TALK ENGLISH SCHOOLS – ATLANTA

TALK ENGLISH SCHOOLS – ATLANTA

1996 yılında kurulan TALK English Schools dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere hizmet veren bir zincir dil okuludur. İngilizce öğrenmenin en iyi yolunun sınıf içinde ve dışında Amerikan kültürünün içine tümüyle dâhil olmak olduğu inancını taşıyan okul, bunu geniş kurs programları yelpazesi ve öğrencilere yeni kentleri keşfetme olanağı sağlayan heyecan verici etkinlik takvimi ile sunar. Tüm ülke ve kültürlerden bireyler arası iletişim, anlayış, işbirliği ve saygının var olduğu bir dünya yaratmak misyonunu taşıyan okul; akademik, kültürel ve sosyal aktiviteler ile bütünleşen, en etkili yöntem ve teknolojinin kullanıldığı bir dil eğitim merkezidir. Amerika’da 7 farklı şehirde şubesi bulunur. Bunlar, Atlanta, Aventura, Boston, Fort Lauderdale, Miami, Miami Beach ve San Francisco’dadır.

Atlanta’da sizleri muhteşem doğal güzellikler ve tarihi bir şehir beklemekte. TALK’un Atlanta Dil Merkezi 2011 yılında, Atlanta’nın Midtown bölgesinin kalbinde, Peachtree Street üzerinde, kentin simgesi Silhouette binasında açılmıştır. Okul çevresinde birçok kafe, müze, restoran ve park bulunmaktadır. Atlanta’yı birçoğunuz The Walking Dead dizisinden tanıyor olabilirsiniz, dizinin aksine sizleri capcanlı, heyecanlı, enerjik bir finans, eğitim ve gelişmiş bir ticaret şehri karşılayacaktır.

TALK Internet Sitesi: – TALK English Schools Atlanta –

Okulun Konumu: – TALK English Schools Atlanta Konum –

TALK YouTube Genel TanıtımVideosu: – TALK English Schools Tanıtım Videosu –

Atlanta Tanıtım Videosu: – Atlanta Tanıtım Videosu –

Neden TALK? Neden TALK – Atlanta?

 • İlerlemede maksimumu hedefliyorlar, bu sebeple hem sınıf içi hem de ev çalışmalarını destekliyorlar.
 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler 10 kişilik geniş ve interaktif ekipmanların sağlandığı sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul şehrin en merkezi noktasındadır.
 • Ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunulmaktadır.
 • Toplu taşıma araçları ile rahatlıkla erişim sağlanabilecek bir bölgededir, ayrıca okulun kendi park yeri bulunmaktadır.
 • Atlanta’da dil eğitimi alacaksanız o meşhur Southern kültürünü tam anlamıyla yaşayacaksınız demektir. Müzik, sanat ve eğlence anlayışını çok seveceğiniz ve misafirperverliğinde bizleri görebileceğiniz bir bölgeye gidiyorsunuz ve lokal kültürü yakından tanımak, İngilizce’yi yerinde öğrenmek için en ideal yollardan biri tam olarak bu olmakta.

TALK-Atlanta Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Öğrencilerin Amerikan kültürünü ve hayatını en güzel şekilde yaşamaları için aile yanı konaklamalar dikkatle seçilirler. Öğrenciler tercihleri doğrultusunda aile ile kahvaltı ya da kahvaltı ve akşam yemeği seçeneklerinden faydalanabilirler.

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Part Time Genel İngilizce (16 Ders)
 • Genel İngilizce (18 Ders – F1 Vizesi)
 • Yoğun İngilizce (22 Ders – F1 Vizesi)
 • TOEFL Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Birebir Dersler – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.

TALK Atlanta Akreditasyonlar ve Ödüller

TALK dil okullarının ABD’de ACCET (Acrediting Coincil for Continuing Education & Training) ile akreditasyonu bulunmaktadır.

Ayrıca NAFSA (National of Foreign Student Advisers), IELTS, ATD (Association for Talent Development), TESOL, UNISTUDY USA gibi kurumlara da üyeliği bulunmaktadır.

Stafford House Sosyal Medya Hesapları

– TALK-Facebook –

– TALK-Instagram –

– TALK-Twitter –

– TALK-YouTube –

TALK Internet Sitesi: – TALK English Schools Atlanta –

TALK YouTube Genel Tanıtım Videosu: – TALK English Schools Tanıtım Videosu –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

-Öncelikle ABD’de dil okuluna gidecekseniz vizeniz konsoloslukta yapacağınız yüz yüze olan bir görüşme ile anında sonuçlanıyor ve sonrasında vizeniz onaylandıysa pasaportunuz 3-5 iş günü içerisinde adresinize kargolanıyor. Ancak vizenize ortalama olarak kurs başlangıç tarihinizden en az 1 ay öncesinde başvurmakta fayda var.

-ABD’ye girerken sağlık sigortasına ihtiyacınız olmasa da, sağlık sigortanız olmadan eğitime başlayamazsınız yani okulun kapısından içeri girememeniz çok olası, dolayısıyla mutlaka bir sağlık sigortanız olmalı.

-ABD’de dil okuluna başvurduğunuzda size I-20 isimli bir belge gönderilir. Bu belgeyi bir nevi ABD vizesi gibi düşünebilirsiniz, gittikten sonrasında okul uzatma işlemlerinizi bu belge aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

-Bir başka önemli konu ise hangi vize türü ile hangi eğitimi alabileceğiniz. ABD’de Genel İngilizce Programlarına sadece turist vizesi (B1/B2) ile ve maksimum 12 hafta süreyle katılabilirsiniz. Eğer daha uzun süreli eğitim almak veya Yarı-Yoğun / Yoğun İngilizce Programlarına katılmak istiyorsanız eğitim vizesine (F1) başvurmanız gereklidir.

 

İlginizi çekebilir..

SANTA’S VILLAGE

SANTA’S VILLAGE Santa’s Village, Christmas temalı daha çok çocuklu ailelere yönelik bir eğlence parkıdır. Öğrencilerimiz genellikle Housekeeping pozisyonunda çalışırlar ve görevleri misafir odalarının yataklarını değiştirip, ...