WENDY’S- MA

WENDY’S- MA

Wendy’s Amerika Birleşik Devletleri’nin zincir fast food restorantlarından birisidir. Bu işletmemiz, ABD’nin Massachusetts eyaletinin Cape Cod bölgesinde yer almaktadır. Orleans,Hyannis, Yarmouth gibi bölgelerde ki şubelerine Work and Travel kapsamında öğrencilere istihdam sağlamakta. Fast Food Crew pozisyonunda istihdam sağlamakta olan işletme bu pozisyonda, İngilizce seviyesine göre ya da işletmedeki her işte ihtiyaç durumuna göre görevler vermekte. Çalışanların hepsi Cashier, Dishwasher, Cook gibi pozisyonlarından sorumludur. Saatlik ücretler 12.75 $ bandındadır. . Öğrenciler haftada ortalama 35 saat çalışırlar. Overtime olarak 40 saatin üzerine çıkarlarsa, çıktıkları saatler için maaşlarının 1.5 katını kazanabilirler.

Wendy’s Amerikanın bir simgesidir. Bu dünyanın içerisine girip, bu simgenin bir parça olman için bulunduğu bölgede ki şubelerinde seni bekliyor.

Wendy’s ‘in Web sitesi : https://www.wendys.com/

Öğrenciler Boston Logan Uluslararası Havaalanı iner ve shuttlelar ya da Peter Pan otobüs firması ile 1:30 saat içinde ulaşabilir.

Biz her sene ortalama 15-20 bandında öğrenci göndermekteyiz.

KONAKLAMA :

Cape Cod bölgesinde konaklama fiyatları ortalama haftalık 100-150 $ bandındadır. Bu iş verenimizin sağladığı konaklama ücreti haftalık 120 $’dır. Cape Cod’da konaklama tarzı genelde klasik müstakil, arkada bahçesi olan Amerikan evleri şeklindedir. Ev içerisinde mutfak araç gereçleri, koltuk, yatak, dolap, TV bulunmaktadır. Kızlar ayrı odada erkekler ayrı odada kalmaktadır. Genelde konaklamalar iş yerlerine yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

PARA KAZANMAK:

Massachusetts eyaletinin asgari ücreti 2019 yılı için saatlik 12.00 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 12-13 $ bandındadır. Asgari ücretleri Amerika’nın birçok eyaletine oranla yüksek olduğu için Work&Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahiptirler. Haftalık konaklama ücretleri bu eyalet için ortalama 120 $ bandındadır. Yüksek saatlik ücret ve 2. İş imkanı ile öğrenciler birikim sağlayabilmektedir.

İkinci iş alternatifleri için harita:

İkinci iş imkanı oldukça fazla olan bu bölgede, öğrenciler genellikle otellere ve restorantlara başvuru yapmakta. İlk Türkiye’den yerleşip gittiğiniz işiniz deki çalışma saatlerini öğrendikten sonra ikinci işinizi ona göre ayarlayabilirsiniz. Genelde otellerde sabahları çalışırken öğleden sonra ve akşamları restorantlarda, dondurmacılarda, hediyelik eşya dükkanlarında çalışabilirsiniz.

Stop and Shop, TJ MAX, Seashore Parn Inn, Double Tree By Hilton, Lobster Claw, Ice Cream Cafe gibi bölgenin ünlü otel, restoran ve marketlerinde iş bulabilirsiniz.

SOSYAL HAYAT:

Orleans,Hyannis, Yarmouth bölgelerine yılda ortalama 450-700 arasında Work and Travel öğrencisi gelmekte. Türk oranı ne çok ne az diyebiliriz. Work and Travel bölgesi olarak bilin bu bölgeye bir çok farklı milletten öğrenci gelmekte. Cape Cod’ın geneline baktığımızda bu sayı daha da artmakta. Cape Cod çok büyük bir bölge değil. Küçük küçük kasabaların birleşimi şeklinde bir yarım adadır. Türkiye’deki yazlık bölgeler gibi düşünebilirsiniz. Cape Cod bölgesi yaz aylarında zengin Amerika’lıların yazlık evlerinin olduğu bir bölgedir. Cape Cod’ın merkezi Hyannis diyebiliriz. Büyük şehir olmaması öğrenciye fazla para harcamamalarını sağlarken aynı zamanda gerçek Amerikan kültürünü de tanımasına yardımcı olacaktır. Cape Code’da öğrenciler eğlencelerini gece parti mekanlarında lokal eğlencelerde(ev partileri gibi), country tarzı klasik Amerikan barlarında ve doğa ile zaman geçirerek sağlamaktadır. Öğrenciler aynı zamanda sahile gidebilir, çevredeki lokal müzeleri ziyaret edebilir ve beyzbol maçlarına katılabilirler. Cape Cod’da Work and Travel öğrencileri için bir komite bulunmakta. Bu komite öğrenciler için ücretsiz yemekler ve birçok etkinlik düzenlemekte. Her sene gelen J1 öğrencileri için “Welcome Pool Party” hazırlayıp sabırsızlıkla gelmenizi beklemekteler. Massachusettes Amerika haritasını baz aldığımızda kuzey batı tarafta kalması öğrencilere hem iş hem de sosyal hayatında kaliteli bir yaşama sahip olmalarını sunacaktır. Çünkü Amerika’da kuzeye çıkıldıkça eğitim seviyesi de yukarıya çıkmaktadır.

Komitenin internet sitesi : https://hellosummerj1.com/home

GEZİLECEK YERLER:

Massachusettes eyaleti gezilebilecek yerler açısından oldukça zengindir. Öğrencilerin bulunduğu yerler Boston’a ortalama 1:30 saatlik mesafededir. Ayrıca öğrenciler day-off larında New York City’ye gitmek isterlerse 4 saatlik bir araba yolculuğu yeterli olacaktır.

boston

ny

Massachusettes eyaletinin resmi web sitesi : https://www.mass.gov/

Capa Cod’un ziyaretçi sitesi : https://www.capecodchamber.org/

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin