STAFFORD HOUSE INTERNATIONAL

Stafford-House logo

STAFFORD HOUSE INTERNATIONAL

Stafford House International, genel, akademik ve profesyonel amaçlar için kurslar sunan dünyanın en ünlü ve büyük Dil Okulu zincirlerinden birisidir. Stafford House okulunun misyonu öğrencilerin eğitim sürecinde şehirlerden zevk almasını sağlayarak onları güvenle güçlendirmek ve kişisel potansiyellerini gerçekleştirmek için eğitmek, ilham vermek ve onlara yardımcı olmaktır. Okulun Amerika, Kanada ve İngiltere’de olmak üzere 10 farklı ve hepsi birbirinden güzel şubesi bulunmaktadır.

Okulun web sitesi: https://www.staffordhouse.com/

Stafford-House logo

Stafford House International Boston

Boston eğitim ve fırsat konusunda ikonik bir üne sahip bir Amerikan şehridir. MIT, Harvard ve Boston College dahil olmak üzere 50’den fazla kolej ve üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Stafford House Boston şehrin kalbindeki dünyaca ünlü Boston Common’a, tarihi Faneuil Hall Marketplace’e ve Macy’s mağazasının çok yakınında bulunur.

C:\Users\Lenovo\Desktop\STAFFORD HOUSE\boston bina.jpg

Neden Stafford House International Boston ?

Boston Amerika’nın en güvenilir ve elit eyaletlerinden Massachusetts’in başkentidir. Şehir dünyanın en ünlü ve en iyi üniversitelerinden MIT ve Harvard’a ev sahipliği yapar ve bulundurduğu öğrenci popülasyonu sayesinde giden öğrencilere kolay bir adaptasyon imkanı tanır. Boston aynı zamanda diğer büyük Amerikan şehirlerine oranla daha güvenli, temiz ve düzenli olarak nitelendirilebilir. Stafford House’da dünyanın sayılı zincir okullarından birisi olmasından dolayı size sunacağı kurumsal anlayış ve seçkin imkanlarla alacağınız eğitim kalitesini 2 katına çıkaracaktır.

İngilizceyi sınıfta öğrenmek zaman alır ve sosyal program akıcı İngilizce için çok önemlidir mottosuyla yola çıkan Stafford House International öğrencilere neredeyse haftanın her günü bir sosyal program sunar. Etkinlik liderleri Boston hakkında oldukça bilgili ve tutkuludur, öğrencilere şehrin özel yönlerini göstermek için tasarlanmış etkinliklere götürür ve şehre adaptasyonlarını da hızlandırırlar.

C:\Users\Lenovo\Desktop\STAFFORD HOUSE\boston lobby.jpg

Stafford House International Boston Olanakları

– Toplam kapasite 225 kişi

-15 farklı sınıf

-Öğrenciler için son teknoloji 15 Bilgisayar

– Ortalama 11 maximum 15 kişilik sınıflar

-Öğrenci toplanma odaları

-Son teknoloji interaktif elektronik tahtalar

-Öğrenci Mutfağı

-Özel çalışma odaları

-Teknoloji Odası

-Ücretsiz WI-FI Hizmeti

-Ücretsiz online eğitim portalı

-Haftada en az 3 ücretsiz sosyal aktivite

C:\Users\Lenovo\Desktop\STAFFORD HOUSE\boston2.jpg

Konaklama İmkanları

Okul öğrencilere Aile yanı, rezidans ya da yurt olarak 2 farklı türde konaklama hizmeti sunmaktadır.

-Aile Yanı Konaklama : Boston’da aile ile yaşamak Amerikan geleneklerini ve kültürünü ilk elden deneyimlemenin eşsiz bir yoludur. İngilizcenizi her gün gerçek Amerikalılarla pratik yaparak ileriye taşıma fırsatı yakalarsınız.Aileler sizlere kahvaltı ve akşam yemeği sunmaktadır. Evler toplu taşıma araçları ile okula 40-60 dk mesafede yer alır.

