WALL DRUG STORE, WALL SD

wall-drug-store-wall-south-dakota-mount-rushmore-DFTGJ4

WALL DRUG STORE

wall-drug-store-wall-south-dakota-mount-rushmore-DFTGJ4

Wall Drug Store Birleşik Devletler’de South Dakota eyaletinin Wall şehrinde bulunur. Retail Sales, Restaurant Staff ve Maintenance alanlarında hizmet vermekte ve istihdam yapmaktadır. Wall Drug Store İngilizce seviyelerize göre sizlere genel olarak Host/Hostes, Server assistant, Sales Help, Fast Food Crew gibi pozisyonları sunacaktır. Pozisyonlar için saatlik ücret 10.5$ ve Store’a 1 km’den daha yakın konaklamanız için haftalık sadece 40$ kira istenmektedir. Çalışırken öğrencilere verilecek Wall Drug Store t-shirtleri ve isimliklerinizle oldukça havalı görüneceğinizden şüphemiz yok. Kazandıracağı maddi ve manevi birikimleri sayesinde Wall Drug Store ve South Dakota eyaleti muhteşem bir yaz geçirmen için seni bekliyor!

Fast Food Crew: İngilizce seviyenize göre işletmede kasiyer, aşçı yardımcılığı, bulaşıkçı ya da temizlikçi olabilirsiniz.

Host/Hostess: İyi ingilizceli ve dış görünüşüne dikkat eden öğrenciler kapıda müşteri karşılama ve uygun masalara yönlendirme ile görevlidir.

Server Assistant: İyi İngilizceli öğrenciler garsonlara yardımcı olurlar. Komilik gibi düşünebiliriz. Sipariş alımında, servis etmede ve müşteri sonrası temizliklerde rol oynarlar.

Sales Help: İyi İngilizceli öğrenciler hediyelik eşya dükkanlarında satış danışmanlığı yaparlar. Marketteki ürün stokları ve ürünlerin müşteriye pazarlanıp satışa dönüştürülmesinde rol oynarlar.

Wall Drug Store Tanıtım Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız…

Wall Drug Store Web Sitesi İçin Tıklayınız…

WALL ŞEHRİ:

2019 yazında 77 öğrenci ağırlayan Wall şehri değişim öğrencileri için rekabete yol açmayan, sakin bir şehirdir. Türk öğrenci sayısının da oldukça az olduğunu belirtmeliyiz. Şehirdeki genel öğrenci sayısı da az olduğundan burada herkesçe değer görebileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Şehirde toplu taşıma aracı kullanmanıza gerek yoktur. İhtiyaç duyabileceğiniz her şeye yürüme mesafesinde ulaşabilir ya da ulaşımlarınızda daha rahat edebilmeniz için bisiklet alabilirsiniz. Şehre gideceğiniz zaman Rapid City havaalanına inmeniz gerekiyor. Buradan sizi işvereniniz karşılayacaktır. Yaklaşık 55 dklık bir mesafeden sonra Wall şehrine ulaşacaksınız. İşvereninizin iletişim bilgilerini danışmanınız uçuş planlamanızı yapınca sizinle paylaşacaktır.

Wall Şehri Resmi Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Wall Şehri Tanıtım Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız…

PARA KAZANMAK:

South Dakota eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 9.10 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 9-11$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalama olmasına karşın Sout Dakota eyaleti; Colorado, Wyoming, Utah ve Montana eyaletlerinde olduğu gibi Work&Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmaları hem de konaklamaları için haftalık ortalama 85$’dan fazla kira vermemeleri sayesinde birikim sağlayabilmektedirler.

İkinci iş alternatifleri için harita:

Haritada gördüğünüz 2. iş imkanları çerçevesinde değişim öğrencileri çevrelerindeki restaurant ve barlar başta olma üzere oteller ve benzin istasyonlarında kendilerine 2.iş bulabilmekteler. Wall Drug Store’da çalışma saatlerinizi öğrendikten sonra bu işletmelerden boş zamanlar ve günleriniz için rahatlıkla alternatif oluşturabilirsiniz.

SOSYAL HAYAT VE GEZİLECEK YERLER:

Bu eyalette büyük şehirler olmasına karşın daha çok dağlık, küçük kasabalara ev sahipliği yaptığını söyleyebiliriz. Küçük kasabaların yoğunlukta olması öğrenciye fazla para harcamamalarını sağlarken aynı zamanda gerçek Amerikan kültürünü de tanımasına yardımcı olacaktır. South Dakota, Amerika haritasını baz aldığımızda kuzey tarafta kalması öğrencilere hem iş hem de sosyal hayatında kaliteli bir yaşama sahip olmalarını sunacaktır. Çünkü Amerika’da kuzeye çıkıldıkça eğitim seviyesi de yukarıya çıkmaktadır. Öğrenciler bu eyalette eğlencelerini gece kulüplerinden çok lokal eğlencelerde(ev partileri gibi) ve doğa ile zaman geçirerek sağlamaktadır. Wall şehrinin dışında daha büyük şehirlere gidip gezme ve daha büyük eğlencelere katılabilmeniz için sizlere tavsiyemiz; Sioux Falls, Rapid City, Deadwood gibi büyük şehirlerdir.

Sioux Falls: Wall şehrine yaklaşık 4 saatlik mesafede olan South Dakota’nın en büyük şehridir. Kültürel açıdan çok zengin olan şehirde sayısız festival düzenlenir. Off day’inizi kusursuz değerlendirmek isterseniz Sioux Falls’da Caz-Blues festivallerini mutlaka değerlendirmelisiniz.

Rapid City: Work&Travel programının ünlü şehirlerinden biri olan Rapid City aynı zamanda South Dakota eyaletinin 2.büyük şehridir. Wall şehrine sadece 50dklık mesafede olan Rapid City büyük şehir hayatı görmek isteyen öğrencilerin uğrak durağıdır.

Deadwood: Wall şehrine 1 buçuk saatlik mesafede olan Deadwood tarihi ve kültürü ile ön plana çıkmıştır. Sokaklarında yürürken bunu fazlasıyla hissedeceksiniz. Güzel sokaklarını keşfettikten sonra Gem Variety Tiyatrosu ve Bullock-Clark Binası’nı mutlaka görmelisiniz.

Sioux Falls, Rapid City, Deadwood şehirleri haricinde Keystone’daki dünyaca ünlü ve Amerika’nın sembollerinden olan Rushmore Dağı da bizleri bu eyalete çeken mükemmler bir ayrıntıdır. Ayrıca eyaletin Badlands, Wind Cave, Custer Milli parkları gibi doğa harikası opsiyonları sunması öğrencilerin hayatları boyunca belki bir daha deneyimleyemeyeceği anlar yaşatacaktır.

South Dakota Resmi Web Sitesi İçin Tıklayınız…

South Dakota Eyaletinin Tanıtım Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız…

Rushmore-Dagi-Aniti

Hüseyin Kaplan

YE-RO HER YERDE SENİNLE

İlginizi çekebilir..

Mayıs Ayı İndirimleri

Mayıs Ayı İndirimleri Es Dubai Mayıs Ayı İndirimleri Clubclass Mayıs Ayı İndirimleri ILSC Mayıs Ayı İndirimleri Kaplan Mayıs Ayı İndirimleri