SAFEWAY – VAIL

SAFEWAY – VAIL

Safeway, Amerika’da 1915’te kurulmuş büyük bir market zinciridir. Biz YERO olarak yıllardır Safeway’in Colorado Eyaletindeki şubelerine iş fuarlarımız aracılığıyla öğrencilerimizi gönderiyoruz ve Safeway yıllardır öğrencilerimizin hem maddi hem manevi olarak en çok memnun kaldığı işletmelerimizden biridir. Öğrencilerimiz General Clerk olarak işe alınır ve market içerisinde ihtiyaca ve İngilizce seviyesine göre fırın, kasa, stoklama, kahveci ve hazır yemek gibi farklı bölümlere yerleştirilirler. Saatlik ücretleri 11.50 $’dır.

Safeway Vail şubesinin toplamda 100 çalışanı var ve bunun sadece 2-4 tanesi başka ülkelerden. Biz bu sene 2 öğrenci yerleştirdik. Çalışanların çoğunluğu Amerikan olduğu için İngilizce geliştirmek isteyen öğrencilerin memnun kalacağı bir yer. Ayrıca şehirdeki Türk öğrenci oranı da oldukça az.

Öğrenci Amerika’ya biletini Denver havaalanına alır ya da iç aktarma yaparsa Denver’den servislerle Vail’e kolaylıkla varabilir.

Şehrin Resmi İnternet Sitesi: https://www.vail.com/

Safeway İnternet Sitesi: https://www.safeway.com/

PARA KAZANMAK:

Colorado eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 11.10 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 11-14$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalamanın bir tık üstünde olması dolayısıyla Colorado; Wyoming, Utah ve Montana eyaletlerinde olduğu gibi Work&Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmalarıyla güzel birikim yapabilirler. Ayrıca konaklama Colorado eyaletinde başka eyaletlere göre pahalı olsa da Safeway’in çalışanlarına verdiği haftalık 150$ konaklama yardımı öğrencilerin kiralarının çoğunu karşılamaktadır.

İkinci iş alternatifleri için harita:

Vail uzun bir yolun kenarına yerleşmiş işletmeler, oteller ve evlerden oluşan bir şehirdir. İş imkanları haritaya sığdığından daha fazladır. Mesela öğrenci marketin yakınlarındaki McDonalds, Vail Ale House, May Palace, Northside Kitchen gibi restoranlarda rahatlıkla 2. İş bulabilirken etrafta birçok otel de vardır. Aspen at Streamside, Marriott’s Streamside, Sands Castle ve Garmisch Luxury Residence gibi oteller de öğrencinin ilk işine yakın 2. İş imkanlarıdır.

SOSYAL HAYAT:

Colorado eyaleti daha çok dağlık, küçük kasabalara ev sahipliği yapar. Bu küçük kasabalar aynı zamanda zengin Amerikalıların gerek yazın gerek kışın favori tatil yerlerindendir. Küçük kasabaların yoğunlukta olması öğrenciye fazla para harcamamalarını sağlarken aynı zamanda gerçek Amerikan kültürünü de tanımasına yardımcı olacaktır. Öğrenciler bu eyalette eğlencelerini gece kulüplerinden çok lokal eğlencelerde (ev partileri, barlar gibi) ve doğa ile zaman geçirerek sağlamaktadır. Uzun doğa yürüyüşleri, kaya tırmanışı ve kano yapmak bu eyalette yazın yapılacak aktivitelerin başında gelir. Şehirlerin ücretsiz müzik festivalleri, otomobil fuarları, maçlar ve Safeway’in çalışanları için yaptığı aktiviteler de yazınızı güzelleştirecek şeylerdendir.

Vail’deki Güncel Aktiviteler: https://vailchamber.org/

GEZİLECEK YERLER:

Öğrenciler izin günlerini sadece 3 saat uzaklıkta olan ünlü Rocky Mountain National Park’a giderek değerlendirebilirler. Ya da büyük şehir özlemlerini gidermek istediklerinde 1.5 saat uzaklıktaki eyalet başkenti Denver’e gidip alışveriş yapabilirler. Aynı zamanda bol vakti olduğu takdirde Wyoming’e Yellowstone National Park’ı görmeye, Utah’a Salt Lake City’yi gezmeye otobüsle gidebilir.

Colorado Resmi Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Colorado Eyaletinin Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

rocky mountain

BEDİRHAN SAFEWAY

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin