TALK Boston

doubleonel

İngilizce şüphesiz ki pratikte dünyadaki en geçerli dildir ve her yıl yüz binlerce insan İngilizce öğrenmek veya bilgilerini geliştirmek amacıyla ana dili İngilizce olan ülkelere seyahat etmektedir. Bu ülkelerin en önde gelenlerinden biri de İngilizce konuşan nüfusun en fazla olduğu ülke olan Amerika Birleşik Devletleri’dir. Uluslararası öğrencilere dil eğitimi veren birçok okula ev sahipliği yapan ülkede onlarca farklı dil eğitim programı sunulmaktadır. Ülkede yaygın olarak sunulan İngilizce programlar:

Genel İngilizce: Katılımcıların dilbilgisi, okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Yarı yoğun ve yoğun İngilizce olarak ikiye ayrılır. Yarı yoğun İngilizce haftada 25 ders saati, Yoğun İngilizce eğitimi ise haftada 30 ders saati olarak şekillenir. Genel İngilizce eğitim programı 2 haftadan 2 yıla kadar uzayabilir. Her hafta yenisi başlayan Genel İngilizce programına dilediğiniz Pazartesi günü başlayabilirsiniz.

Akademik Dönem & Akademik Yıl: Diğer programlara göre daha uzun programlardır. Akademik Dönem ya da Akademik Sömestr olarak da adlandırılan programlar 20-32 hafta süre zarfı için şekillenirken Akademik Yıl programı 48 haftaya kadar uzayabilmektedir. Bu program özellikle üniversite eğitimini İngilizce alacak öğrenciler için ideal programlardır.

Mesleki İngilizce Programları: Belli kollarda çalışan katılımcıların mesleki gereksinimlerine cevap vermek için tasarlanmış programlardır. Hukuk, Havacılık, Tıp, Turizm İngilizcesi, Askeri İngilizce gibi onlarca farklı alanda sunulan Mesleki İngilizce programları aynı zamanda birçok farklı ülkeden gelen ve aynı iş kolunda çalışan katılımcıların da bir araya gelmesini ve birbirleri arasında kariyerleri için bir ağ kurmalarını sağlamaktadır.

Sınav Hazırlık Programları: Katılımcıları yabancı dil yeterlilik sınavlarına hazırlayan programlardır. Bu sınavlar: IELTS, TOEFL, Cambridge(KET,PET,FCE,CAE,CPE) gibi genel, akademik amaçlı ya da mesleki İngilizce yeterliliğini ölçen sınavlar olarak karşımıza çıkar.

Teacher Training Programları: Halihazırda İngilizce öğretmeni olan ya da İngilizce öğretmeni olmaya aday katılımcıların mesleki gelişimlerine odaklanmış eğitim programıdır. Bu programların içeriği ve işleyişi kişilerin İngilizce seviyelerinden ziyade, öğretmenlik mesleği ile ilgili gereksinimler düşünülerek tasarlanmışlardır.

İş İngilizcesi Programları: Çalışanların iş hayatında yabancı dillerini etkin kullanmak için gerek duyabilecekleri yeterlilikler üzerine odaklanan programlar olup, işletme, ekonomi, pazarlama, uluslararası ilişkiler, uluslararası iletişim gibi sektörlerde kariyer hedefleyen katılımcılar için uygun programlardır. İş İngilizcesi Programları Genel İngilizce programları ile beraber de alınıp kombine edilebilmektedir.

Yaz Okulu Programları: Yaz tatillerinde 7-19 yaş arası öğrencilere açık olan programlardır. Yaş aralığı okuldan okula değişkenlik göstermektedir. Program süresi 2-12 hafta arasında katılımcının tercihine sunulmaktadır. Yaz Okulları programları genellikle öğlene kadar ders, öğleden sonra ise çeşitli spor faaliyetleri ve sosyal aktiviteler ile desteklenmektedir. Bu Yaz Okulu programları küçük yaş grubundaki öğrencilerin İngilizce öğrenmelerinin yanında hem yaz tatillerini en iyi şekilde geçirmelerine hem de kişisel gelişimlerini desteklemeye yardımcı olmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri’nin sunduğu bu eğitim olanaklarından yaralanabileceğiniz, hepsi kendi içinde farklı tarihe ve kültüre sahip olan şehirleri ve bununla birlikte ünlü dil okullarını hep birlikte aşağıda inceleyelim:

TALK Boston:

1996 Yılında kurulan TALK English Schools’un Boston şubesi şehrin finans bölgesinde bulunur. Amerika’nın efsanevi şehirlerinden olan Boston birçok üniversitesi ve yüksekokulu (MIT, Harvard) ile ünlü, tarihi bir büyükşehirdir. Okulun böylesi dinamik şehirdeki merkezi konumu katılımcılara Boston’da aynı zamanda eğlenceli bir gece hayatı, müzeler, tiyatrolar, kitabevleri, butikler, kafeler ve spor sunacaktır. Kent, popüler Amerikan spor kulüpleri Red Sox, Celtics ve Bruins’in evidir. Mükemmel bir akademik çevre ile çevrilmiş olup, görülecek, yapılacak çok şeyi bulunan Boston, İngilizce öğrenim görmek için ideal bir yerdir.

TALK Boston Konum İçin Tıklayınız…

Boston Tanıtım Videosu İzlemek İçin Tıklayınız…

YERO Boston Bilgilendirmesi İzlemek İçin Tıklayınız…

Neden TALK English Schools?

TALK English Schools dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere hizmet veren bir zincir dil okuludur. İngilizce öğrenmenin en iyi yolunun sınıf içinde ve dışında Amerikan kültürünün içine tümüyle dahil olmak olduğu inancını taşıyan okul, bunu geniş kurs programları yelpazesi ve öğrencilere yeni kentleri keşfetme olanağı sağlayan heyecan verici etkinlik takvimi ile sunar. Tüm ülke ve kültürlerden bireyler arası iletişim, anlayış, iş birliği ve saygının var olduğu bir dünya yaratmak misyonunu taşıyan okul; akademik, kültürel ve sosyal aktiviteler ile bütünleşen, en etkili yöntem ve teknolojinin kullanıldığı bir dil eğitim merkezidir. Amerika’da 7 farklı şehirde şubesi bulunur. Bunlar, Atlanta, Aventura, Boston, Fort Lauderdale, Miami, Miami Beach ve San Francisco’dadır. Bu çekiciliklere ek olarak Boston’da elde edeceğiniz şehir hayatına ek New York, Washington DC ve Cape Cod şehirlerinde de hafta sonu tatilleri elde etme opsiyonları katılımcıları TALK English Schools ve Boston’a çekmektedir.

TALK Boston’da Bir Ders Deneyimi İzlemek İçin Tıklayınız…

TALK BOSTON Eğlenceli Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

TALK Boston Web Sitesi İçin Tıklayınız…

TALK English Schools Youtube Sayfası İçin Tıklayınız…

TALK English Schools Facebook Sayfası İçin Tıklayınız…

TALK English Schools Instagram Sayfası İçin Tıklayınız…

TALK English Schools Twitter Sayfası İçin Tıklayınız…

Konaklama alternatifleri ise:

-Aile Yanı Konaklama

homestay

Şehir merkezine 40-55dklık mesafelerde seçkin ve güvenilir Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı aileler.

-Rezidans konaklama

doubleonel

Şehir merkezine yürüyüş mesafesi ya da 25 dakikalık otobüs/metro mesafeleri arasında suit konaklamadır.

 

Gibi konaklama türleri öğrencilerin tercihine sunulmaktadır.

TALK English Schools, öğrencilerine;

-Genel İngilizce (Katılım için A1-C1 seviyesinde olmalısınız.)

-Yoğun İngilizce (Katılım için A1-C1 seviyesinde olmalısınız.)

-Toefl Hazırlık Kursu (Katılım için B1-C2 seviyesinde olmalısınız.)

-Bire bir özel Kurs (Katılım için A1-C1 seviyesinde olmalısınız.)

-İş İngilizcesi (Katılım için B2-C1 seviyesinde olmalısınız.)

Eğitim programlarını sunmaktadır.

Akreditasyon: Okul ACCET tarafından akredite edilmiştir.

Üyelikler: TESOL, ATD, NAFSA, IELTS

TIPS:

Bütün konaklamalar için kayıt oluşturduktan sonra iptal ya da değişiklik isterseniz bunu konaklama başlangıç tarihinize en geç 1.5-2 ay kala okula bildirmeniz gerekir. Aksi halde maddi kayıplara uğrayabilirsiniz.

Amerika’da dil eğitimi planlaması için vize işlemleri sırasında evraklarımızda sağlık sigortası gösterilmesi zorunlu değildir. Fakat vize onaylandıktan sonra seyahat ve sağlık sigortası yapılması zorunludur. Yapacağınız sağlık sigortası genel olarak acil rahatsızlıkları kapsamaktadır. Göz, diş, estetik ya da kronik rahatsızlığınızdan kaynaklı yapacağınız hastane işlemlerinde ciddi maddi yükümlülüklerle karşılaşabilirsiniz. Turistik vize ile Amerika Birleşik Devletleri’nde haftalık maksimum 15 ders saati olmak üzere 12 haftaya kadar dil eğitimi alabilirsiniz. Vize işlemleriniz için de eğitime başlamayı planladığınız tarihe en geç 1.5 ay kala harekete geçmelisiniz.

İlginizi çekebilir..

MALTALINGUA

MALTALINGUA Maltalingua İngilizce dil okulu Malta’nın en iyi yerlerinden biri olan St. Julians’ta yer almaktadır. Okulun etrafı, yüksek oranda Akdeniz restoranları, kafe, barları ve canlı ...