STAFFORD HOUSE INTERNATIONAL

CHICAGOX

STAFFORD HOUSE INTERNATIONAL

Stafford House International, genel, akademik ve profesyonel amaçlar için kurslar sunan dünyanın en ünlü ve büyük Dil Okulu zincirlerinden birisidir. Stafford House okulunun misyonu öğrencilerin eğitim sürecinde şehirlerden zevk almasını sağlayarak onları güvenle güçlendirmek ve kişisel potansiyellerini gerçekleştirmek için eğitmek, ilham vermek ve onlara yardımcı olmaktır. Okulun Amerika, Kanada ve İngiltere’de olmak üzere 10 farklı ve hepsi birbirinden güzel şubesi bulunmaktadır.

Okulun web sitesi: https://www.staffordhouse.com/

Stafford House International Chicago

Chicago, İngilizce öğrenmek ve kariyerinize küresel sahnede başlamak için mükemmel bir yerdir. Stafford House Chicago, South Michigan Bulvarı’nda ünlü Bean, Grant Park, Buckingham Çeşmesi, Chicago Sanat Enstitüsü ve Shedd Akvaryumu gibi cazibe merkezlerine birkaç adım uzaklıkta yer alır. Yani tam olarak Chicago’nun tam merkezinde diyebiliriz. Toplu taşıma araçlarıyla da rahatça ulaşım olan okulda İngilizce Eğitim almamak için hiçbir nedeniniz yok

CHICAGOX

Neden Stafford House International Chicago ?

Öncelikle Chicago Amerikan kültürünü iliklerinizi kadar hissedebileceğiniz bir şehirdir. Amerika’nın en büyük 3. Şehri olup New York ve Los Angeles’a oranla daha çok lokal insanların yaşadığı ve adaptasyonun kolay olduğu bir noktadır. Büyük şehir keşmekeşliğini hissetmeyeceğiniz Chicago şehir planlama açısından Barcelona ile beraber dünyanın en düzenli şehri olarak gösterilir. Stafford House bulunduğu konum itibariyle size tam bir Chicago deneyimi sunacaktır. Stafford House’da dünyanın sayılı zincir okullarından birisi olmasından dolayı size sunacağı kurumsal anlayış ve seçkin imkanlarla alacağınız eğitim kalitesini 2 katına çıkaracaktır.

İngilizceyi sınıfta öğrenmek zaman alır ve sosyal program akıcı İngilizce için çok önemlidir mottosuyla yola çıkan Stafford House International öğrencilere neredeyse haftanın her günü bir sosyal program

sunar. Etkinlik liderleri Chicago hakkında oldukça bilgili ve tutkuludur, öğrencilere şehrin özel yönlerini göstermek için tasarlanmış etkinliklere götürür ve şehre adaptasyonlarını da hızlandırırlar.

C:\Users\Lenovo\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\chicago.jpg

Stafford House International Chicago Olanakları

– Toplam kapasite 210 kişi

-14 farklı sınıf

-Öğrenciler için son teknoloji 15 Bilgisayar

– Ortalama 11 max. 15 kişilik sınıflar

-Öğrenci toplanma odaları

-Son teknoloji interaktif elektronik tahtalar

-Öğrenci Mutfağı

-Özel çalışma odaları

-Teknoloji Odası

-Ücretsiz WI-FI Hizmeti

-Ücretsiz online eğitim portalı

-Haftada en az 3 ücretsiz sosyal aktivite

Konaklama İmkanları

Okul öğrencilere Aile yanı, Yurt ya da Paylaşımlı öğrenci dairesi olarak 3 farklı türde konaklama hizmeti sunmaktadır.

-Aile Yanı Konaklama : Chicago’da aile ile yaşamak Amerikan geleneklerini ve kültürünü ilk elden deneyimlemenin eşsiz bir yoludur. İngilizcenizi her gün gerçek Amerikalılarla pratik yaparak ileriye taşıma fırsatı yakalarsınız.Aileler sizlere kahvaltı ve akşam yemeği sunmaktadır. Evler toplu taşıma araçları ile okula 40-60 dk mesafede yer alır.

-Paylaşımlı Öğrenci Dairesi (Automatic Lofts Apartments) : Tek dairede en fazla dört kişinin konaklayabileceği, paylaşımlı mutfak ve banyonun bulunduğu dairelerde öğrenciler tek kişilik ister 2 odalarda kalırlar. Öğrencilere herhangi bir yemek servisi yoktur ortak mutfaklarda kendileri pişirirler. Okula toplu taşım ile 15 dk. mesafede yer alır.

C:\Users\Lenovo\Desktop\STAFFORD HOUSE\lofts2.jpg

-Yurt Konaklamaları (Gateway Hostel ve Hostelling International): Öğrenciler tek kişilik ya da 4 kişilik odalarda konaklayabilirler. Yine öğrencilerin isteklerine bağlı olarak özel ya da paylaşımlı banyo opsiyonları da bulunmaktadır. Okula yürüyerek 5 dk mesafede yer alır.

C:\Users\Lenovo\Desktop\STAFFORD HOUSE\IL-hi-chicago-gallery-02-compressor.jpg

C:\Users\Lenovo\Desktop\STAFFORD HOUSE\img32359-Exterior-of-HI-Chicago-Hostel-building.jpg

Sunulan Programlar

Genel İngilizce (20 Ders):Genel İngilizce programlarına öğrencilere

-Yarı Yoğun İngilizce (25 Ders)

-Yoğun İngilizce (30 Ders)

-İş İngilizcesi (20 Ders); minimum upper seviyede İngilizce gerektirir.

-TOEFL Eğitimi; minimum upper seviyede İngilizce gerektirir.

-Üniversite Hazırlık ; minimum Intermediate seviyede İngilizce gerektirir.

-Profesyonel Sertifika Programları; Marketing, Business Management, Project Management alanında

C:\Users\Lenovo\Desktop\STAFFORD HOUSE\385_original.jpg

Stafford House Chicago Faydalı Linkler: https://www.staffordhouse.com/english-schools/chicago.htm

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=Dd20KfVgdP4&feature=emb_title

Instagram: https://www.instagram.com/staffordhouseenglish/

Twitter: https://twitter.com/staffordhouse

Lokasyon: https://goo.gl/maps/3awgpwhzk3GjyASj9

Chicago Tanıtım Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=Qe9G1NDKDdk

C:\Users\Lenovo\Desktop\STAFFORD HOUSE\400_original.jpg

Akreditasyon:

-EnglishUK

-British Council

-Cambridge Englihs Assessment

-Accet

-BPPE

-English USA

-UBHE

-Languages Canada

Sağlık Sigortası

ABD’ye girerken sağlık sigortasına ihtiyacınız olmasa da, sağlık sigortanız olmadan eğitime başlayamazsınız yani okulun kapısından içeri girememeniz çok olası, dolayısıyla mutlaka bir sağlık sigortanız olmalı. Bu sağlık sigortası dilerseniz ücret karşılığı okuldan dilerseniz özel sigorta acentalarından temin edilebilir.

TIPS

– ABD’de dil okuluna gidecekseniz vizeniz konsoloslukta yapacağınız yüz yüze olan bir görüşme ile anında sonuçlanıyor ve sonrasında vizeniz onaylandıysa pasaportunuz 3-5 iş günü içerisinde kargolanıyor. Ancak vizenize ortalama olarak 1 ay öncesinde başvurmakta fayda var.

– ABD’de dil okuluna başvurduğunuzda size I-20 isimli bir belge gönderilir. Bu belgeyi bir nevi ABD vizesi gibi düşünebilirsiniz, gittikten sonrasında okul uzatma işlemlerinizi bu belge aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

-Bir diğer önemli konu ise hangi vize türü ile hangi eğitimi alabileceğiniz. ABD’de Genel İngilizce Programlarına sadece turist vizesi (B1/B2) ile ve maksimum 12 hafta süreyle haftada maksimum 18 saat olacak şekilde katılabilirsiniz. Eğer daha uzun süreli eğitim almak veya Yarı-Yoğun / Yoğun İngilizce Programlarına katılmak istiyorsanız eğitim vizesine (F1) başvurmanız gereklidir.

-Okul aile yanı konaklama seçeneğinde isteğe bağlı özel diyet programlı yiyecekler sunabilir.

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin