Scotty’s Lakeside Resort

Scotty’s Lakeside Resort

Scotty’s Lakeside Resort, New York eyaletinin Lake George kasabasındadır. Lake George kasabası, New York eyaletinin kuzeydoğusunda Warren County’de yer alır. İşletme, öğrencileri Housekeeping pozisyonunda işe alır.

Housekeeping; housekeeperlar, oda da müşteri olmadığı zaman odayı toplar ,genel temizlik ve düzeni sağlar.

Öğrenciler bu işletmede saatlik 11.80$ kazanır.

İşletmenin resmi web sitesi : https://www.scottyslakesideresort.com/resort-accommodations/

Lake George, Queens of Lakes lakabıyla anılır. Göllerin en güzelidir, gidince anlayacaksınız Bu bölgede Türk öğrenciler vardır fakat aynı bölgede değillerdir, dağılmışlardır. Biri A işletmesinde çalışıyorken , diğeri B işletmecisinde çalışır.

Lake George kasabasının resmi web sitesi : https://www.visitlakegeorge.com/

New York eyaletinin resmi web sitesi : https://www.ny.gov/

PARA KAZANMAK:

New York eyaletinin saatlik asgari ücreti 2019 yılında 11.80$ olarak belirlenmiştir. Asgari ücretleri Amerika’nın birçok eyaletine oranla yüksek olduğu için Work & Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerden biridir. Öğrenciler hem 1. işlerinde yüksek çalışma saatlerine sahiptir. Eğer öğrenci 2. işte çalışmak isterse kasabanın merkezinde bulunan işletmelere başvurabilir. Bunlar; hediyelik eşya dükkanları, restoranlar, kafelerdir. çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahiptirler.

İkinci iş alternatifleri için harita:

Lake George’un göl kenarında bulunan The Shirt Shack isimli baskılı t-shirt satan dükkanda gelen müşterilerle ilgilenebilirsiniz, sorularını yanıtlarsınız, baskı yaparke yardımcı olursunuz.

Bank Cafe’de mutfakta yardımcı olarak çalışabilirsiniz.

Cafe Vero’da mutfakta bulaşık yıkayabilir, siparişin hazırlanmasına yardım eebilirsiniz.

Lake George’da çok fazla otel bulunmakta.Bu haritada gözükmeyen ama siz yukarıya doğru yürüdükçe karşınıza çıkacak Lake George Inn, Brookside,Adirondac Sunrise Motel bu işletmelerde de housekeeper pozisyonunda çalışabilirsiniz.

Bölgede çok fazla ikinci iş imkanı vardır. Yukarıda olanlar sadece birkaçı. Bu bölge de çok fazla motel ve restoran olduğu için housekeeperlık işi ya da dishwasherlık(bulaşıkçı) işini kolayca bulabilirsiniz. Tabii girişgenliğiniz ve İngilizcenizde çok önemli bu noktada.

SOSYAL HAYAT:

Bu eyalette büyük şehirler olmasına rağmen Work & Travel programı kapsamında gelecek öğrenciler daha çok küçük kasabalarda çalışırlar. Küçük kasabaların artısı, öğrenciye fazla para harcamamalarını sağlarken aynı zamanda gerçek Amerikan kültürünü de tanımasına yardımcı olacaktır. Amerika haritasını baz aldığımızda Lake George, Amerika’nın kuzeydoğusunda yer alması öğrencilere hem iş hem de sosyal hayatında kaliteli bir yaşama sahip olmalarını sunacaktır. Çünkü Amerika’da kuzeye çıkıldıkça eğitim seviyesi de yukarıya çıkmaktadır. Öğrenciler bu eyalette eğlencelerini barlarda\kulüplerde(en ünlüsü DJ’s ve Neptun’dür.), lokal eğlencelerde(ev partileri gibi) ve doğa ile zaman geçirerek sağlamaktadır.

Doğayla içiçe olan adeta New York’ta Abant havası hissedebileceğiniz doğa turizminin çok gelişmiş olduğu bir kasabadır. Öğrenciler bisiklete binebilir, yüzebilir, tekne veya jet ski kiralayarak gol turu, doğa yürüyüşü yapabilir. Bazı günler bölgede havai fişek gösterileri ve Harley Davidson motorcularının gösterileri olur. Eğer Türk yemeklerini özlerseniz, bölgede bulunan tek Türk restoranı Ali Baba’ya uğrayabilirsiniz.

Ben tam bir kitap kurduyum, kitabımı alıp sahilde temiz hava eşliğinde okumak istiyorum diyorsanız. Ücretsiz üye olup, kitap alabileceğiniz bir kütüphanede mevcuttur. Glens Falls’ta Crandall Public Library’den kitap alabilirsiniz. Okumak için 2 hafta süreniz oluyor.

GEZİLECEK YERLER:

  • Bir doğa tutkunuysanız bölgede bulunan Cat Mountain ve Black Mountain’a tırmanablirsiniz ya da Lake George’nin eşsiz sahilinde yürüyüş yapabilirsiniz,

 

  • Fit olmaya, kas yapmaya Amerika’da da devam edeceğim diyen bir spor tutkunuysanız Aviation Mall’da bulunan Planet Fitness’a gidebilirsiniz.
  • Ben avm gezmeden yapamam, alışveriş benim için bir tutku diyorsanız. Ünlü markaları içinde barındıran Adirondack Outlet’e ya da Aviation Mall’a gdebilirsiniz.

  • Lake George kasabasının merkezinde bulunan Fort William Henry Müzesine gidebilirsiniz.

 

  • Amerika’nın en büyük zincir eğlence parklarından biri olan Six Flags Great Escape tema parkına gidip çocuklar gibi eğlenebilirsiniz.

  • New York City’e arabayla ya da otobüsle gidebilirsiniz. Otobüse, Glens Falls’ tan binebilirsiniz. Lake George’tan trolleye binip 10 dk içinde Glens Falls’a varırsınız. Buradan da New York’a otobüsle 5-6 saatte gidersiniz. Eğer arabayla gitmek isterseniz Glens Falls’a varmadan Enterprice bulunmakta. Buradan araba kiralayıp 3-4 satte New York City’e ulaşırsınız.
  • Boston’a arabayla 3-4 saatte gidebilirsiniz.

NOT: Kesinlikle Martha’s Ice Cream’de dondurma yemeden dönmeyin!

Bu kadar gezilecek yer önerisi verdiniz peki buralara nasıl gideceğiz diye soruyor gibisiniz. Buralara bisiklet masrafsız bir şekilde gidebilirsiniz ya da ben konformua düşkünüm diyorsanız trolley ile kolayca bu bölgelere ulaşım sağlayabilirsiniz.

YERO HEP SENİNLE <3

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin