SANTA’S VILLAGE

SANTA’S VILLAGE

Santa’s Village, Christmas temalı daha çok çocuklu ailelere yönelik bir eğlence parkıdır. Öğrencilerimiz genellikle Housekeeping pozisyonunda çalışırlar ve görevleri misafir odalarının yataklarını değiştirip, yerlerini süpürüp, tuvalet-banyolarını temizlemektir. Saatlik 9$ ücret alırlar ve yaz sezonunda işler çok yoğun olduğundan genellikle haftada 60 saatin üstünde çalışırlar. Overtime yoktur.

Santa’s Village, birçok çalışanı olan bir işletmedir. Biz bu sene sadece 3 öğrencimizi yerleştirdik. İşyerinde ve şehirde genel olarak Türk yoğunluğu azdır.

Öğrenci Amerika’ya ilk vardığında ulaşımını Boston’a uçup Greyhound otobüsü ile yakın bir şehre oradan da taksiyle sağlayabilir.

Şehrin Resmi İnternet Sitesi: https://www.jeffersonnh.org/

Santa’s Village İnternet Sitesi: https://www.santasvillage.com/

PARA KAZANMAK:

New Hampshire eyaletinde asgari ücretler saatlik 7.25 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 7-11$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalamanın bir tık altında olmasına rağmen eyalet vergisi olmadığından Work&Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Yaptıkları alışverişlerde de diğer eyaletlerdeki öğrencilerden daha karlı olurlar. Öğrenci bir bisiklet ya da araba aldığı takdirde Jefferson şehrindeki birçok 2. İş imkanına ulaşım sağlayabilir. Konaklama ücretleri haftalık 75$’dır ve işveren konaklamadan işe ulaşımı sağlar.

İkinci iş alternatifleri için harita:

Bu harita Santa’s Village ve çevresini gösterir. Jefferson şehir merkezinde 2. İş imkanı olarak haritada göründüğünden daha fazla hotel, motel ve restoran vardır.

SOSYAL HAYAT:

New Hampshire eyaleti okyanus kenarında küçük kasabalara ev sahipliği yapar. Bu küçük kasabalar aynı zamanda zengin Amerikalıların gerek yazın gerek kışın favori tatil yerlerindendir. Küçük kasabaların yoğunlukta olması öğrenciye fazla para harcamamalarını sağlarken aynı zamanda gerçek Amerikan kültürünü de tanımasına yardımcı olacaktır. Öğrenciler bu eyalette eğlencelerini gece kulüplerinden çok lokal eğlencelerde (ev partileri, barlar gibi) ve doğa ile zaman geçirerek sağlamaktadır. Uzun doğa yürüyüşleri, sahilde yürüyüşler, nehirde gezintiler bu eyalette yazın yapılacak aktivitelerin başında gelir. Aynı zamanda etrafta New England’ın bol deniz ürünlü yemek kültürünün tadacak birçok yer vardır.

Jefferson Güncel Etkinlikler: https://www.eventbrite.com/d/nh–jefferson/festivals/

GEZİLECEK YERLER:

Öğrenciler izin günlerini 2.5 saat uzaklıktaki Boston’a giderek ya da otobüsle 6 saat uzaklıktaki New York City’ye giderek travel zamanından önce bu ünlü şehirleri de görebilirler. New England’ın doğasıyla büyüleyen ünlü sahil kasabalarına kısa mesafedelerdir. Aynı zamanda travela başlamadan Fall Foliage denen yaprak döküm döneminde ağaçların renklerinin yeşilden turuncu ve kırmızı tonlarına döndüğü ve doğanın büyülediği zamanlarda Vermont ve Maine eyaletlerini de ziyaret edebilirler. Uygun alışveriş yapmak isterlerse Merrimack Premium Outlets 2 saat mesafededir.

New Hampshire Resmi Web Sitesi İçin Tıklayınız…

New Hampshire Eyaletinin Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

Fall Foliage

C:\Users\Lenovo\Desktop\fall foliage.jpg

Portsmouth

C:\Users\Lenovo\Desktop\portsmouth-nh.jpg

İlginizi çekebilir..

C:\Users\pro2000\Desktop\residence-ardcairn-house-cover.jpg

OHC DUBLIN

OHC DUBLIN Oxford House College 1974 yılında öğretime başlamıştır ve o zamandan beri büyüyen ve gelişen bir eğitim sistemi vardır. 3 kıtayı kaplayan OHC İngilizce Merkezleri ...