The Language Gallery – Birmingham

Reception

TLG, dünya çapında birçok yerde dil kursları vermektedir. Londra, Manchester, Birmingham, Nottingham, Vancouver ve Toronto’da şubeleri bulunmaktadır. Tüm okullar bulundukları şehirlerin merkezinde bulunmaktadır.Her okuldaki güçlü topluluk duygusu, hangi hedefi seçerseniz seçin, yerleşmekte sorun yaşamayacağınız anlamına gelir.

Çok kültürlülüğü ve hoşgörüyü kutlayan tüm personel ve öğrenciler için eşit fırsatlar sunmak, akademik mükemmelliğe ulaşmak. İngiltere’deki okullarımız, öğrenme deneyimine eğlenceli ve anlamlı sosyal etkinlikler sunarak tüm öğrencilerimize dil becerileri, deneyim ve topluluk duygusu sağlamayı amaçlamaktadır.

Birmingham dil okulumuz, kentin ulaşım bağlantılarına, turistik yerlerine ve eğlencesine geniş bir erişim yelpazesi sunan İngiltere’nin ikinci büyük şehrinin hareketli merkezinde yer almaktadır.

Bullring alışveriş merkezi, Birmingham Snow Hill İstasyonu ve Birmingham Sanat Galerisi yürüme mesafesindedir. Okula yakın dinlenebileceğiniz ve arkadaşlarınızla buluşabileceğiniz çeşitli restoranlar ve kafeler vardır.

TLG Birmingham, uluslararası bir yapıya sahip büyük ve canlı bir okuldur ve modern eğitim olanaklarından yararlanmak,sunulan her şeyin tadını çıkarmak isteyen öğrenciler için mükemmeldir. Okulda her zaman çok çeşitli yaşlar ve milliyetler vardır ve tesisler arasında geniş bir çatı bahçesi, kendi kendine erişilebilen bir çalışma merkezi, inovatif beyaz tahtalar ve muhteşem kaynaklara sahip bir kütüphanesi bulunmaktadır.

TLG BIRMINGHAM Internet Sitesi: https://www.thelanguagegallery.com/locations/birmingham

Okulun Konumu: https://goo.gl/maps/myv83RZTpwf3CyhN9

TLG YouTube Birmingham Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=Bz1bzP5eYck

Neden THE LANGUAGE GALERRY? Neden BIRMINGHAM ?

 • Sınıflar maksimum 16 kişiliktir ve ortalama olarak 12-14 öğrenci bulunur. Öğrenci kapasitesi yüksek olan okulumuzda öğretmenler öğrenciler ile birebir ilgilenir.
 • Hedeflerinize ulaşmanız için çeşitli kurslar mevcut. Birkaç haftalığına İngilizce öğrenebilir, bir yıl boyunca eğitim alabilir ya da İş İngilizcesi, Sınav Hazırlık gibi amaca yönelik kurslara katılabilirsiniz.
 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul içinde vejetaryen ve helal seçenekleri de bulunan sıcak ve soğuk yiyecek servisi yapan kafeterya bulunmaktadır.
 • Okul şehrin canlı ve aktif noktasındadır.
 • Akşamları İspanyolca ve Almanca dersleri de verilmektedir.
 • Sosyalleşin, iletişim kurun ve çeşitli yerel etkinliklere katılmak ve şehir içinde ve çevresindeki galerilere, müzelere, tiyatrolara ve spor etkinliklerine gezilere katılmanız için okul pek çok aktivite düzenlemektedir. Fiyatlar değişiklik gösterir bazı etkinlikler ücretsizdir, ancak çoğu etkinlik / gezi * 15 ila 50 £ arasındadır.
 • Açık ve kapalı ortak kullanım alanları, ücretsiz internet erişimi sağlayan bir bilgisayar odası ve öğrenciler için bir kaynak kütüphane bulunur.
 • Birmingham ekibi, sizi günlük İngilizce dil becerileriyle donatırken unutulmaz bir deneyim sunmaya kendini adamıştır. Her bir departmanın personeli Birmingham’da zamanınızı sadece İngilizce öğrenmekten daha fazlasını yapmak için çalışır.
 • İngiltere’nin ikinci büyük şehri olan Birmingham, uluslararası öğrenciler için daha popüler bir seçim haline geliyor. Okul şehir merkezinde yer almaktadır, yani en gözde turistik mekanlarla çevrilidir. İngiltere’yi keşfetmeniz için Birmingham New Street istasyonuna da yakındır.

Konaklama Detayları

Bütçeniz veya ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, sizin için uygun bir seçenek vardır. Birmingham’daki zamanınız için konuksever ve konforlu bir oda sunan aile yanı konaklarıyla şehir genelinde pansiyonlar sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkânından da yararlanabileceksiniz.

Yurt Konaklamaları

Bu tarz konaklamalar basit ve temiz bir konaklama arayan ve daha bağımsız öğrencilerin tercihidir. Okul öğrencilerine yıl boyunca yurt hizmeti sağlamaktadır. Merkezde bulunan yurt konaklamaları yürüyerek pek çok yere gitmenizi sağlar.

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (20 Ders)
 • Yarı-Yoğun İngilizce (25 Ders)
 • Yoğun İngilizce (30 Ders)
 • Akademik İngilizce.
 • İş İngilizcesi
 • TOEFL ve IELTS Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Birebir Dersler
 • Pathway Programı
 • İspanyolca,Almanca,Fransızca Eğitimler.

Akreditasyonlar ve Ödüller

 • British Council
 • English Uk

British Council tarafından akredite edilmiş olup; English UK ve ISI (the Independent Schools Inspectorate) üyesidir. Bu kurumlar, ülkedeki en iyi İngilizce dil okullarını temsil eden saygın eğitim kurumlarıdır.

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

-İngiltere’de dil okuluna gidecekseniz ,gideceğiniz günden en fazla 90 gün öncesine kadar başvuruda bulunabilirsiniz,konsoloslukta yüz yüze herhangi bir görüşme yapmazsınız , evraklarınızı aracı kurum olan TELEPERFORMANS ‘a teslim edersiniz ve işleminiz evraklarınız üstünden ilerler.

Bu kurmun bulunduğu iller;Ankara,İzmir,İstanbul,Bursa ve Antalya.

-İngiltere’ye girerken 6 aya kadar olan eğitimlerde sağlık sigortasına ihtiyacınız yoktur, isteğe bağlıdır. Ama 6 ayı geçen bir eğitim süreniz olacaksa İngiltere vize başvurusu yaparken zorunlu olarak sigorta ücreti ödemek zorundasınız.

– 6 aydan kısa eğitimler için vizeniz 180 günlük basılır, 6 aydan fazla eğitimler için 44 haftalık vizeniz onaylanır.

– Başvuru ücretleri, konaklama kayıt ücretleri, materyal ücretleri, havaalanı transferleri iade edilmeyecektir. İngiltere için aşağıda belirtilenler haricindeki tüm durumlarda; kayıt onay formunda belirtilen varış tarihinden 7 gün veya daha önce iptallerin yazılı olarak bildirilmesi veya vize reddinin yazılı belgesi ve ilgili destekleyici belgelerin sağlanması durumlarında; eğitim ve konaklama ücretlerinin %100’ü iade edilir. (Except, kurs konaklama kayıt ücretleri.) 7 Gün içinde yapılan iptal bildirimlerinde 1 haftalık konaklama ücreti + 100 GBP kesilerek kalan tutar iade edilir. Kurs konaklama kayıt ücretleri iade edilmez.Eğitime başladıktan sonra herhangi bir sebeple dönerseniz, para iadesi yapılmaz, hakkınız saklı kalır 1 yıl içinde kullanabilirsiniz.

Birmingham'da Gezilecek 5 Yer - Britanya Turu & İngiltere ...

Lounge Reception Lounge TLG BIRMINGHAM RECEPTION AREA TLG BIRMINGHAM RECEPTION AREA TLG BIRMINGHAM RECEPTION AREA

ROOM OUTSIDE GYM LOBBY

 

İlginizi çekebilir..

am Language Studio Yurtdışı Dil Okulları - Bilimevi Yurtdışı Eğitim

AM Language Malta Dil Okulu

AM LANGUAGE-MALTA Malta’da eğitim veren AM Language öğrencilere eğitim programlarının yanı sıra aktiviteler de sunar. Eğitimde gramer, kelime bilgisi, iletişim ve telaffuza odaklanırken sosyal aktivitelerde ...