St Giles Vancouver

Neden St Giles?

St Giles sayesinde verimli ve hızlı bir şekilde İngilizce öğrenirken yurt dışında yaşama deneyimini mümkün olan en eğlenceli haliyle edinmiş olursunuz. Yüksek kalite eğitim konusunda 60 yılı aşkın tecrübesi olan St Giles okulu öğrencilerine kalabalık olmayan sınıflar, öğretmen tarafından öğrenciye birebir geri dönüm, farklı yaş grupları ve farklı ihtiyaçlar için geniş müfredat yelpazesi, son model eğitim materyalleri ve modern derslikler, geniş bir konaklama türü yelpazesi, heyecan verici sosyal etkinlikler ve St Giles E-Learning Zone’a 12 aylık erişim vadetmektedir. St Giles’ın Facebook ve Google üzerindeki değerlendirme puanları 5 üzerinden sırasıyla 4.8 ve 4.5 olmuştur; bu da okulun öğrencilerinden ne kadar iyi bir geri dönüm aldığını kanıtlamaktadır! St Giles’ta eğitim almış olan öğrencilerin %97’si de St Giles’ı tavsiye etmektedir.

Neden Vancouver?

Gündüzleri karların içinde kayak yapmak, akşamüstü plajda güneşlenip denize girmek mi? Vancouver’dan bahsediyor olmalısınız! Şehir merkezinden yarım saat uzaklıkta North Shore Dağları’nın yamacından ağaçlık adaları izlemek, ağaçlarla bezenmiş sahil şeridinde ince beyaz kumların üzerinde yürümek, ve daha niceleri. National Geographic tarafından dünyanın en güzel 10 sahil kasabası arasında gösterilen Vancouver’da gününüzün tamamını dışarıda geçirebilirsiniz. Vancouver, özetle dünyanın “en yaşanılabilir” üçüncü şehri seçilmiştir! Kuzey Amerika kıtasındaki en büyük üçüncü film prodüksiyon merkezi olan bu kent, şehrin tam kalbinde bulunan ve New York’taki Central Park’tan daha büyük yüzölçümüne sahip olan doğal parkı Stanley Park ile müthiş bir ‘huzur bulma alanına’ ev sahipliği yapar. Vancouver’ın ekonomisi de Kanada’da en hızlı gelişim göstermekte olan ekonomi olarak tarif edilmektedir. Kanada’da bulabileceğiniz en ılıman iklim, yine Vancouver’dadır. Tabi bu arada dünyaca ünlü müzelerin, renkli gece hayatının, müthiş sanat festivallerinin ve Kuzey Amerika’daki en iyi suşi de dahil olmak üzere lezzetli yemeklerin tadını çıkarmayı unutmayın!

Neden St Giles Vancouver?

Vancouver’ın tam kalbinde yükselen modern okuluyla St Giles, dünyanın en güzel ve enerjik kentlerinden birinde dil öğrenme fırsatı sunuyor! Öğrencilere gösterilen ilginin en yüksekte olduğu St Giles Vancouver, meşhur Stanley Park’a, şehir limanına ve ana alışveriş ve eğlence merkezlerine birkaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Modern bir binanın bir katına yerleşmiş olan okulda öğrencilere geniş bir program yelpazesi sunulur. St Giles’ın Vancouver şubesinde çalışma merkezi, öğrenci bilgisayarları, ücretsiz Wi-Fi erişimi, öğrenci kafeteryası ve 16 adet interaktif sınıf tahtası bulunmaktadır.

Akreditasyonlar

  • Languages Canada
  • BC EQA (British Columbia Education Quality Assurance)
  • PTIB (Private Training Institutions Branch)
  • PCTIA (Private Career Training Institutions Agency)

Sunulan Programlar

  • İngilizceye Başlangıç (Haftada 20/22/28 ders, 1 ders 50 dakika)
  • Genel İngilizce (Haftada 20/22/28 ders, 1 ders 50 dakika)
  • İş İngilizcesi (Haftada 28 ders, 1 ders 50 dakika)
  • Sınava Hazırlık (IELTS, TOEFL, TOEIC, Cambridge)
  • Birebir
  • Junior (Haftada 20/25 ders, 8 – 19 yaş arası)

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı: Sakin ve huzurlu bir aile ortamında her gün İngilizce pratiği yapma ve gerçek bir yuvanın sıcaklığı ve rahatlığı içinde yaşama fırsatı aile yanı konaklamada! Birlikte çalışılan tüm aileler okul tarafından özenle seçilmekte ve konfordan, kucaklayıcılıktan ödün vermemek adına devamlı ve düzenli olarak denetlenmektedir. Tekli veya iki kişilik odalarda konaklama tercih edilebilir. Beslenme açısından sadece kahvaltı, yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği), veya ‘kendin pişir kendin ye’ seçenekleri bulunmaktadır.

Öğrenci Yurdu: Dünyanın dört bir yanından gelen diğer öğrencilerle birlikte yaşamak, yeni arkadaşlar edinmek ve kültürel etkileşimi doruğunda deneyimlemek için seçilebilecek en güzel yol olsa gerek! Yurtta konaklama, özgürlüğünü daha ön planda tutan öğrenciler için idealdir. Aile yanı konaklamadaki evlere göre okula daha yakın mesafede bulunan yurtlar, tamamen St Giles’ın denetimi ve kontrolü altındadır.

Oteller ve Misafirhaneler: St Giles’ın anlaşmalı olduğu otel ve misafirhanelerde St Giles’a özel indirimlerden faydalanarak konaklayabilirsiniz.

Ev: Dörtten fazla öğrencinin kalabileceği şekilde ev kiralamak da konaklama seçenekleri arasındadır.

Vize Süreci

Kanada vizesine başvuru süreci, VFS Global adlı kurum aracılığıyla telefonla veya internet üzerinden konsolosluktan randevu alınarak başlar. Ardından biyometri işlemleri için başvuru sahibi bireysel olarak konsolosluğa müracaat eder. Başvuru Ankara’dan veya İstanbul’dan gerçekleştirilebilir. Vize başvurusunda başvuru sahibinin sponsor olarak gösterdiği banka hesabında, kalacağı her ay için 1100 CAD, uçak bileti için ortalama 1000 CAD, ve toplam kurs ücretinin tamamı hazır bulunmalıdır. 25 haftaya kadar olan kısa süreli vizenin ücreti 185 CAD, 25 haftanın üzerinde verilen uzun süreli vizenin ücreti ise 235 CAD’dır. Kısa süreli vize uzatılamazken, 25 haftanın üzerinde verilen vizeler daha sonra uzatma talebinde bulunulması durumunda uzatılabilmektedir. Vizenin sonuçlanması genellikle 10 iş günü sürmekle beraber, bu sürenin uzaması da son derece olağandır. Kanada konsolosluğu genellikle ülkeye giriş-çıkış yapmaya olanak tanıyan “multiple” vize verir.

St Giles Vancouver İnternet Sayfası

https://www.stgiles-international.com/english-language-schools/canada/vancouver

St Giles Vancouver Tanıtım Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=sSwUQ0hte2s

Kanada’yı öğrencimiz Büşra’dan dinleyin

https://www.youtube.com/watch?v=Kcj869O_1so

İlginizi çekebilir..

Language Studies International (LSI): Vancouver (Junior ...

LSI Vancouver Yaz Okulu

LSI LSI zincir bir okuldur ve 50 yıldan uzun bir deneyime sahiptir. İngiltere, Kanada, ABD, Yeni Zelanda, Fransa, İsviçre, Avustralya’da merkezi mevcut olmakla beraber 16 ...