SELC / SYDNEY

SELC / SYDNEY

SELC 1985 yılında kurulmuş günümüzde Avustralya, Kanada ve Filipinler’de hizmet vermektedir. Son 30 yıldır SELC eşsiz bir eğitim deneyimi geliştirdi. Sydney’de hem İngilizce hem de Mesleki eğitimlerde aktif olarak rol almakta olan SELC, öğrencilerin kariyer planlarına ve geleceklerine, deneyimleri ve ilgileri ile birlikte yatırımda bulunmaktadırlar. Okulda uygulanan “English Only Policy” ile birlikte tüm öğrencilerin okul içinde ve dışında sadece İngilizce konuşmaları hatta düşünmeleri sağlanmakta.Okul Sydney’de Bondi ve Sydney City Center’da olmak üzere iki lokasyonda bulunmaktadır.

SYDNEY şehri Avustralya’nın nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu yer olmakla beraber New South Wales eyaletinin başkentidir. Bondi Beach ve Sydney Opera Binası ve Darling Harbour şehrin en gözde mekânlarındandır. Woolongog gibi nezih bir tatil yerine trenle 1 saat uzaklıkta. Sydney’in okyanus yanında bulunması ve popülasyon benzerliği açısından İstanbul’u andırmaktadır. Turistlerin ve öğrencilerin çok yoğun olduğu bir şehir kozmopolitliğin ve 24 saat canlı olması ile beraber eğitim almak isteyenlerin en tercih edilen şehirlerindendir.

Sydney’in sahil şeridi boyunca, Bondi Plajı gibi ünlü altın kumlara sahip olanlardan bu hızlı kentin gürültüsünden uzak bir dünyadaymışsınız hissi veren gizli koylara kadar 100’den fazla plaj vardır. Ormanlık yeşil alanlar ve huzurlu bahçeler, kaçırılmayacak müzeler ve canlı gece hayatı ile dolu Sydney ayrıca muhteşem yemeklere de sahiptir.

Okulun Websitesi: Okulun Resmi Websitesi

Sydney Şehir Videosu : Sydney Şehir Tanıtım Videosu

Okulun Konumu : Okulun Şehir Konumu

Okulun Tanıtım Videosu Okulun Youtube Tanıtım Videosu

Neden SELC? Neden SELC – Sydney?

 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul şehrin en merkezi noktasındadır.
 • Ücretsiz Wi-Fi hizmeti ve bilgisayar odaları bulunur.
 • Profesyonel bir eğitim ve alanında uzman görevli kadrosu.
 • Öğrenciler için kariyer planlamalarında Pathway programlarında yardımcı olunur.
 • Sydney’de 2 kampüsü bulunur, biri şehrin tam merkezindeyken diğeri ise en sevilen plajlardan biri olan Bondi plajında yer almaktadır.
 • 35 farklı ülkeden öğrenci barındırmaktadır dolayısıyla öğrenciler farklı milletlerden arkadaşlar edinip eğitimlerine devam edebilirler.

SELC-Sydney Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Birçok öğrencimizin aklında hep şu soru vardır “Gittiğim şehirde nerde kalacağım, nasıl bir deneyim olacak, kalacağım aile güvenli mi?” Konaklama için seçilen aileler ülkenin eğitim bakanlığı tarafından akredite olan ve okul tarafından özenle seçilmiş ve belli şartlara sahip olan ailelerdir. Bundan dolayı ailelerin güvenilirliği konusunda endişe etmenize gerek yoktur. Aileler bu işi uzun yıllardır profesyonel olarak yaptıkları için öğrenci memnuniyetine ve hassasiyetine önem vermektedirler. Öğrencimizin konaklama esnasında kendisi için önem taşıyan durumları ( çocuklu aile istememe , evcil hayvanın olmaması vs..) daha gitmeden okula bildirdiğimiz için beklentileri yüksek oranda karşılanabilecektir.

Öğrencilerimiz genellikle ilk 4 haftalık süreç için aile yanı konaklamayı tercih ederler. Avustralyalı aileler ile tanışıp uzun süre kalacakları ülkenin kültürüne ve yaşamına alışmak için harika bir fırsattır. Aile yanı konaklama seçeneğinde aile, öğrenciye sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sunarlar. Öğrencilerimiz konaklama bitiminden sonra, kendileri paylaşımlı evlerde oda ayarlayabilirler. Ortalama oda fiyatları haftalık 150-250 AUD arasında olacaktır. Okula uzaklık 15-55 dakika arasındadır. Minimum 16 yaş sınırı vardır.

SELC Bondi Lodge konaklaması

SELC öğrencileri için okuldan 10 dakika mesafede yer alan bu yurt öğrencilere temiz, uygun maliyetli ve güvenli bir konaklama imkânı sunmaktadır. 25 yatak odasından ve 3 binadan oluşur. Kişisel banyoların olduğu odalar bulunmaktadır. Mutfak ve çamaşırhane ekipmanları bulunmaktadır. Haftalık oda temizliği hizmeti sunulmaktadır. WIFI mevcuttur ve TV/DVD bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz genelde Avustralya’ya geldiklerinde ilk 4 hafta konaklama konusunda yurt veya aile yanı konaklama tercihinde bulunmaktadırlar. Sonrasında öğrencilerimiz kendileri paylaşımlı evlerde çok rahat bir şekilde konaklama bulabilmektedirler.

 

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (15 Saat)– Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Yoğun İngilizce (20 Saat) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • İş İngilizcesi ve buna uygun spesifik iş İngilizcesi Kursları
 • IELTS Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Birebir Dersler – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Pathways

SELC Sydney Akreditasyonlar ve Ödüller

-English Australia

-Cambridge English Qualifications

-NEAS

SELC Sosyal Medya Hesapları

SELC YOUTUBE

SELC FACEBOOK

SELC TWITTER

SELC INSTAGRAM

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

YERO Yurtdışı Eğitim: Avustralya’daki öğrencimizin deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Avustralya’da 7 yıl yaşamış danışmanımızın deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Öğrencimizin Avustralya Vize Süreci Deneyimi

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

Öncelikle Avustralya vize başvurunuz online olarak yapılır. Evraklar Konsolosluğun kendi sayfasından adınıza açılan hesaptan PDF olarak sisteme yüklenir. Sadece parmak izi ve biyometri işlemleri için Konsolosluğun anlaşmalı olduğu VFS Global adlı aracı kuruluşa önceden randevu alarak başvurulur. Bazen konsolosluk görevlileri sizinle telefon üzerinden bir mülakat yapabilir. Vize başvurunuzu okulunuzun başlangıç tarihinden en az 4 hafta önce yapmalısınız .

Avustralya’da LEVEL 1 okulunda eğitim almak istiyorsanız öncelikle okuldan kayıt kabulü için GTE doldurmanız gerekecektir. GTE “The Genuine Temporary Entrant”öğrencinin Avustralya’ya neden gelmek istediği,Türkiye’ye döndüğü zaman nasıl bir kariyer planlaması yaptığını ve İngilizcenin kendi mesleğine nasıl katkıda bulunacağını finansal evraklar eşliğinde okula kayıt için başvurması şeklinde özetlenebilir.

Genelde Avustralya vize başvuruları çok kısa zamanda sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre 3 haftadan daha fazla sürebilmektedir.

Vize başvurusu öncesinde Avustralya’da kayıt yaptırdığınız okul sizin sağlık sigortanızı yapar. OSHC, ( Overseas Student Health Cover ) Avustralya’da bulunduğunuz süre boyunca sağlık için gerekli olan bir sağlık sigortasıdır. Avustralya’da vizenizi uzatacağınız zaman aynı şekilde OSHC’yi de uzatmanız gerekecektir.

Avustralya vize başvurusu yapmadan önce eğitim ücretinin tamamını ödemelisiniz. Okul ödemesini yaptıktan sonra okulunuz COE ( Certificate of Enrollment ) gönderecektir. Barkodlu olacak bu evrakınız olmadan vize başvurusu yapamazsınız.

Avustralya’da uzatılabilen vize alabilmeniz için minimum 16 haftalık bir programa başvurmalısınız ve bu süre maksimum 52 hafta olabilir.

Yasal olarak haftada 20 saat çalışma izniniz olacaktır. Okul tatillerinde ise herhangi bir sınırlama yoktur.

Başvurunuzu okulun size sağlayacağı konaklama olmadan da başvurabilirsiniz. Çoğu öğrencimiz konaklamasını gitmeden kendi ayarlıyor,vizenizi aldıktan sonra danışmanlarınızla konaklama opsiyonları için planlama yapabilirsiniz.

Avustralya için şunu söyleyebiliriz ki; konaklama için vizeyi aldıktan sonra da ayarlayabilirsiniz. Konaklama ile ilgili karar verirken danışmanınız ile bu konuyu değerlendirmenizde mutlaka fayda olacaktır.

 

İlginizi çekebilir..

C:\Users\Lenovo\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\lsi---language-studies-international-paris_14576973171906.jpg

LSI Paris

Fransa Avrupa’nın en gelişmiş ve en köklü tarihe sahip ülkelerinden biridir. Fransa’nın Avrupa ve dünya tarihindeki önemi ve bir kültür olarak etkisinin gelişimiyle Fransızca da ...