ST. Giles Canterbury Yaz Okulu

https://www.stgiles-international.com/images/gallery/canterbury/Canterbury_224.jpg

St Giles International

St. Giles dünyanın 100 farklı ülkesinden 10 binden fazla öğrencisi olan yaklaşık 65 senelik bir okuldur. 65 yıldır birçok farklı yaş grubu ve milletten öğrenciye ev sahipliği yapar. İlk dil okulunu İngiltere’nin Brighton şehrinde açan St. Giles şu an Kanada, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde birçok farklı şehirde eğitim vermektedir. St. Giles birçok programda eğitim verir bunlardan bazıları Genel İngilizce, TOEFL, IELTS Sınav Hazırlık kursları, CELTA gibi eğitimlerdir. Yaz okulları yani Junior programlarıyla da dikkat çeker.

Öğrenci odaklı eğitim hizmeti; anadili İngilizce olan, sertifika sahibi öğretmenleri; yüksek kalitesi ve öğrenci çeşitliliği ile oldukça ön plandadır.

Akreditasyonlar

İngiltere’de British Council akreditasyonu; ABD’de CEA, Kanada’da ise Languages Canada akreditasyonu vardır. Bunlar bu ülkelerdeki kalite standartlarını kontrol eden bağımsız kurumlardır. İngiltere merkezi English UK, ABD merkezleri AAIEP üyesidir.

Neden St. Giles?

Akreditasyonları

Öğrenci çeşitliliği

65 yıllık tecrübesi

Birden fazla lokasyonda standardın üstünde eğitim vermesi

Modern materyalleri

Güvenli ve özenle seçilmiş konaklamaları

Yaz okulu programları neleri içerir?

Haftada 20 ders İngilizce

Üniversite ya da bağımsız okulların kampüsünde konaklama

Yemekler

24 saat gözetim ve destek

En az 2 tam gün ve 1 yarım gün etkinlik ve gezi

Gün içinde ya da akşamları organize edilen sosyal aktiviteler

Havaalanı transferleri

Ders materyalleri ve katılım sertifikası

ST GILES-CANTERBURY

https://www.stgiles-international.com/images/gallery/canterbury/Canterbury.jpg

Canterbury İngiltere’nin küçük bir kentidir. En meşhur tarihi yapısı Canterbury Katedralidir. Oldukça sakin bir kent olmasının yanı sıra yazın yabancı öğrencilerle canlanır. Bu merkez King’s School kampüsünde eğitim verilir. İngiltere’nin en eski okullarından biridir. Okul eski bir binaya sahiptir fakat modern öğretim teknikleriyle harika bir kombinasyon oluşturur. Canterbury’nin kalbinde yer alır. Okulun spor salonu çok yönlüdür. Kapalı havuzu, tenis kortu gibi hizmetleri sunar.

The King's School Canterbury | Directory Info, Contact, Address ...

https://www.stgiles-international.com/images/gallery/canterbury/Canterbury_007.jpg

Öğrenci yoğun İngilizce dersleri de alabilir. Ekstradan yazma ve konuşma dersleri buna dahildir. Yani öğrenci programını kişiselleştirebilir. 8-12 ve 13-17 yaş arası çocukları kabul eder. 20 öğrenciye bir öğretmen düşerken, 12 öğrenciye 1 lider düşmektedir. Sınıflar maksimum 12 kişiliktir.

Alternatif: İngilizce ve Tenis Programı

Öğrenci fazladan 5 saat tenis dersi alabilir.

Kampüs Olanakları

Kapalı yüzme havuzu

Oyun alanları

Tenis kortu

Kapalı spor salonu

https://www.stgiles-international.com/images/gallery/canterbury/Canterbury_180.jpg https://www.stgiles-international.com/images/gallery/canterbury/Canterbury_167.jpgKonaklama

Öğrenci tek ya da paylaşımlı (2,3,4 kişilik) odalarda yurt konaklamasında kalacaktır. 4 kişi bir banyoyu paylaşır. Yemekler okul yemekhanesinde verilir. Eğer gezi varsa yemeği ya öğrencinin yanına verilir ya da bunun için bir kart sunulur.

Aktiviteler

https://www.stgiles-international.com/images/gallery/canterbury/Canterbury_224.jpg

https://www.stgiles-international.com/images/gallery/canterbury/Canterbury_202.jpg https://www.stgiles-international.com/images/gallery/canterbury/Canterbury_187.jpg

2 tam, 2 yarım gün gezi sunar. Bu geziler arasında Londra, Hastings, Windsor ve Brighton yer alır. Yarım günlük geziler Leeds Kalesi ve Dover’a yapılır. Akşam ve öğleden sonra aktiviteleri de öğrenci için önceden organize edilmiştir. Bunlara örnek olarak spor aktiviteleri, film geceleri, karaoke partileri, bowling verilebilir.

Öğrencinin 1 haftası nasıl geçer?

7.30’da uyanan öğrenci 8.00’da kahvaltıya başlar. 9.00-13.00 arası ders vardır. Daha sonra öğle yemeği 14.00’a dek sürer. Bu saatten 18:00’a kadar çeşitli aktiviteler yapılır ve akşam yemeği yenir. Daha sonra akşam etkinlikleri düzenlenir ve gün 10.00’da biter Hafta sonlarıysa gezilere ayrılmıştır. Aşağıda Canterbury için örnek bir aktivite programı bulabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir..