THE LANGUAGE GALLERY – MANCHESTER

Manchester overview

THE LANGUAGE GALLERY – MANCHESTER

TLG, dünya çapında birçok yerde dil kursları vermektedir. Londra, Manchester, Birmingham, Nottingham, Vancouver ve Toronto’ta şubeleri bulunmaktadır. Tüm okullar bulundukları şehirlerin merkezinde bulunmaktadır.Her okuldaki güçlü topluluk duygusu, hangi hedefi seçerseniz seçin, yerleşmekte sorun yaşamayacağınız anlamına gelir.

Çok kültürlülüğü ve hoşgörüyü kutlayan tüm personel ve öğrenciler için eşit fırsatlar sunmak, akademik mükemmelliğe ulaşmak. İngiltere’deki okullarımız, öğrenme deneyimine eğlenceli ve anlamlı sosyal etkinlikler sunarak tüm öğrencilerimize dil becerileri, deneyim ve topluluk duygusu sağlamayı amaçlamaktadır.

TLG Manchester, uluslararası bir yapıya sahip büyük ve canlı bir okuldur ve modern eğitim olanaklarından yararlanmak ve sunduğu her şeyin tadını çıkarmak isteyen öğrenciler için mükemmeldir. Okulda her zaman çok çeşitli yaşlar ve milliyetler vardır ve tesisler arasında geniş bir çatı bahçesi, kendi kendine erişilebilen bir çalışma merkezi, interaktif beyaz tahtalar ve muhteşem kaynaklara sahip bir kütüphanesi bulunmaktadır.

İngilizce okulumuz Manchester’ın kalbinde, Piccadilly Bahçeleri’ne ve hareketli alışveriş bölgesine sadece 3 dakika uzaklıktadır. Toplu taşıma, okula hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

Manchester kültürel ve sportif tarihle dolu çok çeşitli bir şehir. Başlıca cazibe merkezleri arasında Manchester Sanat Galerisi, Ulusal Futbol Müzesi, Bilim ve Sanayi Müzesi ve dünyaca ünlü Old Trafford Futbol Stadyumu bulunmaktadır.

Canlı bir öğrenci merkezi ve öğrenciler için dünyanın en iyi şehirlerinden biri. Bu “Kuzeyin başkenti” hayat dolu ve heyecan verici fırsatlarla dolu bir üne sahiptir ve her yıl dünyanın her yerinden öğrencileri öğrenmeye çekmektedir. Şehir, müzik, sanat ve tiyatro kültürü açısından zengindir. Yerel kahve dükkanlarından ve barlardan müzik konserlerine ve festivallerine kadar şehirde her zaman bir şeyler oluyor.

TLG MANCHESTER Internet Sitesi: https://www.thelanguagegallery.com/locations/manchester

Okulun Konumu: https://goo.gl/maps/ddYhTW2ABMzK5YRm9

TLG YouTube Manchester Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=4SxQoIWbWZI

Neden THE LANGUAGE GALERRY? Neden MANCHESTER ?

 • Sınıflar maksimum 16 kişiliktir ve ortalama olarak 12-14 öğrenci bulunur. Öğrenci kapasitesi yüksek olan okulumuzda öğretmenler öğrenciler ile birebir ilgilenir.
 • Öğrenciler memnun ayrılır ve arkadaşlarına tavsiye eder.
 • Hedeflerinize ulaşmanız için çeşitli kurslar mevcut. Birkaç haftalığına İngilizce öğrenebilir, bir yıl boyunca eğitim alabilir ya da İş İngilizcesi, Sınav Hazırlık gibi amaca yönelik kurslara katılabilirsiniz.
 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul içinde vejetaryen ve helal seçenekleri de bulunan sıcak ve soğuk yiyecek servisi yapan kafeterya bulunmaktadır.
 • Okul şehrin canlı ve aktif noktasındadır.
 • Akşamları İspanyolca ve Almanca dersleri de verilmektedir.
 • Açık ve kapalı ortak kullanım alanları, ücretsiz internet erişimi sağlayan bir bilgisayar odası ve öğrenciler için bir kaynak kütüphane bulunur.
 • QS En İyi Öğrenci Şehirleri Sıralaması, küresel eğitim danışmanlığı Quacquarelli Symonds tarafından Manchester’ı ilk 30 öğrenci şehrinde sıralamaktadır.
 • Sosyal programımız aracılığıyla Manchester’ın çeşitliliğini keşfederken dil becerilerinizi güçlendirin. Bir dizi sosyal aktivitede sınıf arkadaşlarınızla etkileşime girerek sınıfta öğrendiklerinizi pekiştirme şansınız olacak. Bunlar tarihi Chester’a geziler, sinema akşamları, paintball, Whitworth Sanat Galerisi ve daha fazlasını içerir. Fiyatlar değişiklik gösterir – bazı etkinlikler ücretsizdir, ancak diğer geziler / etkinlikler 2 ila 50 £ arasında değişmektedir.

Konaklama Detayları

Bütçeniz veya ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, sizin için uygun bir seçenek vardır. Manchester ‘daki zamanınız için konuksever ve konforlu bir oda sunan aile yanı konaklarıyla şehir genelinde pansiyonlar sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkânından da yararlanabileceksiniz.

Aile yanında konaklayanlar genellikle Manchester’ın yerleşim bölgelerinde okula 30 ila 40 dakika mesafede bulunmaktadır.

Yurt Konaklamaları

Bu tarz konaklamalar basit ve temiz bir konaklama arayan ve daha bağımsız öğrencilerin tercihidir. Okul öğrencilerine yıl boyunca yurt hizmeti sağlamaktadır. Merkezde bulunan yurt konaklamaları yürüyerek pek çok yere gitmenizi sağlar.

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (20 Ders)
 • Yarı-Yoğun İngilizce (25 Ders)
 • Yoğun İngilizce (30 Ders)
 • Akademik İngilizce.
 • İş İngilizcesi
 • TOEFL ve IELTS Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Birebir Dersler

Akreditasyonlar ve Ödüller

 • British Council
 • English Uk

British Council tarafından akredite edilmiş olup; English UK ve ISI (the Independent Schools Inspectorate) üyesidir. Bu kurumlar, ülkedeki en iyi İngilizce dil okullarını temsil eden saygın eğitim kurumlarıdır.

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

-İngiltere’de dil okuluna gidecekseniz ,gideceğiniz günden en fazla 90 gün öncesine kadar başvuruda bulunabilirsiniz,konsoloslukta yüz yüze herhangi bir görüşme yapmazsınız , evraklarınızı aracı kurum olan TELEPERFORMANS ‘a teslim edersiniz ve işleminiz evraklarınız üstünden ilerler.

Bu kurmun bulunduğu iller;Ankara,İzmir,İstanbul,Bursa ve Antalya.

-İngiltere’ye girerken 6 aya kadar olaneğitimlerde sağlık sigortasına ihtiyacınız yoktur, isteğe bağlıdır. Ama 6 ayı geçen bir eğitim süreniz olacaksa İngiltere vize başvurusu yaparken zorunlu olarak sigorta ücreti ödemek zorundasınız.

– 6 aydan kısa eğitimler için vizeniz 180 günlük basılır, 6 aydan fazla eğitimler için 44 haftalık vizeniz onaylanır.

– Başvuru ücretleri, konaklama kayıt ücretleri, materyal ücretleri, havaalanı transferleri iade edilmeyecektir. İngiltere için aşağıda belirtilenler haricindeki tüm durumlarda; kayıt onay formunda belirtilen varış tarihinden 7 gün veya daha önce iptallerin yazılı olarak bildirilmesi veya vize reddinin yazılı belgesi ve ilgili destekleyici belgelerin sağlanması durumlarında; eğitim ve konaklama ücretlerinin %100’ü iade edilir. (Except, kurs konaklama kayıt ücretleri.) 7 Gün içinde yapılan iptal bildirimlerinde 1 haftalık konaklama ücreti + 100 GBP kesilerek kalan tutar iade edilir. Kurs konaklama kayıt ücretleri iade edilmez.Eğitime başladıktan sonra herhangi bir sebeple dönerseniz, para iadesi yapılmaz, hakkınız saklı kalır 1 yıl içinde kullanabilirsiniz.

TLG MANCHESTER RECEPTION AREA TLG MANCHESTER RECEPTION AREA TLG MANCHESTER CLASSROOM TLG MANCHESTER SCHOOL EXTERIOR TLG MANCHESTER STUDENT LOUNGE TLG MANCHESTER CLASSROOM TLG MANCHESTER CLASSROOM GAMES ROOM LIVING ROOM Manchester overview BEDROOM HOUSE EXTERNAL VIEW

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin