Seagrass Inn-Old Orchard Beach-MAINE

Seagrass Inn

Seagrass Inn, Maine eyaletinin Old Orchard Beach’te bulunmaktadır. İşletme, öğrencileri housekeeping ya da grounds person olarak işe alır.

Housekeeping; housekeeperlar, oda da müşteri olmadığı zaman odayı toplar ,genel temizlik ve düzeni sağlar.

Grondskeeping/Grounds Person; İşletmenin düzeninden sorumludurlar. Ufak tefek tamir ileri, çimlerin biçimi gibi

İşletme, öğrencilere yurt konaklaması sağlamaktadır. Konaklamada, öğrenciler 2-4 kişilik odalarda kalacaklardır.Konaklama ücreti haftalık 110$’dır. Öğrencilerin aldıkları asgari saatlik ücret ve bölgenin turist çeken bir yer olmasından kaynaklanan 2. iş imkanın fazla olmasından dolayı konaklama ücreti uygundur. Konaklama, öğrencilerin çalışacakları yerin hemen yanındadır.

Öğrenciler bu işletmede saatlik 12$ kazanır. Bölge de çok yoğunlukta bir Türk öğrenci nüfusu yoktur. Türk öğrenciler farklı farklı işletmelerde çalışırlar.

İşletmenin resmi web sitesi : https://www.facebook.com/seagrassinn.me

Old Orchard Beach’in resmi web sitesi : https://www.oobmaine.com/

Maine eyaletinin resmi web sitesi : https://visitmaine.com/

PARA KAZANMAK:

Manine eyaletinin saatlik asgari ücreti 2019 yılında 11$ olarak belirlenmiştir. Asgari ücretleri Amerika’nın birçok eyaletine oranla yüksek olduğu için Work & Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerden biridir. Öğrenciler hem 1. işlerinde yüksek çalışma saatlerine sahiptir. Eğer öğrenci 2. işte çalışmak isterse kasabanın merkezinde bulunan işletmelere başvurabilir. Bunlar; hediyelik eşya dükkanları, fast food zincirleri, restoranlar, kafelerdir. Çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahiptirler.

İkinci iş alternatifleri için harita:

Cafe 64’te kitchen helper olarak çalışabailirsiniz. Bu pozisyon da siparişleri hazırlayabilir, bulaşıkları yıkayabilirsiniz.

Ocean House Hotel/ Sea View Inn gibi otellerde housekeeper ya da laundry person olarak çalışabilirsiniz. House keeperlıkta odanın düzenliliğinden sorumlusunuz. Laundry kısmında da havlu, çarşafların yıkanmasından ve kalanmasından sorumlusunuz.

SOSYAL HAYAT:

Bu eyalette büyük şehirler olmasına rağmen Work & Travel programı kapsamında gelecek öğrenciler daha çok küçük kasabalarda çalışırlar. Küçük kasabaların artısı, öğrenciye fazla para harcamamalarını sağlarken aynı zamanda gerçek Amerikan kültürünü de tanımasına yardımcı olacaktır. Amerika haritasını baz aldığımızda Old Orchard Beach, Amerika’nın kuzeydoğusunda yer alması öğrencilere hem iş hem de sosyal hayatında kaliteli bir yaşama sahip olmalarını sunacaktır. Çünkü Amerika’da kuzeye çıkıldıkça eğitim seviyesi de yukarıya çıkmaktadır. Öğrenciler bu eyalette eğlencelerini barlarda\kulüplerde, lokal eğlencelerde(ev-beach partileri gibi) ve doğa ile zaman geçirerek sağlamaktadır. Sahil boyunca yürüyebilir, güneşin batışını izleyebilir ya da yüzebilirsiniz.

GEZİLECEK YERLER:

  • Çalıştığınız yerden bisikletle 15-20 dk’da gidebileceğiniz Funtown Splashtown su parkında keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

  • Old Orchard’s Pier’ e gidip sahil şeridinde yürüyebilir, güneşin batışını izleyebilir, Atlantik Okyanusu’nda yüzebilirsiniz. Burada belirli günler havai fişek gösterileri, konserler olur.

  • Maine Indoor Karting’e arkadaşlarınızla gidip go kart yapabilirsiniz.

  • Kitap okumayı seviyorsanız, Stephan King’in kiaplarını okuduysanız ya da flmlerini izlediyseniz doğduğu yer Portland’ı görmelisiniz. Old Orchard Beach’ten arabayla 20-25 dk içinde Portland’a gidebilirsiniz.

  • Alışveriş tutkunuysanız, büyük markalardan alışveriş yapmak istiyorum diyorsanız kesinlikle burası sizin için doğru bir adres. Old Orchard Beach’ten ,New Hampshire eyaletinde(satış vergisi bulunmamaktadır) bulunan Tanger Outlets’ e arabayla 1-2 saat içinde gidebilir, alışverişinizi vergisiz bir şekilde yapabilirsiniz.

  • Harvard’ı görmeden asla diyorsanız. Liman kenti Boston’a 1.30-2 saat içinde arabayla gidebilirsiniz.

 

  • zj1vebu2d6xxjcrswjre New York City’e de arabayla yaklaşık 5 saatte ulaşabilirsiniz.

YERO HEP SENİNLE <3

 

İlginizi çekebilir..

MEKSİKA’DAN WORK AND TRAVEL 2021 VİZESİ

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı ve Meksika Başkonsolosluğunun özel çalışması sonucu Türk öğrencilere 2021 Work and Travel için Meksika’dan vizeye başvurma imkanı tanınmıştır. Meksika çok ...