THE LANGUAGE GALLERY – LONDRA

Tower Hill student lounge

THE LANGUAGE GALLERY – LONDRA

TLG, dünya çapında birçok yerde dil kursları vermektedir. Londra, Manchester, Birmingham, Nottingham, Vancouver ve Toronto’ta şubeleri bulunmaktadır. Tüm okullar bulundukları şehirlerin merkezinde bulunmaktadır.Her okuldaki güçlü topluluk duygusu, hangi hedefi seçerseniz seçin, yerleşmekte sorun yaşamayacağınız anlamına gelir.

Çok kültürlülüğü ve hoşgörüyü kutlayan tüm personel ve öğrenciler için eşit fırsatlar sunmak, akademik mükemmelliğe ulaşmak. İngiltere’deki okullarımız, öğrenme deneyimine eğlenceli ve anlamlı sosyal etkinlikler sunarak tüm öğrencilerimize dil becerileri, deneyim ve topluluk duygusu sağlamayı amaçlamaktadır.

TLG Londra, uluslararası bir yapıya sahip büyük ve canlı bir okuldur ve modern eğitim olanaklarından yararlanmak ve başkentin sunduğu her şeyin tadını çıkarmak isteyen öğrenciler için mükemmeldir. Okulda her zaman çok çeşitli yaşlar ve milliyetler vardır ve tesisler arasında geniş bir çatı bahçesi, kendi kendine erişilebilen bir çalışma merkezi, interaktif beyaz tahtalar ve muhteşem kaynaklara sahip bir kütüphanesi bulunmaktadır.

Ünlü Tower Bridge manzaralı dil okulumuz, heyecan verici bir dizi gündüz İngilizce dil kursu sunmaktadır. Akşamları İspanyolca, İngilizce, Fransızca ve Almanca dersleri de verilmektedir.

Londra, İngilizce kurslarına katılmak için dünyanın en iyi yerlerinden biridir. Akademik mükemmellik dünya çapında bir üne, zengin ve büyüleyici bir tarihe ve dünyanın dört bir yanından insanlardan oluşan çok kültürlü bir manzaraya sahip olan Londra’nın herkese sunacağı bir şey var. Londra’da bir İngilizce okuluna gelmek sadece dil becerilerinize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bu dinamik şehri yaşam boyu anılar yaratmanıza da olanak tanır. İngilizce okulumuz birçok öğrencinin İngilizce becerilerini üniversiteye veya İngilizce konuşan bir ortamda çalışma hayatına hazırlamak için kullanma konusunda güven kazanmasına yardımcı olmuştur.

TLG LONDRA Internet Sitesi: https://www.thelanguagegallery.com/locations/london

Okulun Konumu: https://goo.gl/maps/9L8pN4kN2uLS8Pf79

TLG YouTube Londra Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=0Q6nbvagy48

Neden THE LANGUAGE GALERRY? Neden LONDRA ?

 • Sınıflar maksimum 16 kişiliktir ve ortalama olarak 12-14 öğrenci bulunur. Öğrenci kapasitesi yüksek olan okulumuzda öğretmenler öğrenciler ile birebir ilgilenir.
 • Öğrenciler memnun ayrılır ve arkadaşlarına tavsiye eder.
 • Hedeflerinize ulaşmanız için çeşitli kurslar mevcut. Birkaç haftalığına İngilizce öğrenebilir, bir yıl boyunca eğitim alabilir ya da İş İngilizcesi, Sınav Hazırlık gibi amaca yönelik kurslara katılabilirsiniz.
 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul içinde vejetaryen ve helal seçenekleri de bulunan sıcak ve soğuk yiyecek servisi yapan kafeterya bulunmaktadır.
 • Okul şehrin canlı ve aktif noktasındadır. Ünlü Tower Bridge manzaralı dil okulumuz, heyecan verici bir dizi gündüz İngilizce dil kursu sunmaktadır. Akşamları İspanyolca, İngilizce, Fransızca ve Almanca dersleri de verilmektedir.
 • Sosyal programları size Londra’daki deneyiminizi zenginleştirmek için akşamları ve hafta sonları ziyaret etmek için çeşitli cazibe merkezleri ve etkinlikler sunmaktadır. İngiltere’nin önemli turistik ve destinasyonlarını ziyaret etme şansını içerir; Oxford, Stonehenge, Liverpool, Cardiff ve Edinburgh dahil. İrlanda, Fransa, Hollanda ve Almanya gibi Avrupa ülkelerine bile seyahat edebilirsiniz. Londra etkinlikleri ve gezileri genellikle 5 £ – 15 £ arasındadır, eğer Londra’nın hemen dışında seyahat etmek istiyorsanız, etkinlikler veya geziler genellikle 15 ila 50 £ arasındadır. Daha uzak İngiltere şehirlerine veya Avrupa ülkelerine yapılacak geziler 50 ila 250 £ arasında olabilir.
 • Açık ve kapalı ortak kullanım alanları, ücretsiz internet erişimi sağlayan bir bilgisayar odası ve öğrenciler için bir kaynak kütüphane bulunur

Konaklama Detayları

Şehrin kalbinde yer alan bir İngilizce okuldur. Londra’da İngilizce eğitimi gören öğrenciler için geniş bir konaklama seçeneği vardır. Konutlar, oteller ve aile yanı konaklamaları arasından seçim yapabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkânından da yararlanabileceksiniz. Londra zonelardan oluşmuş büyük bir şehirdir,okul Zone 1 de bulunur fakat Zone 1 de aile yanı konaklama imkanı pek mümkün değildir.Okulun aile yanı konaklamaları çoğunlukla Zone3-Zone 5 arasındadır.

Yurt Konaklamaları

Bu tarz konaklamalar basit ve temiz bir konaklama arayan ve daha bağımsız öğrencilerin tercihidir.

Londra Central’da eğitim alan öğrenciler için farklı yurt konaklama seçeneği vardır. Zone 2 ve Zone 3 ‘te yer alan yurtlar okula kısa sürede ulaşacağınız mesafededir.

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (20 Ders)
 • Yarı-Yoğun İngilizce (25 Ders)
 • Yoğun İngilizce (30 Ders)
 • Akademik İngilizce.
 • İş İngilizcesi
 • TOEFL ve IELTS Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Birebir Dersler
 • Pathway Programı
 • İspanyolca,Almanca,Fransızca Eğitimler.

Akreditasyonlar ve Ödüller

 • British Council
 • English Uk

British Council tarafından akredite edilmiş olup; English UK ve ISI (the Independent Schools Inspectorate) üyesidir. Bu kurumlar, ülkedeki en iyi İngilizce dil okullarını temsil eden saygın eğitim kurumlarıdır.

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

-İngiltere’de dil okuluna gidecekseniz ,gideceğiniz günden en fazla 90 gün öncesine kadar başvuruda bulunabilirsiniz,konsoloslukta yüz yüze herhangi bir görüşme yapmazsınız , evraklarınızı aracı kurum olan TELEPERFORMANS ‘a teslim edersiniz ve işleminiz evraklarınız üstünden ilerler.

Bu kurumun bulunduğu iller;Ankara,İzmir,İstanbul,Bursa ve Antalya.

-İngiltere’ye girerken 6 aya kadar olaneğitimlerde sağlık sigortasına ihtiyacınız yoktur, isteğe bağlıdır. Ama 6 ayı geçen bir eğitim süreniz olacaksa İngiltere vize başvurusu yaparken zorunlu olarak sigorta ücreti ödemek zorundasınız.

– 6 aydan kısa eğitimler için vizeniz 180 günlük basılır, 6 aydan fazla eğitimler için 44 haftalık vizeniz onaylanır.

– Başvuru ücretleri, konaklama kayıt ücretleri, materyal ücretleri, havaalanı transferleri iade edilmeyecektir. İngiltere için aşağıda belirtilenler haricindeki tüm durumlarda; kayıt onay formunda belirtilen varış tarihinden 7 gün veya daha önce iptallerin yazılı olarak bildirilmesi veya vize reddinin yazılı belgesi ve ilgili destekleyici belgelerin sağlanması durumlarında; eğitim ve konaklama ücretlerinin %100’ü iade edilir. (Except, kurs konaklama kayıt ücretleri.) 7 Gün içinde yapılan iptal bildirimlerinde 1 haftalık konaklama ücreti + 100 GBP kesilerek kalan tutar iade edilir. Kurs konaklama kayıt ücretleri iade edilmez.Eğitime başladıktan sonra herhangi bir sebeple dönerseniz, para iadesi yapılmaz, hakkınız saklı kalır 1 yıl içinde kullanabilirsiniz.

London Tower Hill classroom Tower Hill reception area Students with a teacher Sceptre Court school view Tower Hill student lounge https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/65961/640x480/Study_Area.jpg

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin