Vize Görüşmesi Bilgilendirme

Vize görüşmeleri yaklaşırken, hali hazırda bir kısmımızın randevu varken diğer arkadaşlarımızın da randevuları alınacak, her şey sürecinde ve kontrol altında . Bu bilgilendirmeyi şimdi atarak önden hazırlık yapmanızı sağlamak istemekteyiz, böylelikle vize görüşmelerinizden önce hazırlıklarınızı yapıp, varsa eksik evrakları toparlayabilirsiniz, bilgilendirmeyi dikkatlice okuyarak iletilen dosyaları inceleyip, videoları ise mutlaka izlemeniz gerekmektedir.

 

1: Görüşme Hakkında

Vize sürecinize girmekte olduğumuz bu dönemde, İngilizce pratiklerimize devam edip ekteki soruları da çalışma materyallerinize katıp pratik yapmanızı öneriyoruz. Ayrıca görüşmeye girmeden önce ofisimizdeki yabancı danışmanlarımızla da bu sorulara yönelik pratikler yapacaksınız. Genellikle her konuda konuşabileceğiniz gibi ekteki sorular da genelde sorulan sorulardır.

Bu linkten konsolosluk süreci hakkında konsolosluğun detaylıca bilgilendirme videosuna ulaşabilirsiniz, görüşmeniz öncesinde MUTLAKA izlemenizi öneririz. https://youtu.be/MCk32YQJbhM

YERO danışmanlarından konsolosluk görüşme esnasında karşılaşılacak durumlar ve genel evrak bilgilendirme videosu: https://youtu.be/_H1HOyI5mV8

YERO yabancı danışmanlarından mülakat İngilizce pratik bilgilendirme videosu: https://youtu.be/rUac0ovV8UI 

Pamphlet diye anılan “kitapçık” sorularını muhakkak okumalıyız, oradan da görevliler sorabiliyor ekte Türkçe ve İngilizce metnine ulaşabilirsiniz. Bu kitapçıkta Amerika’da uymanız ve unutmamanız gereken yasa ve kurallar hakkında genel bir bilgilendirme içermektedir.  Vize görüşmesinde sizlere bu kitapçığı okuyup okumadığınıza ve içeriğine dair sorular sorulabilir.

Bir fikriniz olması açısından muhakkak göz atmalısınız.

2. Gerekli Evraklar ve Dosya Teslimi Hakkında 

Gerekli Evraklar: 

Vize dosyanız için gerekli olan SEVIS belgesi, DS 160 belgesi ve  DS 2019 belgesi tarafımızdan sağlanacaktır. Sizlerin ise kapalı mühürlü zarfta İngilizce halde transkript, İngilizce Öğrenci Belgesi, ve 5*5 Biometric fotoğraf(2 adet çıktı ve digital formu fotoğrafçıdan mail iletilmeli ) bize kargolamaları gerekmektedir. Dosya tamamlanarak tarafınıza kargolanır.

Vize dosyası teslimi hakkında: 

Ankara’daki öğrenciler kendilerine iletilecek *belirlenen* tarih ve saatlerde ofislerimizden evraklarını teslim alacaklar, konu ile ilgili danışmanlarımız vakti geldiğinde iletişime geçecek. Şehir dışındaki öğrencilerimiz için ise tarih müsaitliğine göre İstinye ARAS kargo şubesine veya öğrenci adresine evraklar kargolanacaktır.

 

28 şubat haftasında görüşmeleri olan öğrencilerimizin ellerindeki evraklarını bize YOLLAMAMALARINI, ama temin ettiklerine dair BİLGİLENDİRME YAPMALARI GEREKMEKTEDİR. KARGO TRAFİĞİ YOĞUN OLABİLECEĞİ İÇİN GİT GEL YAPMASIN EVRAKLARIMIZ. 

3. Pasaport ve Vize teslimi 

Pasaportlar konsolosluğu belirlediği adresten alınması gerektiği için her birinizin PTT adresi e-mailde iletilen şekilde Ankara şubesi seçilmiş bulunmaktadır. Bizlere vekalet verdikten sonra bizler sizin için pasaportlarınızı teslim alarak sizlere kargolayacağız 

Herkese bol şans, heyecanla vize kutlamalarını bekliyor olacağız!

 

Sevgiler,

YERO WAT TEAM

 

 

 

 

 

 

Pamphlet Türkçe

Visa Questions

Pamphlet İngilizce