SHAMROCK RESTAURANT AND PUB-BEAVER ISLAND

Shamrock Restaurant & Pub Birleşik Devletler’in Michigan eyaletinin Beaver Island şehrinde bulunur. 1935 yılında kurulmuş olan bu restaurant Michigan’ın en ünli rastaurantlarından biridir.

Şehrin Resmi İnternet Sitesi: https://www.beaverisland.org/

Shamrock Restauran & Pub İnternet Sitesi: https://www.beaverbeacon.com/web/Shamrock.html

Şehrin Gezi Rehberi Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=TBbr4PeEMOs

PARA KAZANMAK:

Michigan eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 9.45 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 9-11$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalama olmasına karşın Michigan son dönemlerde oldukça popüler bir work and travel lokasyonudur. Bazı özellikleri ile 2. kez work and travel programına katılan öğrencilerin tercih ettikleri lokasyonlarda ilk 3’te. Öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmaları hem de konaklamaları için haftalık ortalama 70-100$’dan fazla kira vermemeleri sayesinde birikim sağlayabilmektedirler. Aşağıdaki harita ikinci iş bulmak isteyen öğrenciler için son derece faydalı olacaktır.

2.İŞ OLARAK ÇALIŞILABİLECEK YERLER:

The Restaurant At Beaver Island Lodge: Bu restaurantta Burada Busser, Server, Server Assitant, Cook, Diswasher gibi pozisyonlarda 2. iş bulabilirsiniz. Saatlik ücretler burada da 10$ ve bahşişe göre değişiklik gösterir.

Daddy Franks: Bu işletme Beaver Island’ın en ünlü restaurantıdır Burada Busser, Server, Server Assitant, Cook, Diswasher gibi pozisyonlarda 2. iş bulabilirsiniz. Saatlik ücretler burada da 10-11$ ve bahşişe göre değişiklik gösterir.

SOSYAL HAYAT:

11.000 göl, plaj artı başlıca şehirlerde kültürel organizasyonlara sahiptir ve Michigan bir üniversite bölgesidir. ABD’de ki 5 büyük gölün 4’ü ile çevrilidir. Tatil alanların çoğu Lake Michigan üzerindedir örneğin kuzeyde Mackinaw Island.

Michigan yerli öğrenci ve diğer geçici işçilerin de ilgi alanındadır. Glen Arbor güzel bir bölgedir fakat önceki Work and Travel katılımcıları araba olmadan gitmenin çok zor olduğunu söylemektedir.

Work and Travel öğrencileri Mackinac Island ve Beaver Island’da birçok yaz işi bulunabilir. Burası yaklaşık 5 mil uzunluğunda Kanada sınırına yakın küçük bir tatil yeridir. Adada motorlu araçlara izin verilmemektedir; atlar, faytonlar ve bisikletler kullanılmaktadır. WAT öğrencileri padicap işinin yanı sıra adanın çoğu pahalı otelinde, dükkanlarında ve turistlik etkinliklerde iş bulunabilir.

Adada Sosyal Güvenlik ofisi bulunmadığından, sosyal güvenlik kartı ve numarası almak için buraya gelmeden önce başvurmanız gerekmektedir.

NY’dan Mackinac Island’a otobüsle gidiş ortalama 30 saat sürmektedir. Bu yüzden uçak biletinizi direk olarak Michigan’a almanız önemlidir.

GEZİLECEK YERLER:

Michigan, ABD’nin orta batısında yer alan bir eyalettir ve eyaletteki her nokta göl kıyışana en fazla 10 km uzaklıktadır. Mississipi Nehri’nin doğusunda yer alan en geniş eyalettir. Güneyinde Indiana, Wisconsin ve Ohio eyaletleriyle komşudur. Superior Gölü, Michigan Gölü ve Hugon Gölü’ne çok geniş kıyısı vardır. Erie Gölü’nde ise küçük bir kıyı şeridine sahiptir.

Eyaletin başkenti olan Lansing, aynı zamanda büyük şehirlerden biridir. Lansing dışında diğer bilinen şehirleri ise Detroit, Flint, Petoskey, Grand Rapids ve Ann Arbor’dur. Ann Arbor yaklaşık 120 binlik bir nüfusa sahiptir ve Michigan Üniversitesi’nin ana kampüsü burada bulunmaktadır. Şehrin Michigan Gölü ile buluştuğu noktada genişçe bir plaj vardır ve güneşin batışının en güzel izlendiği yer olarak nitelendirilir.

Michigan Resmi İnternet Sitesi: https://www.michigan.gov/som/

TÜRK ORANI:

Beaver Island her sene birkaç tane Türk öğrenciyi ağırlamaktadır. Burada çalışanların çoğu Amerikalı’dır. Amerika kültürüyle baş başa kalabileceğiniz bir ortam olacaktır.

Shamrock Restaurant&Bar İngilizce seviyelerize göre sizlere genel olarak Housekeeping,Host, Server assistant, Server, Cook, Dishwasher gibi pozisyonları sunacaktır. Pozisyonlar için saatlik ücret 10.5$ ve işletmeye 200m’den daha yakın konaklamanız için haftalık sadece 87,5$ kira istemektedir. Kazandırdığı maddi ve manevi birikimleri sayesinde Shamrock Restaurant&Bar ve Michigan eyaleti muhteşem bir yaz geçirmen için seni bekliyor!

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin