelerdir.

İkinci iş alternatifleri için harita:

.

Öğrenciler, Econolodge, Hampton Inn Servierville otellerinde housekeeper ya da laundry person olarak çalışabilirler.

The Dinner,Krispy Kreme restoranlarında mutfakta bulaşıkçı olarak çalışabilirler.

Öğrenciler bu lokasyonlara bulundukları yerden bisiklet ile 6-7 dk içinde ulaşabilirler.

Öğrenci Servierville’nin merkezindeki işletmlerde çalışmak isterse ;

Mc Donald’s, Burger King gibi fast food zincirlerinde crew member adı altında kasiyer olarak çalışıp müşterilerden ödemelerini alır, para üstünü verirler ya da mutfakta çalışarak siparişleri hazırlarlar, bulaşıkları yıkarlar. Bu iki lokasyonda, öğrencilerin bulundukları yerden bisiklet ile 20 dkdır.

Öğrenciler, çevredeki 2. iş imkânlarına fazlasıyla sahip olmaları hem de konaklamalarının haftalık ortalama 95$ olmasından dolayı kolayca birikim sağlayabilmektedirler

SOSYAL HAYAT:

Sevierville, Amerikalıların en çok tercih ettikleri turizm cennetidir. Quentin Tarantino, Justin Timberlake gibi ünlü isimler de burada doğmuştur ve eyalet viskileriyle ünlüdür. Bu yüzden Amerika’ nın farklı yerlerinden çok fazla turist çeker. Diğer Work & Travel kasabalarından farklı olarak burada gerçek bir Amerika hayatı yaşar öğrenci. Öğrenciler bu eyalette eğlencelerini country tarzı klasik Amerikan barlarında barlarda\kulüplerde, lokal eğlencelerde(ev partileri gibi) ve doğa ile zaman geçirirler.

GEZİLECEK YERLER:

  • Televizyonda tekrarı yayınlandığında bile ilk kez izliyormuşuz gibi heyecanlanıp, duygulandığımız, müziğini duyduğumuz zaman bile aklımızda kareler canlanan asla eskimeyen aşk filmi Titanik’in müzesine gitmelisin. Müze 9.00-17.00 arası açıktır.

  • The Island in Piegon Forge eğlence parkınd çokcuklar gibi doyasıya eğlenebilirsin.

  • Smoky Mountains’a tırmanabilir ya da bu eşsiz gün batımını elinizde kahveyle izleyebilirsiniz. Temiz havası ruhunuza iyi gelecektir.

  • Benim güzel Ankaramm, burnumda tütüyor. Özlemiyle yanıp tutuşuyorum diyorsanız. Ankara

özleminizi biraz olsun hafifletecek Knoxville şehrinde, minyatür bir Atakule bulunmaktadır. Buraya gidip gezebilirsiniz. Tabi bir Ankara değil ama.

unnamed

  • Biraz da instagrama fotoğraf önerisi verelim Wonderworks Pigeon Forge, bu ters binanın önünde fotoğraf çekinip bolca like alabilirsiniz.

C:\Users\Hp\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\20190416_173255.jpg

Bu bölgelere (Knoxville, Servierville, Piegon Forge),shuttle/trolley ile gidebilirsiniz

YERO HEP SENİNLE <3

 

İlginizi çekebilir..

KAPLAN LOS ANGELES WHITTIER COLLEGE

KAPLAN LOS ANGELES WHITTIER COLLEGE Kaplan, 1938 yılında Stanley Kaplan tarafından New York’un Brooklyn semtinde SAT sınavlarına hazırlık dersleri vermesiyle temelleri atılmış bir eğitim firmasıdır. ...