Under Canvas – Glacier -Coram, MT

Under Canvas – Glacier -Coram, MT

Under Canvas Amerika Birleşik Devletleri’nin Montana eyaletinin Coram bölgesinde yer almaktadır. İşveren öğrencilere housekeeping pozisyonunda istihdam sağlamaktadır. Çalışanlar oda temizliği, çarşafların değiştirilmesi, odanın tozunun alınması, yerlerin süpürülmesi, banyonun temizlenmesi gibi işlerden sorumludur. Saatlik ücreti 12.00 $’dır. Haftada ortalama 30-40 saat çalışma saati almaktadır.

Öğrenciler Clacier Park International Airport’a iner ve iş veren öğrencileri karşılar.

İşletmenin resmi web sitesi: https://www.undercanvas.com/

Biz her sene ortalama 3-5 bandında öğrenci göndermekteyiz. Yılda ortalama 13-15 J1 öğrencisi çalıştırmakta.

KONAKLAMA:

İş veren konaklamayı Whitefish ve Kalispell bölgelerinden ayarlamakta ve konaklama ücreti almamakta. Konaklama tarzı genelde klasik müstakil, arkada bahçesi olan Amerikan evleri şeklindedir. Ev içerisinde mutfak araç gereçleri, koltuk, yatak, dolap, mikrodalga fırın bulunmaktadır. Kızlar ayrı odada erkekler ayrı odada kalmaktadır. Genelde konaklamalar iş yerlerine yürüme mesafesinde bulunmaktadır. İşveren iş yerine gidip gelmek için ücretsiz shuttle sağlamakta.

PARA KAZANMAK:

Montana eyaletinin 2019 verilerine göre asgari ücreti saatlik 9.0 $ dır. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 9.0- 12.0 $ bandındadır. İşletmenin bulunduğu bölge doğa turizminin bulunduğu bir bölgedir. Çalışan sayısı azdır. Buraya gelen öğrenciler yüksek saatlik ücretler ve konaklamanın ücretsiz olmasından kaynaklı çok rahat birikim sağlayabilmektedir. İşletme Coram bölgesine araba ile 2 , Columbia Falls bölgesine 15 dk mesafededir. İşveren öğrencilere işe gidip gelmeleri için shuttle ayarlamakta bu da öğrencilere yol parası gibi bir masraf çıkartmamakta. Giderlerin neredeyse hiç olmadığı bir bölge olması ve öğrenciler arta kalan zamanlarında Columbia Falls bölgesinde isterlerse 2. iş bularak kazançlarına kazanç katabilirler.

İkinci iş alternatifleri için harita:

abruzoo 2

Konaklama yeri Whitfefish’de olduğu için ikinci iş imkanı fazla olan bu bölgede, öğrenciler genellikle otellere ve restorantlara başvuru yapmakta. İlk Türkiye’den yerleşip gittiğiniz işiniz deki çalışma saatlerini öğrendikten sonra ikinci işinizi ona göre ayarlayabilirsiniz. Genelde otellerde sabahları çalışırken öğleden sonra ve akşamları restorantlarda, dondurmacılarda, hediyelik eşya dükkanlarında çalışabilirsiniz.

Starbucks, Mc Donald’s gibi zincir restorantlarda ya da yerel The Wich Haus, Tupelo Grille, Buffalo Cafe gibi restorantlarda çalışabilirsiniz. Bunlar dışında şehirde bulunan Stumptown Inn of Whitefish, The lodge at Whitefish Lake gibi otellerde iş bulabilirsiniz.

SOSYAL HAYAT:

Montana’da büyük şehirlerden ziyade, dağlık, doğa ile iç içe olan bölgelerde çalışılmakta. Whitefish’de tam olarak böyle bir yer. Whitefish’e yılda ortalama 100-150 bandında öğrenci gelmektedir. İş yerinize yakın olan bir diğer şehirler Kalispell ve Columbia Falls’a totalde 300 civarı Work and Travel öğrencisi gelmektedir. Türk oranı ise azdır. Doğanın mücizelerini görmek için Glacier National Park’ı ziyaret edebilirsiniz. Burası doğal yaşamı görmek için inanılmaz bir fırsat sunmakta. Ayrıca gölde ve derelerde balık tutabilirsiniz. Bölge gölleri ve dereleri ile oldukça ünlü. Whitefish’de at binmeyi öğrenebilir ve manzarayı deneyimlemek için Glacier Ulusal Parkı’nın rehberli turlarına katılabilirsiniz. Bölge ve Kızılderili tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Öğrenciler off günlerini rafting yaparak, yüzerek, kürek yarışlarına katılarak da değerlendirebilirler. Ayrıca hiking yapmanız için eşsiz olanaklara sahip olan Whitefish’de akşamları yerel ev partileri ile öğrenciler keyifli zaman geçirmekte. Yaz akşamları birçok konsere ev sahipliği yapan Whitefish’de yerel bir komite bulunmakta ve bu komite sayesinde yerel Amerika’lılar ile tanışıp gerçek Amerikan hayatına tanıklık edebilirsiniz. Komitenin yaptığı birçok etkinliği ise ; https://www.nps.gov/glac/getinvolved/volunteer.htm adresinden ulaşabilirsiniz.

Glacier National Park web sitesi : https://www.nps.gov/glac/index.htm

Balıkçılık için inceleyebileceğiniz web sitesi : http://fwp.mt.gov/

At binmek ve rafting yapmak için bilgi sayfası : https://www.swanmountainglacier.com/

GEZİLECEK YERLER:

Montana eyaleti Amerika Birleşik Devletleri’nin doğa harikası bir eyaletidir. Bu eyalete yılda binlerce turist doğa turizmi için gelmektedir. Kalispell Montana’nın en büyük şehirlerinden bir tanesidir ve Whitefish şehrine sadece yarım saat mesafededir. Burada birçok ünlü müze bulunmakta bu müzeleri gezebilirsiniz. Örnek verecek olursak eğer; The Museum at Central School, The Hockaday Museum of Art. Bunların yanı sıra Starbucks’dan kahvenizi alıp şehir turu yapabilir aynı zamanda Mc Donald’s ya da yerel restorantlarda yemeğinizi yiyebilirsiniz. Ya da Walmart’tan yiyecek alış verişi yapıp, T.J MAX’den birçok ünlü markanın ürünlerini çok uyguna alabilirsiniz. Whitefish şehrinde kahvenizi ya da yemeğinizi alıp gölün kenarına gidebilirsiniz. Birçok yerel restorantı deneyimleyebilir ve The Whitefish Müzesi’ni ya da The Stumptown Art Studio’yu gezebilirsiniz. Burada bulunan kahve çekirdeği fabrikalarına olan turlara katılabilirsiniz.

Kalispell web sitesi: www.downtownkalispell.com.

Whitefish şehri için bazı web sayfaları : http://stumptownhistoricalsociety.org/home

https://www.stumptownartstudio.org/

Kahve çekirdeği fabrikası turları için : https://www.coffeetraders.com/

whf

whdd

İlginizi çekebilir..

maxresdefault

ASA College New York

İngilizce şüphesiz ki pratikte dünyadaki en geçerli dildir ve her yıl yüz binlerce insan İngilizce öğrenmek veya bilgilerini geliştirmek amacıyla anadili İngilizce olan ülkelere seyahat ...