Talk English Aventura

C:\Users\Lenovo\Desktop\TALK\d928c56b4b0c04efb53d65539ff33ffc.jpg

TALK ENGLISH SCHOOLS

C:\Users\Lenovo\Desktop\TALK\indir.jpg

1996 Yılında kurulan TALK English Schools dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere hizmet veren bir zincir dil okuludur. İngilizce öğrenmenin en iyi yolunun sınıf içerisinde ve dışında Amerikan kültürünün içine tümüyle dahil olmak olduğu inancını taşıyan okul, bunu geniş kurs programları yelpazesi ve öğrencilere yeni kentleri keşfetme olanağı sağlayan heyecan verici etkinlik takvimi ile sunar. Tüm ülke ve kültürlerden bireyler arası iletişim, anlayış, iş birliği ve saygının var olduğu bir dünya yaratmak misyonunu taşıyan okul; akademik, kültürel ve sosyal aktiviteler ile bütünleşen, en etkili yöntem ve teknolojinin kullanıldığı bir dil eğitim merkezidir. Amerika’da 7 farklı şehirde şubesi bulunur. Bunlar, Atlanta, Aventura, Boston, Fort Lauderdale, Miami, Miami Beach ve San Francisco’dadır.

Okulun web sitesi: https://www.talk.edu/tr/

C:\Users\Lenovo\Desktop\TALK\talk-international.jpg

Talk English Aventura

TALK Aventura Dil Okulu 2007 yılında Concorde Plaza’da, hareketli Aventura ticari bölgesinin ortasında, restoranlar, kafeler ve butikler ile çevrili bir bölgede açılmıştır. Okul özel tasarım olup, kendini işine adamış tam zamanlı öğretmenleri ve personeliyle ön plana çıkar.

C:\Users\Lenovo\Desktop\TALK\shop_property_file_386_2934.jpg

Neden Talk English Aventura ?

İspanyolca’da “macera” demek olan Florida’nın Aventura kenti, güneşli plajları ve sıcak kanlı yüzleriyle her yıl milyonlarca öğrenciyi kendine çeker. Bu heyecan verici ve kültürel çeşitliliğe sahip bölge kafeler, restoranlar, butikler ve dükkanlarla doludur. Burada dünyanın her yanından alışveriş severleri etkileyen şık dükkanları ve tasarım malları ile ünlü Aventura Mall’u ve özgün Ball Harbor Shopping Center’ı göreceksiniz. Aventura’ya giden öğrencinin bir diğer avantajı ise karşılaşacağı az Türk yoğunluğudur. Aynı zamanda öğrencilere Miami’ye sadece 25 dk uzaklıkta olup dünyanın en gözde tatil bölgelerinden birinde eğitim alma fırsatı verir.

C:\Users\Lenovo\Desktop\TALK\d074e495ced702f92b4213773e977d77.jpg

TALK English Aventura Olanakları

-Kendini işine adamış tam zamanlı öğretmen ve personel

-Yeterli büyüklükte ücretsiz otopark

-Toplu ulaşım araçlarına erişim (otobüs)

-Ücretsiz Wi-Fi erişimi

C:\Users\Lenovo\Desktop\TALK\d928c56b4b0c04efb53d65539ff33ffc.jpg

Konaklama İmkanları

Talk English Aventura öğrencilere yalnızca aile yanı konaklama imkanı sunar.

-Aile Yanı Konaklama : Aile yaşamak Amerikan geleneklerini ve kültürünü ilk elden deneyimlemenin eşsiz bir yoludur. İngilizcenizi her gün gerçek Amerikalılarla pratik yaparak ileriye taşıma fırsatı yakalarsınız. Aileler sizlere opsiyonel olarak sadece kahvaltı ya da kahvaltı ve akşam yemeği sunmaktadır.

Sunulan Programlar

-Genel İngilizce (20 ders)

-Yoğun İngilizce (30 Ders)

-İş İngilizcesi, en az orta seviye İngilizce bilgisi gerektirir

-TOEFL IBT Hazırlık

-TOEFL Hazırlık

C:\Users\Lenovo\Desktop\TALK\interactive-technology-2.jpg

TALK English Aventura Faydalı Linkler: https://www.talk.edu/tr/ingilizce-okullari/dil-okulu-aventura/

Youtube: https://www.youtube.com/c/TALKEnglishSchools

https://www.youtube.com/watch?v=4xgiZ0gllaU

Instagram: https://www.instagram.com/talk.aventura/

https://www.instagram.com/talkenglishschools/

Twitter: https://twitter.com/TALKEngSchools

Facebook: https://www.facebook.com/TALK.MiamiAventura/

Lokasyon: https://g.page/TALK-English-AVE?share

Miami Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=KblVy7zT9lA

Akreditasyon:

Okul ACCET

Üyelikler:

TESOL

– ATD

-NAFSA

-IELTS

Sağlık Sigortası

ABD’ye girerken sağlık sigortasına ihtiyacınız olmasa da, sağlık sigortanız olmadan eğitime başlayamazsınız yani okulun kapısından içeri girememeniz çok olası, dolayısıyla mutlaka bir sağlık sigortanız olmalı. Bu sağlık sigortası dilerseniz ücret karşılığı okuldan dilerseniz özel sigorta acentalarından temin edilebilir.

TIPS

– ABD’de dil okuluna gidecekseniz vizeniz konsoloslukta yapacağınız yüz yüze olan bir görüşme ile anında sonuçlanıyor ve sonrasında vizeniz onaylandıysa pasaportunuz 3-5 iş günü içerisinde kargolanıyor. Ancak vizenize ortalama olarak 1 ay öncesinde başvurmakta fayda var.

– ABD’de dil okuluna başvurduğunuzda size I-20 isimli bir belge gönderilir. Bu belgeyi bir nevi ABD vizesi gibi düşünebilirsiniz, gittikten sonrasında okul uzatma işlemlerinizi bu belge aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

-Bir diğer önemli konu ise hangi vize türü ile hangi eğitimi alabileceğiniz. ABD’de Genel İngilizce Programlarına sadece turist vizesi (B1/B2) ile ve maksimum 12 hafta süreyle haftada maksimum 18 saat olacak şekilde katılabilirsiniz. Eğer daha uzun süreli eğitim almak veya Yarı-Yoğun / Yoğun İngilizce Programlarına katılmak istiyorsanız eğitim vizesine (F1) başvurmanız gereklidir.

-Okul aile yanı konaklama seçeneğinde isteğe bağlı özel diyet programlı yiyecekler sunabilir.

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin