TALK ENGLISH SAN FRANCISCO

TALK ENGLISH SAN FRANCISCO

1996 Yılında kurulan TALK English School’s dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere hizmet veren bir zincir dil okuludur. İngilizce öğrenmenin en iyi yolunun sınıf içerisinde ve dışında Amerikan kültürünün içine tümüyle dahil olmak olduğu inancını taşıyan okul, bunu geniş kurs programları yelpazesi ve öğrencilere yeni kentleri keşfetme olanağı sağlayan heyecan verici etkinlik takvimi ile sunar. Tüm ülke ve kültürlerden bireyler arası iletişim, anlayış, iş birliği ve saygının var olduğu bir dünya yaratmak misyonunu taşıyan okul; akademik, kültürel ve sosyal aktiviteler ile bütünleşen, en etkili yöntem ve teknolojinin kullanıldığı bir dil eğitim merkezidir. Amerika’da 7 farklı şehirde şubesi bulunur. Bunlar, Atlanta, Aventura, Boston, Fort Lauderdale, Miami, Miami Beach ve San Francisco’dadır.

Neden Talk English San Francisco Dil Okulu?

San Francisco’daki TALK English Schools’u seçerek bu büyüleyici şehri yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Meşhur klasik arabalarla şehir turu yapabilir veya ünlü Golden Gate köprüsünde bisiklete ya da Alcatraz Adasına giden tekneye binebilirsiniz.
San Francisco ve Körfez Bölge’sini gezip, öğrenirken; İngilizceyle bütünleşecek, dili kullanım becerilerinizi geliştireceksiniz!
San Franciscolu ve sizin gibi İngilizce öğrenmek için diğer ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaşlıklar kuracaksınız.

TALK ENGLISH SAN FRANCISCO :

Kuruluşu 18. Yüzyıla dayanan San Francisco, California Eyaleti’nin kuzey bölgesinde kalan Amerika’nın en güzel ve eğlenceli şehirlerinden biridir. İnsan hakları konusunda gerçekleştirilen pek çok sosyal ve yasal etkinlikte belirleyici rol oynayan San Francisco’ya ‘Özgürlükler Şehri’ de denmektedir.

Kozmopolit bir şehir yapısı bulunan San Francisco, dünyanın pek çok farklı kültüründen, farklı ten renginden ve dini inanışından insana ev sahipliği yapmaktadır. Sahip olduğu çok kültürlülük ve çeşitlilik sayesinde farklı bir uyum ve ahengin olduğu bir şehirdir.

Dünyaca ünlü Fisherman’s Wharf‘da Anchorage Meydanında yer alan TALK San Francisco; restoranlara, mağazalara, tarihi, kültürel ve eğlence yerlerine yürüme mesafesinde; toplu taşıma araçları ile körfez ve çevresine sefer yapan tren garına yakındır.
Öğrenciler burada dünyanın en hareketli şehirlerinden birinin enerjisini hissederek İngilizce öğrenirler.

Okulun konumu : https://goo.gl/maps/2o34pqPinLx9qD9v8

 

Konaklama: Konaklama okul tarafından 3 şekilde gerçekleştirilmekte.

  • Aile Yanı konaklama : Amerikalı bir aile yanında ortak ya da özel banyolu, tek ya da çift kişilik odalarda isteğe bağlı aile ile kahvaltı ve akşam yemeği şeklindedir. Okula uzaklık toplu taşıma ile ortalama 60 dk’lık mesafede yer almaktadır.

  • Yurt Konaklamaları: Yurt konaklamaları ortak ya da oda içi banyolu, tek ya da çift kişilik odalar şeklindedir. Yurtlarda kahvaltı ve akşam yemeği olmaz. Öğrenciler kendileri mutfaklarda yapabilir ya da dışarıda yemek yiyebilirler. Okula uzaklık toplu taşıma ile 20-30 dakikalık mesafededir.

Akreditasyonları :

Okul ACCET tarafından akredite edilmiştir.

SUNULAN İNGİLZİCE PROGRAMLAR

  • Genel İngilizce: Haftada 18 ders alabileceğiniz, yıl boyunca her Pazartesi başlangıç tarihleri olan ve tüm seviyelere yönelik programdır. Kurs süresi 1-52 hafta arasında olabilir. Ders süreleri 50 dakikadır ve ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.
  • Yoğun İngilizce: Haftada 22 grup dersi vardır. Yılın her zamanı başlamak mümkündür. Kurs süresi 2-52 hafta arasında olabilir. Ders süreleri 50 dakikadır ve ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.
  • Genel İngilizce(Part Time): Haftada 16 ders genel İngilizce eğitimi alabileceğiniz program türüdür. Yılın her zamanı başlamak mümkündür. Kurs süresi 2-52 hafta arasında olabilir. Ders süreleri 50 dakikadır ve ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.
  • Teke Tek: Birebir derslerle ile yoğun yaşam tarzınıza uygun bir program oluşturulabilir. Bir TALK öğretmeni İngilizce yeterliliğinde istediğiniz düzeye ulaşmanız veya belirli alanlarda kendinizi geliştirmeniz için sizinle birlikte çalışacaktır. Birebir dersler kişisel öğrenme hedeflerinize cevap verebilmek için esnek olarak tasarlanmıştır. Haftada 2 ya da daha fazla ders. Kişisel ihtiyaçlara göre şekillenir. En az 2 ders içindir.

SAĞLIK SİGORTASI : Sağlık sigortası okul için ya da Amerika vizesi için zorunlu olan bir şey değildir. Bunula beraber Amerika’ya girişte mutlaka yanınızda sağlık sigortası olmak zorunda. Yaptırmış olduğunuz sağlık sigortasına göre kapsamı değişmektedir.

Ekstra Bilgi:

  • Genel İngilizce programı sadece turist vizesi olan öğrenciler içindir ve maksimum 12 hafta eğitim alabilir. Öğrenci vizesi F1 ile bu programa başvuru yapılamaz.
  • Yarı yoğun / Yoğun İngilizce programları sadece öğrenci vizesi F1 sahibi öğrenciler içindir. Turist vizesi ile bu programlara başvuru yapılamaz.

 

Okulun web sitesi : https://www.talk.edu/

Youtube tanıtım videosu : https://www.youtube.com/watch?v=8qIpp7hfthQ

Okulun konumu : https://goo.gl/maps/2o34pqPinLx9qD9v8
Okulun Türkiye İnstagram sayfası :
Okulun resmi İnstagram hesabı:
talkenglishschools

San Francisco tanıtım videomuz : https://www.youtube.com/watch?v=jeZOmb9R_ew

 

 

 

İlginizi çekebilir..

MEKSİKA’DAN WORK AND TRAVEL 2021 VİZESİ

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı ve Meksika Başkonsolosluğunun özel çalışması sonucu Türk öğrencilere 2021 Work and Travel için Meksika’dan vizeye başvurma imkanı tanınmıştır. Meksika çok ...