-Yurt Konaklaması: Öğrenciler 1,2,3,4 kişilik odalarda konaklayabilirler.Paylaşımlı banyo bulunur. Okula yürüyerek 20 dk mesafede yer alır.

-Öğrenci Rezidansı : Öğrenciler tek kişilik ya da 2 kişilik odalarda kalırlar. Özel ya da paylaşımlı banyo opsiyonu bulunur. Konaklama okula toplu taşıma ile 35 dk mesafede bulunur.

C:\Users\Lenovo\Desktop\STAFFORD HOUSE\boston.jpg

Sunulan Programlar

Genel İngilizce (20 Ders)

-Yarı Yoğun İngilizce (25 Ders)

-Yoğun İngilizce (30 Ders)

-İş İngilizcesi (20 Ders), minimum upper seviyede İngilizce gerektirir.

-TOEFL Eğitimi, minimum upper seviyede İngilizce gerektirir.

-Üniversite Hazırlık , minimum Intermediate seviyede İngilizce gerektirir.

-Profesyonel Sertifika Programları (Marketing, Business Management, Project Management)

C:\Users\Lenovo\Desktop\STAFFORD HOUSE\boston sınıf.jpg

Stafford House Boston Faydalı Linkler: https://www.staffordhouse.com/english-schools/boston.htm

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=AFyYqUx-V1g

Instagram: https://www.instagram.com/staffordhouseenglish/

Twitter: https://twitter.com/staffordhouse

Lokasyon: https://g.page/stafford-house-boston?share

Boston Tanıtım Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=c1EzHS7piRM

Akreditasyon:

-English UK

-British Council ve Cambridge Englihs Assessment

-Amerika’dan Accet

-BPPE

-English USA ve UBHE

-Languages Canada

Sağlık Sigortası

ABD’ye girerken sağlık sigortasına ihtiyacınız olmasa da, sağlık sigortanız olmadan eğitime başlayamazsınız yani okulun kapısından içeri girememeniz çok olası, dolayısıyla mutlaka bir sağlık sigortanız olmalı. Bu sağlık sigortası dilerseniz ücret karşılığı okuldan dilerseniz özel sigorta acentalarından temin edilebilir.

TIPS

– ABD’de dil okuluna gidecekseniz vizeniz konsoloslukta yapacağınız yüz yüze olan bir görüşme ile anında sonuçlanıyor ve sonrasında vizeniz onaylandıysa pasaportunuz 3-5 iş günü içerisinde kargolanıyor. Ancak vizenize ortalama olarak 1 ay öncesinde başvurmakta fayda var.

– ABD’de dil okuluna başvurduğunuzda size I-20 isimli bir belge gönderilir. Bu belgeyi bir nevi ABD vizesi gibi düşünebilirsiniz, gittikten sonrasında okul uzatma işlemlerinizi bu belge aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

-Bir diğer önemli konu ise hangi vize türü ile hangi eğitimi alabileceğiniz. ABD’de Genel İngilizce Programlarına sadece turist vizesi (B1/B2) ile ve maksimum 12 hafta süreyle haftada maksimum 18 saat olacak şekilde katılabilirsiniz. Eğer daha uzun süreli eğitim almak veya Yarı-Yoğun / Yoğun İngilizce Programlarına katılmak istiyorsanız eğitim vizesine (F1) başvurmanız gereklidir.

-Okul aile yanı konaklama seçeneğinde isteğe bağlı özel diyet programlı yiyecekler sunabilir.

-Yurt konaklaması seçildiğinde okula gidildiğinde $200 depozito ödenir.

 

İlginizi çekebilir..

SAFEWAY – VAIL

SAFEWAY – VAIL Safeway, Amerika’da 1915’te kurulmuş büyük bir market zinciridir. Biz YERO olarak yıllardır Safeway’in Colorado Eyaletindeki şubelerine iş fuarlarımız aracılığıyla öğrencilerimizi gönderiyoruz ve ...