IŞILAY YILMAZ

YERO Ankara yöneticilerinden olan Işılay Yılmaz Bursa doğumludur. İlk ve ortaokulu Bursa’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Ankara’ya yerleşmiştir.

Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Işılay Yilmaz, eğitim hayatı boyunca Almanya, İngiltere, Amerika, Malta’da dil okulu, diploma ve çalışma programlarına katılarak dil eğitimine kısır bir açıdan yaklaşmadığını hayatının her aşamasında ön plana çıkarmıştır.

Üniversite eğitiminin son yıllarında Yero Yurt dışı Eğitim bünyesinde, üniveristesinde yurt dışı eğitim tanıtım programları düzenleyerek; organizasyon ve yurt dışı eğitim danışmanlığındaki kariyerindeki ilk adımlarını atmaya başlamıştır.

Üniversite yıllarının ardından Malvern House College’da Bussiness English üzerine diplomasını almıştır . Ardından British Council’dan The United KIngdom onaylı Education UK Certificate almıştır.

Sektörel yurtdışı deneyimini İngiltere’de eğitim aldığı Malvern House College da uluslararası katılımcıların takım liderliği ile ilerletmiştir.

Henüz diplomasını almışken Ankara’daki özel eğitim kurumlarındaki İngilizce öğretimi alanındaki eğitim danışmanlığı görevleri ile eş zamanlı Yero Yurt dışı Eğitim’in Ankara ofisini kurdu..

2005 yılındaki Ankara Yero oluşumu ile yurt dışında eğitim almak isteyen binlerce öğrencinin eğitim kariyerine yön vermiş ,Türkiye ve yurt dışında katıldığı workshop ve üniversite konferansları ile yurt dışı eğitim olanaklarını anlatmıştır.

Türkiye içinde her yıl düzenlediği iş ve eğitim fuarları ile P&G, Unilever, UTZ, Performance Group Marriot, Sturbucks, gibi dünya devi kurumlarda öğrencilerine iş olanakları sağlamıştır .

Halen Yero Yurt dışı Eğitim bünyesinde eğitim uzmanı ve yöneticilik görevine devam etmekte ayrıca Ankara’daki kolejlere özel danışmanlık vermektedir.

Işılay Yılmaz ,Türkiye’de ki sayılı kadın kitle konuşmacılarından birisidir, gelen talepler doğrultusunda uygun zamanlar yaratıp bildiklerini öğrencilerle paylaşmaktadır.

İlginizi çekebilir..

“Pathway nedir? Neden Pathway?

‘Pathway, yani üniversiteye geçiş programları uluslararası öğrencilere alanlarında gerekli akademik yetenekleri kazandırmak, lisans ya da yüksek lisans programları için gerekli İngilizce seviyesine ulaşmalarını sağlamak ve ...