Talk Fort Lauderdale

C:\Users\Hp\Desktop\Ekran Alıntısı.JPG

TALK ENGLISH SCHOOLS

C:\Users\Hp\Desktop\indir.png

1996 Yılında kurulan TALK English School’s dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere hizmet veren bir zincir dil okuludur. İngilizce öğrenmenin en iyi yolunun sınıf içerisinde ve dışında Amerikan kültürünün içine tümüyle dahil olmak olduğu inancını taşıyan okul, bunu geniş kurs programları yelpazesi ve öğrencilere yeni kentleri keşfetme olanağı sağlayan heyecan verici etkinlik takvimi ile sunar. Tüm ülke ve kültürlerden bireyler arası iletişim, anlayış, iş birliği ve saygının var olduğu bir dünya yaratmak misyonunu taşıyan okul; akademik, kültürel ve sosyal aktiviteler ile bütünleşen, en etkili yöntem ve teknolojinin kullanıldığı bir dil eğitim merkezidir. Amerika’da 7 farklı şehirde şubesi bulunur. Bunlar, Atlanta, Aventura, Boston, Fort Lauderdale, Miami, Miami Beach ve San Francisco’dadır.

Okulun Web Sitesi; https://www.talk.edu/tr/

Okulun Youtube Sayfası ; https://www.youtube.com/user/TALKInternational

Neden Talk – Fort Lauderdale?

C:\Users\Hp\Desktop\img_9556.jpgC:\Users\Hp\Desktop\lobby-without-students.jpg

+Maksimum ilerlemeyi sağlayan, ideal miktarda sınıf içi ve ev çalışması

+Öğrenme deneyiminizi güçlendiren interaktif sınıf teknolojisi

+Sürekli ilginizi çekecek heyecan verici ve uygun konular

+Sınıfta kendinizi zorlamanızı sağlayacak uygun düzeyler

+Ders dışı dil ödevleri ve etkinlikler

+Her Pazartesi başlayan dersler

+İngilizce düzeyinizin değerlendirilmesi için ilk gün yapılan yerleştirme sınavı

+2 haftadan 52 haftaya kadar esnek kurslar

+Başlangıç düzeyinden, dil akıcılığına 10 seviye

+Her düzey = 10 hafta

+1 ders = 50 dakika

+Başarınızı belgeleyen Kursu tamamlama Sertifikası

Fort Lauderdale 5.5 milyon devamlı nüfusu ile Güney Florida büyükşehrinin bir bölümüdür. Amerikalı Üniversite öğrencileri için popüler bir bölgedir. Kent, çoğunun büyüleyici sanat ve eğlence bölgelerinde bulunduğu binlerce restoran ve barı barındırmaktadır. Fort Lauderdale yıl boyu güneşli tropikal iklimi ile akademik yılınızı zenginleştirecek rahat ve eğlenceli bir ortam sunmaktadır!

  • Çeşitli açık hava  sunan’ 2.First Bullet: Rekreasyonel etkinliklere izin veren yıl boyunca güneşli tropikal iklim!
  • Öğrencilere yakınında bulunan cazibe noktaları: Florida Keys, Miami veya Palm Beach’te konserler izleme, müzeleri ziyaret etme, tabiatla kucaklaşma veya sadece rahatlama amaçlı haftasonu gezileri sunmaktadır!
  • Çok sayıda sanat ve eğlence bölgeleri, restoran ve kafelerle canlı kaldırımları!
  • Nova Southeastern University, Florida Atlantic University, Florida International University ve University of Miami gibi devlet üniversitelerine ve özel üniversitelere yakınlığı!

Talk Fort Lauderdale Tanıtım Videosu ; https://www.youtube.com/watch?v=H-5dUVQNXGE

Konumu; https://goo.gl/maps/7YuGgDGWmSRpLbDu8

Bölge Bilgilendirme Videosu; https://www.youtube.com/watch?v=uh_T5l1TlQk

Konaklama

Aile Yanı Konaklama

C:\Users\Hp\Desktop\chestnuthill01.jpg

Aile yanında konaklama, İngilizcenizi geliştirirken Amerikan kültürünü deneyimlemenin harika bir yoludur! Ev sahibi ailenizle Amerikan günlük yaşamını öğrenecek, düzenli olarak İngilizce pratik yapacak ve Amerikan kültürünün ziyaretçilerin sıklıkla göremediği birçok yönüne katılacaksınız.

Rezidans Konaklama

C:\Users\Hp\Desktop\indir.jpg

Çeşitli ortak oda seçenekleri mevcuttur. Öğrenciler TV salonu ve oyun odası gibi olanaklardan yararlanabilirler. Farklı kültürlerden öğrenciler bir arada konakladıkları için kültürel değişimi doruklarda yaşarlar.

Sunulan Programlar

C:\Users\Hp\Desktop\Ekran Alıntısı.JPG

Genel İngilizce; (Haftada 18 Ders- 1 Ders; 50 Dakika)

Bu kurs, konuşma, okuma, dinleme, yazma, dil bilgisi, telaffuz ve kelime dağarcığının gelişmesine destek sağlayarak, öğrencilerin İngilizce yeterliliğine ulaşmalarında bir yol rehberi olur.

Genel İngilizce – Yarı Zamanlı (Haftada 16 Ders – 1 Ders; 50 Dakika)

Genel İngilizce seviyenize uygun dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini içeren haftada 16 dersten oluşur ve uygulanan metotlarla hedefinize ulaşmanızı sağlar. Turist Vizesi ile 12 Haftaya kadar Eğitim alınabilir.

Yoğun İngilizce (Haftada 22 Ders – 1 Ders; 50 Dakika )

Bu kurs dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini arttırmanın  yanı sıra telaffuz, dil bilgisi ve kelime dağarcığını geliştirerek akıcı bir İngilizceye ulaşma odaklıdır.

TOEFL IBT Kursları ( Haftada; Tam Zamanlı 18 Ders – Yarı Zamanlı 16 Ders – 1 Ders;50 Dakika )

Üniversiteye girmek için veya profesyonel gelişiminiz için TOEFL- iBT‘ye ihtiyacınız mı var? TOEFL-iBT kursumuz yüksek bir TOEFL- iBT puanı almanız için gerekli olan İngilizce yeterliliğinizi geliştirirken, size belirli sınav tekniklerini öğretecektir. Aynı zamanda TOEFL ve IBT için dil yeterliliği gerekir.

Her öğrenciye varışında bir İngilizce yerleştirme sınavı yapılır. Şayet öğrenci kursa başlayacak düzeyde değil ise, düzeyine uygun bir İngilizce kursuna yerleştirilecektir.

Birebir Ders (Haftada En Az 2 Ders – Her ders; 50 Dakika)

Birebir derslerle ile yoğun yaşam tarzınıza uygun bir program oluşturabiliriz. Bir TALK öğretmeni İngilizce yeterliliğinde istediğiniz düzeye ulaşmanız veya belirli alanlarda kendinizi geliştirmeniz için sizinle birlikte çalışacaktır. Birebir dersler kişisel öğrenme hedeflerinize cevap verebilmek için esnek olarak tasarlanmıştır.

Yaz Okulu ( Minimum 13 Yaş)

Yaz okulu programı, 13 yaş üzerindeki öğrencilerin katılım gösterdiği eğitim ve kültürel değişim programıdır. Öğrencilerin yaz ayları içerisinde dil becerilerini geliştirmesini, farklı kültürler tanımışını, bakış açıklarını genişletmesini ve kişisel gelişimlerini sağlar.

Aile Programı ( Minimum 2 Hafta – Minimum 2 Aile Üyesi – Minimum 5 yaş)

5-12 yaş arası öğrencilerin aileleriyle katılabildiği bir programdır. 13 yaşın üzerindeki öğrenci dilerse ailesiyle ders alarak yetişkin derslerine girebilir.

Akreditasyon

C:\Users\Hp\Desktop\accet.png

TALK İngilizce Okulları ACCET (Sürekli Öğretim ve Eğitim Akreditasyon Kurulu) tarafından akredite olmuş ve Federal yasa uyarınca göçmen-olmayan yabancı öğrencileri kaydetmeye yetkilendirilmiştir.
TALK 1999 yılından beri akreditedir.

Üyelikler

C:\Users\Hp\Desktop\unistudy-250x250.jpgC:\Users\Hp\Desktop\tesol.pngC:\Users\Hp\Desktop\atd.pngC:\Users\Hp\Desktop\ielts.pngC:\Users\Hp\Desktop\nafsa.png

Sağlık Sigortası

ABD’ye girerken sağlık sigortası zorunlu olmasa da, sağlık sigortanız olmadan eğitim alamazsınız. Dolasıyla mutlaka bir sağlık sigortanız olmalı. Bu sağlık sigortasını dilerseniz ücret karşılığı okuldan dilerseniz özel sigorta acentalarından temin edebilirsiniz.

Ekstra Bilgiler

-Öncelikle ABD’de dil okuluna gidecekseniz vizeniz konsoloslukta yapacağınız yüz yüze olan bir görüşme ile anında sonuçlanıyor ve sonrasında vizeniz onaylandıysa pasaportunuz 3-5 iş günü içerisinde adresinize kargolanır. Ancak vizenize ortalama olarak kurs başlangıç tarihinizden en az 1 ay öncesinde başvurmakta fayda var.

-ABD’de dil okuluna başvurduğunuzda size I-20 isimli bir belge gönderilir. Bu belgeyi bir nevi ABD vizesi gibi düşünebilirsiniz, gittikten sonrasında okul uzatma işlemlerinizi bu belge aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

-Bir başka önemli konu ise hangi vize türü ile hangi eğitimi alabileceğiniz. ABD’de Genel İngilizce Programlarına sadece turist vizesi (B1/B2) ile ve maksimum 12 hafta süreyle katılabilirsiniz. Eğer daha uzun süreli eğitim almak veya Yarı-Yoğun / Yoğun İngilizce Programlarına katılmak istiyorsanız eğitim vizesine (F1) başvurmanız gereklidir.

Dil okulu nedir? https://www.youtube.com/watch?v=zlzAJjvCAVE

Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar; https://www.youtube.com/watch?v=z6_8f61u3D8

 

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin