ST GILES

C:\Users\Hp\Desktop\Gallery-1.jpg

C:\Users\Hp\Desktop\P4HMFKs1.jpg

ST GILES

St Giles International 1955 yılında Paul Lindsay ve eşi Diana tarafından kuruldu. Paul öğretmen olmak için eğitim aldı ve kariyerine Londra’nın kuzeyindeki bir politeknikte anadili İngilizce olanlara İngilizce ve Fransızca öğretmeye başladı. O zamandan beri St Giles, İngiltere, ABD ve Kanada’da 7 yıllık merkezlerin yanı sıra İngiltere, ABD ve Kanada’da Junior Yaz Kursları ile uluslararası bir organizasyon haline geldi.

St Giles’in kurucusu Paul Lindsay, “Uzun zaman önce kurulduk, ancak tüm St Giles merkezlerinin bugün canlı ve genç, güçlü canlı öğretmenler ve idari personel ile birlikte görünmesinden çok memnunum. Her ne kadar en yeni elektronik ekipmanlara, sınıflardaki interaktif beyaz tahtalara, kendi kendine erişim merkezlerine, yeni dijital Dil Laboratuvarlarına sahip olsak da, iyi öğretimin önemini göz ardı etmedik. bu nedenle öğrencinin ihtiyaçlarını en öncelikli duruma getirmek önceliğimiz. Yüksek standartlarımız ve itibarımızla gurur duyma hakkına sahibiz. Mark Lindsay ve tüm harika personelimizin büyük kredisi St Giles 65. yıldönümünü kutluyor. Çok daha fazla yıldönümünü bekliyoruz! ” Açıklamasıyla eğitime verdiği önemi ve eğitim sektöründeki öncülüğünü gözler önüne seriyor.

St Giles İnternet Sitesi; https://www.stgiles-international.com/

St Giles Youtube Kanalı; https://www.youtube.com/user/StGilesHeadOffice

Neden St Giles – New York?

C:\Users\Hp\Desktop\indir.jpg

St Giles International, 1955 yılı kurulumu ile 65 yıldır yüksek düzeyde hizmet ve öğrenci memnuniyeti sağlamayı taahhüt eder.

İlgi alanlarınız ne olursa olsun, NYC’deki herkes için kesinlikle bir şey vardır! Öğrenciler boş zamanlarını alışveriş yapmak, Times Meydanı’nın parlak ışıklarını almak, Empire State Binasına tırmanmak, Özgürlük Anıtı’na feribotla gitmek, birinci sınıf bir müzeyi ziyaret etmek veya Broadway’de bir tiyatro performansının tadını çıkarmak için kullanabilirler.

New York City’de dolaşmak da endişelenmeniz gereken bir şey değil. Yeraltı metro sisteminin yanı sıra, gündüz ve gece her zaman şehrin içinden geçen otobüsler ve taksiler de var.

St Giles New York, Beşinci Cadde’de Empire State Binası ve diğer ünlü simge yapılara sadece birkaç dakika uzaklıkta yer almaktadır. 12 kişilik maksimum sınıf mevcudiyeti ile okulumuz mükemmel düzeyde kişisel ilgi ve destek arayan öğrenciler için idealdir. Öğrenciler genel İngilizce’den daha akademik veya uzmanlaşmış kurslara kadar çok çeşitli kurslardan faydalanabilirler. Öğrenciler hangi kursu seçerse seçsin, İngilizce konuşulan bir şehirde İngilizce öğrenmek, dil becerisi geliştirmenin en iyi yoludur. Öğrenciler sınıfta olmadığı anlarda bile her zaman öğreniyor ve pratik yapıyor oluyorlar.

St Giles her yıl binlerce öğrenciden Kalite Yönetim Projesi ile düzenli olarak geri bildirim toplar. Bunlar, hizmet kalitelerini iyileştirmeyi ve daha iyi bir noktaya getirmeyi hedefler. Bunlardan birkaçı;

Öğrenci çıkış anketleri, Öğrencilerin gizli katılabileceği anketler, Öğrenci odak grupları, Ders gözlemleri, Düzenli bire bir öğrenci geri bildirim oturumları

Bu anketlere dayanarak alınan verilere göre de;

Öğrencilerimizin% 97’si St Giles’i tavsiye edeceklerini söyledi.

Öğrencilerimizin% 97’si İngilizcelerini geliştirdiklerini hissetti.

Aynı zamanda yapılan puanlamalara göre St Giles’ın;

Öğretim kalitesi ortalama ortalaması (5-4.5)

Personel dostu ortalama değerlendirmesi (5-4.6)

Facebook üzerinden değerlendirilmesi (5-4.8)

Google üzerinden değerlendirilmesi (5-4.5)

2018 Verilerine Göre Uluslararası Öğrenci Yüzdeleri

C:\Users\Hp\Desktop\Ekran Alıntısı.JPG

Okuldaki Hizmetler

C:\Users\Hp\Desktop\Gallery-2.jpgC:\Users\Hp\Desktop\Gallery-12.jpgC:\Users\Hp\Desktop\Gallery-1.jpgC:\Users\Hp\Desktop\Gallery-7.jpg

Öğrenciler okul içerisinde ücretsiz wifi, öğrenci bilgisayarları, ders çalışma alanları, kafeterya, sınıflarda interaktif yazı tahtaları gibi birçok hizmetten yararlanabilirler.

St Giles Tanıtım Videosu; https://www.youtube.com/watch?v=3XmadOFMtic

Okulu gezmek için; https://www.stgiles-international.com/gallery/new_york

Konum; https://goo.gl/maps/g8jrXuqTBRZMmu3R6

Bölge Bilgilendirme Videosu; https://www.youtube.com/watch?v=MtCMtC50gwY

Konaklama

Aile Yanı Konaklama

C:\Users\Hp\Desktop\New-York-Homestay.jpg

İngilizcenizi sınıf dışında pratik yapmak ve Amerikan kültürünü ve yaşam tarzını ilk elden öğrenmek istiyorsanız, bu popüler konaklama seçeneği ideal bir seçimdir.

Otel ve Rezidans

C:\Users\Hp\Desktop\Student Accommodation in New York City _ St Giles International_files\MG_9907.jpg

Daha fazla bağımsızlığa sahip olmak isteyen öğrenciler için St Giles New York City, şehrin kalbinde çeşitli otel ve rezidans kulüplerine sahiptir. Bu konaklama türleri okula metroyla 15-30 Dakika mesafededir.

Sunulan Programlar

C:\Users\Hp\Desktop\Gallery-6.jpg

1 Ders; 50 Dakikadır

Başlangıç Kursu;

St Giles New York, Yeni Başlayanlar için İngilizce kursları sunmaktadır. Öğrenciler 2 ila 4 hafta boyunca haftada 20 (sabah), 22 (sabah) veya 28 (tam gün) ders almayı seçebilirler. Yeni Başlayanlar için İngilizce kursumuz, ders başına maksimum 8 öğrenciyle destekleyici bir öğrenme ortamında temel dil becerilerini sağlamak için dikkatle tasarlanmıştır.

Genel İngilizce;

St Giles New York City, öğrencilerin günlük durumlarda daha etkili ve güvenli iletişim kurmalarına ve konuşma ve dinleme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan Genel İngilizce dersler sunmaktadır. 16 yaştan itibaren, maksimum 12 kişilik sınıflarda, 16-23 saat, her pazartesi genel İngilizce eğitimine öğrenciler başlayabilir.

Uluslararası Dönem Kursları;

St Giles New York, Amerikan yaşamını deneyimlemek ve 6 ay veya daha uzun süre Genel İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilere Uluslararası Dönem Kursu sunmaktadır. Bu kursa öğrenciler haftada 20 (sabah), 22 (tam gün) veya 28 (tam gün) ders alabilirler.

TOEFL Hazırlık;

St Giles New York, B1+ olan öğrenciler TOEFL sınavına yıl boyunca belirlenen başlangıç tarihlerinde 6 haftalık hazırlık kursları sunmaktadır. Bu kurs 8 öğleden sonra Genel İngilizce dersi veya 2 öğleden sonra denetimli bireysel çalışma dersi ekleme seçeneğiyle 20 sabah TOEFL hazırlığı dersi sunmaktadır.

Akademik İngilizce;

St Giles New York, B1+ olan öğrenciler yıl boyunca belirlenen başlangıç tarihlerinde 8 haftalık Akademik Amaçlı İngilizce kursu sunmaktadır. St Giles New York City’deki öğrenciler, isteğe bağlı 8 öğleden sonra Genel İngilizce veya isteğe bağlı 2 öğleden sonra denetimli kendi kendine çalışma dersi ile 20 sabah Akademik Amaçlı İngilizce dersi alabilirler.

Platinum İngilizce Kursları;

St Giles New York City’deki tüm Platinum English kursları, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak ve hızlı ilerlemeye odaklanacak şekilde tasarlanmıştır. Ders içeriği genellikle gerçek hayattaki durumlarda, uygulamalı görevler ve rol oynama ile daha etkili iletişim kurmaya odaklanır. Sınıf başına 5 öğrenciye kadar küçük grup sınıfları, kalifiye ve deneyimli eğitmenlerimizden daha yüksek kişisel ilgi anlamına gelir.

Genel İngilizce + İş İngilizcesi;

St Giles New York City, B1+ öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmelerine ve sunum yapma, rapor yazma ve e-posta derleme gibi bir iş ortamı için özel İngilizce becerileri geliştirmelerine yardımcı olan Genel İngilizce artı İş İngilizcesi grup dersleri sunmaktadır. New York City’deki bu kurs 20 sabah Genel İngilizce dersini İngilizce İş için İngilizce derslerine 8 öğleden sonra ders ile birleştirir.

TOEIC Hazırlık;

St Giles New York, B1+ öğrenciler TOEIC sınavına yıl boyunca belirlenen başlangıç tarihlerinde 4 haftalık hazırlık kursu sunmaktadır. Bu kurs 8 öğleden sonra Genel İngilizce dersi veya 2 öğleden sonra denetimli bireysel çalışma dersi ekleme seçeneğiyle 20 sabah TOEIC hazırlığı dersi sunmaktadır. St Giles New York TOEIC sınavı için bir test merkezidir, bu nedenle konaklamanız sırasında müsait tarihler varsa sınava okulda da girebilirsiniz. TOEIC (Uluslararası İletişim için İngilizce Testi), işyerinde İngilizce kullanan kişilerin günlük İngilizce becerilerini test etmek için tasarlanmış uluslararası kabul görmüş bir İngilizce dil sınavıdır.

CAMBIRIDGE Hazırlık;

St Giles New York, yıl boyunca B2 First, C1 Advanced ve C2 Proficiency sınavlarına hazırlık kursları sunmaktadır. Cambridge Sınavı İngilizce sınavları her yıl binlerce uluslararası öğrenci tarafından yapılır ve tüm dünyadaki işverenler ve eğitim kurumları tarafından kabul edilir.

INTO University PATHWAY Programı; (24-35 Hafta TOEFL 45 ya da IELTS 4.5- 36 Hafta TOEFL 40 IELTS 4.0 )

St Giles New York City’de 24+ haftalık Uluslararası Dönem Kursu (ISC) alan öğrenciler, yeni ortağımız INTO aracılığıyla çeşitli Üniversite Programlarına başvurabilirler. Her INTO Pathway Programı, yoğun İngilizce dil eğitimini akademik beceri geliştirme ve ders çalışmalarıyla birleştirir. Tamamlandığında, öğrenciler ABD’de bir üniversite veya kolej derecesine ilerleyebilirler.

IELTS Hazırlık;

St Giles New York, B1+ Öğrencilerine IELTS sınavına yıl boyunca belirlenen başlangıç tarihlerinde 6 haftalık hazırlık kursları sunmaktadır. St Giles New York City, haftada 28 ders IELTS hazırlık Yoğun Kursu sunmaktadır. IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Test Servisi), İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki üniversiteler için giriş şartı olan uluslararası kabul görmüş bir sınavdır. IELTS ayrıca birçok uluslararası işveren tarafından da tanınmaktadır.

AKREDİTASYONLARI

C:\Users\Hp\Desktop\Eaquals-Accred-390x197-300x152.png

St Giles International Eastbourne’un Eaquals akreditasyonu için gerekli yüksek standartları karşılayarak Eaquals’ın akredite bir üyesi haline gelmiştir!

Yardım Faaliyetleri ve Sosyal Sorumluk

2013 yılından bu yana, St Giles’da eğitim alacak tüm öğrencilerden isteğe bağlı olarak 1 £ GBP / 1 $ USD / 1 $ CAD bağış yapmaları istenir. Bu para, Birleşik Krallık okullarının desteklediği dört ana St Giles yardım kuruluşuna bağışlandı. Yardım kuruluşlarına yapılan bağışlarla da;

• Çevresel Sürdürülebilirlik: Azaltma, yeniden kullanma ve geri dönüşüm. Etik olarak üretilen ve sürdürülebilir kaynaklardan ürün seçmeye gayret edildi.

• Sürdürülebilirlik Eğitimi: Sürdürülebilirlik konularını müfredata dahil etmenin yanı sıra öğrenci nüfusunda çevresel ve sosyal konular hakkında farkındalık yaratmayı amaçladı.

• Sürdürülebilir bir toplum yaratmak: İnsanlara nasıl hoşgörülü olunacaklarını ve farklı kültürleri kabul edeceklerini göstererek örnek oldu. St Giles yerel ve uluslararası kar amacı gütmeyen kuruluşlar için farkındalık yaratmaya ve para bağışlamaya devam ediyor.

Sağlık Sigortası

ABD’ye girerken sağlık sigortası zorunlu olmasa da, sağlık sigortanız olmadan eğitim alamazsınız. Dolasıyla mutlaka bir sağlık sigortanız olmalı. Bu sağlık sigortasını dilerseniz ücret karşılığı okuldan dilerseniz özel sigorta acentalarından temin edebilirsiniz.

Ekstra Bilgiler

-Öncelikle ABD’de dil okuluna gidecekseniz vizeniz konsoloslukta yapacağınız yüz yüze olan bir görüşme ile anında sonuçlanıyor ve sonrasında vizeniz onaylandıysa pasaportunuz 3-5 iş günü içerisinde adresinize kargolanır. Ancak vizenize ortalama olarak kurs başlangıç tarihinizden en az 1 ay öncesinde başvurmakta fayda var.

-ABD’de dil okuluna başvurduğunuzda size I-20 isimli bir belge gönderilir. Bu belgeyi bir nevi ABD vizesi gibi düşünebilirsiniz, gittikten sonrasında okul uzatma işlemlerinizi bu belge aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

-Bir başka önemli konu ise hangi vize türü ile hangi eğitimi alabileceğiniz. ABD’de Genel İngilizce Programlarına sadece turist vizesi (B1/B2) ile ve maksimum 12 hafta süreyle katılabilirsiniz. Eğer daha uzun süreli eğitim almak veya Yarı-Yoğun / Yoğun İngilizce Programlarına katılmak istiyorsanız eğitim vizesine (F1) başvurmanız gereklidir.

Dil okulu nedir? https://www.youtube.com/watch?v=zlzAJjvCAVE

Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar; https://www.youtube.com/watch?v=z6_8f61u3D8