ST. GILES Bournemouth Yaz Okulu

ST. GILES

St Giles International

St. Giles dünyanın 100 farklı ülkesinden 10 binden fazla öğrencisi olan yaklaşık 65 senelik bir okuldur. 65 yıldır birçok farklı yaş grubu ve milletten öğrencilere ev sahipliği yapar. İlk dil okulunu İngiltere’nin Brighton şehrinde açan St. Giles şu an Kanada, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde birçok farklı şehirde eğitim vermektedir. St. Giles birçok programda eğitim verir bunlardan bazıları Genel İngilizce, TOEFL, IELTS Sınav Hazırlık kursları, CELTA gibi eğitimlerdir. Yaz okulları yani Junior programlarıyla da dikkat çeker.

Öğrenci odaklı eğitim hizmeti; anadili İngilizce olan, sertifika sahibi öğretmenleri; yüksek kalitesi ve öğrenci çeşitliliği ile oldukça ön plandadır.

Akreditasyonlar

İngiltere’de British Council akreditasyonu; ABD’de CEA, Kanada’da ise Languages Canada akreditasyonu vardır. Bunlar bu ülkelerdeki kalite standartlarını kontrol eden bağımsız kurumlardır. İngiltere merkezi English UK, ABD merkezleri AAIEP üyesidir.

Neden St. Giles?

Akreditasyonları

Öğrenci çeşitliliği

65 yıllık tecrübesi

Birden fazla lokasyonda standardın üstünde eğitim vermesi

Modern materyalleri

Güvenli ve özenle seçilmiş konaklamaları

Yaz okulu programları neleri içerir?

Haftada 20 ders İngilizce

Üniversite ya da bağımsız okulların kampüsünde konaklama

Yemekler

24 saat gözetim ve destek

En az 2 tam gün ve 1 yarım gün etkinlik ve gezi

Gün içinde ya da akşamları organize edilen sosyal aktiviteler

Havaalanı transferleri

Ders materyalleri ve katılım sertifikası

ST GILES-BOURNEMOUTH

https://www.stgiles-international.com/images/gallery/bournemouth/Bournemouth-Location.jpg

Bu merkezde eğitim Bournemouth Üniversitesi’nin Lansdowne Kampüsünde verilir. Burası İngiliz kültürünü tanıma açısından öğrenciye büyük bir katkı sağlayacaktır. Merkeze oldukça yakındır. Yaklaşık 12 kilometre sahile sahip olan Bournemouth öğrenciye hem tatil hem de eğitim deneyimi yaşatacaktır. Sakin ve huzurlu ortamıyla ön plana çıkan bu şehir İngiltere’nin güneyinde yer alır. Kampüs modern birçok eğitim gereciyle donatılmıştır.

10-13 yaş arası ya da 14-17 yaş arası olmak üzere iki farklı program sunar. 20 öğrenciye bir öğretmen düşmektedir. Gezi esnasında her 15 öğrenci için 1 lider belirlenmiştir. Her sınıf maksimum 15 kişidir.

https://www.stgiles-international.com/images/gallery/bournemouth/Bournemouth_Juniors_086.jpg

Ulaşım

Gatwick havalimanından ve Heathrow Havalimanından 2 saat uzaklıktadır.

Konaklama

https://www.stgiles-international.com/images/gallery/bournemouth/Bournemouth-Lounge-Kitchen-2.jpg https://www.stgiles-international.com/images/gallery/bournemouth/Bournemouth-Bedroom.jpg

Öğrenci konaklamasını kampüs içindeki yurtlarda yapar. Bu odaların içinde öğrenciye ait banyolar bulunur. Mutfak ortak alandır. Odalar tek kişiliktir.

Aktiviteler

2 tam, 3 yarım gün geziler sunar. Bunlardan bazıları Bath, Londra, Oxford, Thorpe Park, sahil gezileridir. Akşam ve öğleden sonra aktiviteleri de öğrenci için önceden organize edilmiştir. Bunlara örnek olarak spor aktiviteleri, film geceleri, karaoke partileri, bowling verilebilir.

Öğrencinin 1 haftası nasıl geçer?

7.30’ta uyanan öğrenci 8.00’da kahvaltıya başlar. 9.00-13.00 arası ders vardır. Daha sonra öğle yemeği 14.00’a dek sürer. Bu saatten 18:00’a kadar çeşitli aktiviteler yapılır ve akşam yemeği yenir. Daha sonra akşam etkinlikleri düzenlenir ve gün 10.00’da biter Hafta sonlarıysa gezilere ayrılmıştır. Aşağıda Bournemouth için örnek bir aktivite programı bulabilirsiniz.

Önemli Linkler:

Okul tanıtım videosu https://www.youtube.com/watch?v=VZY-OF1FCj8

Okulun websitesi https://www.stgiles-international.com/courses/junior-summer-english-language-centres

https://www.stgiles-international.com/images/gallery/bournemouth/Bournemouth_Juniors_165.jpg https://www.stgiles-international.com/images/gallery/bournemouth/Bournemouth_Juniors_137.jpg https://www.stgiles-international.com/images/gallery/bournemouth/Bournemouth-Lesson.jpg

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin