Sprachcaffe Boston

unnamed

İngilizce şüphesiz ki pratikte dünyadaki en geçerli dildir ve her yıl yüz binlerce insan İngilizce öğrenmek veya bilgilerini geliştirmek amacıyla ana dili İngilizce olan ülkelere seyahat etmektedir. Bu ülkelerin en önde gelenlerinden biri de İngilizce konuşan nüfusun en fazla olduğu ülke olan Amerika Birleşik Devletleri’dir. Uluslararası öğrencilere dil eğitimi veren birçok okula ev sahipliği yapan ülkede onlarca farklı dil eğitim programı sunulmaktadır. Ülkede yaygın olarak sunulan İngilizce programlar:

Genel İngilizce: Katılımcıların dilbilgisi, okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Yarı yoğun ve yoğun İngilizce olarak ikiye ayrılır. Yarı yoğun İngilizce haftada 25 ders saati, Yoğun İngilizce eğitimi ise haftada 30 ders saati olarak şekillenir. Genel İngilizce eğitim programı 2 haftadan 2 yıla kadar uzayabilir. Her hafta yenisi başlayan Genel İngilizce programına dilediğiniz pazartesi günü başlayabilirsiniz.

Akademik Dönem & Akademik Yıl: Diğer programlara göre daha uzun programlardır. Akademik Dönem yada Akademik Sömestr olarak da adlandırılan programlar 20-32 hafta süre zarfı için şekillenirken Akademik Yıl programı 48 haftaya kadar uzayabilmektedir. Bu program özellikle üniversite eğitimini İngilizce alacak öğrenciler için ideal programlardır.

Mesleki İngilizce Programları: Belli kollarda çalışan katılımcıların mesleki gereksinimlerine cevap vermek için tasarlanmış programlardır. Hukuk, Havacılık, Tıp, Turizm İngilizcesi, Askeri İngilizce gibi onlarca farklı alanda sunulan Mesleki İngilizce programları aynı zamanda birçok farklı ülkeden gelen ve aynı iş kolunda çalışan katılımcıların da bir araya gelmesini ve birbirleri arasında kariyerleri için bir ağ kurmalarını sağlamaktadır.

Sınav Hazırlık Programları: Katılımcıları yabancı dil yeterlilik sınavlarına hazırlayan programlardır. Bu sınavlar: IELTS, TOEFL, Cambridge(KET,PET,FCE,CAE,CPE) gibi genel, akademik amaçlı ya da mesleki İngilizce yeterliliğini ölçen sınavlar olarak karşımıza çıkar.

Teacher Training Programları: Halihazırda İngilizce öğretmeni olan ya da İngilizce öğretmeni olmaya aday katılımcıların mesleki gelişimlerine odaklanmış eğitim programıdır. Bu programların içeriği ve işleyişi kişilerin İngilizce seviyelerinden ziyade, öğretmenlik mesleği ile ilgili gereksinimler düşünülerek tasarlanmışlardır.

İş İngilizcesi Programları: Çalışanların iş hayatında yabancı dillerini etkin kullanmak için gerek duyabilecekleri yeterlilikler üzerine odaklanan programlar olup, işletme, ekonomi, pazarlama, uluslararası ilişkiler, uluslararası iletişim gibi sektörlerde kariyer hedefleyen katılımcılar için uygun programlardır. İş İngilizcesi Programları Genel İngilizce programları ile beraber de alınıp kombine edilebilmektedir.

Yaz Okulu Programları: Yaz tatillerinde 7-19 yaş arası öğrencilere açık olan programlardır. Yaş aralığı okuldan okula değişken olabilmektedir. Program süresi 2-12 hafta arasında katılımcının tercihine sunulmaktadır. Yaz Okulları programları genellikle öğlene kadar ders, öğleden sonra ise çeşitli spor faaliyetleri ve sosyal aktiviteler ile desteklenmektedir. Bu Yaz Okulu programları küçük yaş grubundaki öğrencilerin İngilizce öğrenmelerinin yanında hem yaz tatillerini en iyi şekilde geçirmelerine hem de kişisel gelişimlerini desteklemeye yardımcı olmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri’nin sunduğu bu eğitim olanaklarından yaralanabileceğiniz, hepsi kendi içinde farklı tarihe ve kültüre sahip olan şehirleri ve bununla birlikte ünlü dil okullarını hep birlikte aşağıda inceleyelim:

Sprachcaffe Boston:

1526560610_sprachcaffe_language_school

1983 yılında kurulan Sprachcaffe dil okulu zincirinin Boston Şubesi ünlü şehrin kalbinde metro istasyonuna ve Old South Meeting House gibi birçok ünlü yerleşkeye yürüme mesafesindedir. Bu merkezilik sayesinde yine yürüyüş mesafesinde oteller, restoranlar ve sayısız butik ve barlar bulunur. Amerika’nın Atina’sı ve New England hareketinin merkezi olan Boston büyüleyiciliği ve Sprachcaffe’nin kaliteli eğitimi sizleri bekliyor.

Sprachcaffe Boston Konum İçin Tıklayınız…

Sprachcaffe Boston Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

Boston Tanıtım Videosu İzlemek İçin Tıklayınız…

YERO Boston Bilgilendirmesi İzlemek İçin Tıklayınız…

Neden Sprachcaffe?

Sprachcaffe öğrencilerine sunulan kişisel çalışmalar için kütüphane ve bilgisayar odası, ücretsiz WIFI, öğrenci salonları ve kafeteryası okul çekiciliğini arttırırken İngiltere, Malta, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Amerika, Kanada, Küba, Çin, Fas gibi bir çok ülkede 7 farklı dil eğitimi veren, şubeleri bulunan, zincir, seçkin bir dil okulu olması, verdiği profesyonel eğitimler, 35 yılı aşkın tecrübesi ve maksimum 12 kişilik derslikleri baz alındığında ücret-performans maksimizasyonu sağlayacağınız bir okul tercihi olacaktır.

Sprachcaffe Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Sprachcaffe Youtube Sayfası İçin Tıklayınız…

Sprachcaffe Facebook Sayfası İçin Tıklayınız…

Sprachcaffe Instagram Sayfası İçin Tıklayınız…

Sprachcaffe Twitter Sayfası İçin Tıklayınız…

Konaklama alternatifleri ise:

-Aile Yanı Konaklama

sprachcaffe homestay

Şehir merkezine 30-45 dk’lık mesafelerde seçkin ve güvenilir Fransa vatandaşı aileler.

-Apart-Hotel

unnamed

Şehir merkezine yürüyüş mesafesi ya da 10-15 dk’lık otobüs mesafeleri arasında ortak paylaşımlı ya da kişisel öğrenci apartları gibi konaklama türleri öğrencilerin tercihine sunulmaktadır.

Sprachcaffe Boston, öğrencilerine;

-Genel İngilizce

-Yoğun İngilizce

– Birebir özel ders dil programlarını sunmaktadır.

Sprachcaffe okullarının sahip olduğu akreditasyonlar ve üyelikler:

ISO, BRITISH COUNCIL, ALTO, FDSV, ASILS, WYSE, FELTOM, ENGLISH UK.

Diğer ortaklıklar: YEDAD, YEDAB, UED, TEAG, EDUDER

TIPS:

Bütün konaklamalar için kayıt oluşturduktan sonra iptal ya da değişiklik isterseniz bunu konaklama başlangıç tarihinize en geç 1.5-2 ay kala okula bildirmeniz gerekir. Aksi halde maddi kayıplara uğrayabilirsiniz.

Amerika’da dil eğitimi planlaması için vize işlemleri sırasında evraklarımızda sağlık sigortası gösterilmesi zorunlu değildir. Fakat vize onaylandıktan sonra seyahat ve sağlık sigortası yapılması zorunludur. Yapacağınız sağlık sigortası genel olarak acil rahatsızlıkları kapsamaktadır. Göz, diş, estetik ya da kronik rahatsızlığınızdan kaynaklı yapacağınız hastane işlemlerinde ciddi maddi yükümlülüklerle karşılaşabilirsiniz. Turistik vize ile Amerika Birleşik Devletleri’nde haftalık maksimum 15 ders saati olmak üzere 12 haftaya kadar dil eğitimi alabilirsiniz. Vize işlemleriniz için de eğitime başlamayı planladığınız tarihe en geç 1.5 ay kala harekete geçmelisiniz.

 

İlginizi çekebilir..

CATAWBA ISLAND CLUB-PORT CLINTON-OH

Catawba Island Club Amerika Birleşik Devletler’in en önemli work and travel noktalarından biridir. Catawba Island Club, Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio eyaletinde yer alan ve Port ...