SAFEWAY- FRISCO-COLORADO

SAFEWAY – FRISCO

Safeway, Amerika’da 1915’te kurulmuş büyük bir market zinciridir. Biz YERO olarak yıllardır Safeway’in Colorado Eyaletindeki şubelerine iş fuarlarımız aracılığıyla öğrencilerimizi gönderiyoruz ve Safeway yıllardır öğrencilerimizin hem maddi hem manevi olarak en çok memnun kaldığı işletmelerimizden biridir. Öğrencilerimiz General Clerk olarak işe alınır ve market içerisinde ihtiyaca ve İngilizce seviyesine göre fırın, kasa, stoklama, kahveci ve hazır yemek gibi farklı bölümlere yerleştirilirler. Saatlik ücretleri 12.50 $’dır.

Biz bu sene Safeway Frisco’ya sadece 4 öğrenci yerleştirdik. İşletmenin toplamda 125 çalışanı var bunların sadece 10 tanesi başka milletlerden yani çalışanların çok büyük kısmı Amerikan.

Öğrenci Amerika’ya giderken ulaşımını Denver Havaalanına yaparsa Summit Express’le Frisco’ya çok kolay varabilir.

Şehrin Resmi İnternet Sitesi: https://www.townoffrisco.com/

Safeway İnternet Sitesi: https://www.safeway.com/

PARA KAZANMAK:

Colorado eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 11.10 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 11-14$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalamanın bir tık üstünde olması dolayısıyla Colorado; Wyoming, Utah ve Montana eyaletlerinde olduğu gibi Work&Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmalarıyla güzel birikim yapabilirler. Ayrıca konaklama Colorado eyaletinde başka eyaletlere göre pahalı olsa da Safeway’in çalışanlarına verdiği haftalık 150$ konaklama yardımı öğrencilerin kiralarının çoğunu karşılamaktadır.

İkinci iş alternatifleri için harita:

Haritada görüldüğü üzere Safeway’in etrafında bir sürü restoran var. Aynı şekilde birkaç dakikalık yürüyüş mesafesinde de bir sürü otel mevcut. Bu işletmelerin hepsi 2. İş imkanıdır. Öğrenci ilk iş günü çıkışı başka planları yoksa kapı kapı gezip kolaylıkla 2. İşini bulabilir.

SOSYAL HAYAT:

Colorado eyaleti daha çok dağlık, küçük kasabalara ev sahipliği yapar. Bu küçük kasabalar aynı zamanda zengin Amerikalıların gerek yazın gerek kışın favori tatil yerlerindendir. Küçük kasabaların yoğunlukta olması öğrenciye fazla para harcamamalarını sağlarken aynı zamanda gerçek Amerikan kültürünü de tanımasına yardımcı olacaktır. Öğrenciler bu eyalette eğlencelerini gece kulüplerinden çok lokal eğlencelerde (ev partileri, barlar gibi) ve doğa ile zaman geçirerek sağlamaktadır. Uzun doğa yürüyüşleri, kaya tırmanışı ve kano yapmak bu eyalette yazın yapılacak aktivitelerin başında gelir. Şehirlerin ücretsiz müzik festivalleri ve Safeway’in çalışanları için yaptığı aktiviteler de yazınızı güzelleştirecek şeylerdendir.

Frisco’da yapabileceğiniz tüm aktiviteler: www.townoffrisco.com/events

GEZİLECEK YERLER:

Öğrenciler izin günlerini sadece 2.5 saat uzaklıkta olan ünlü Rocky Mountain National Park’a giderek değerlendirebilirler. Ya da büyük şehir özlemlerini gidermek istediklerinde 1.5 saat uzaklıktaki eyalet başkenti Denver’e gidip alışveriş yapabilirler. Aynı zamanda bol vakti olduğu takdirde Wyoming’e Yellowstone National Park’ı görmeye, Utah’a Salt Lake City’yi gezmeye otobüsle gidebilir.

Colorado Resmi Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Colorado Eyaletinin Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

C:\Users\Lenovo\Desktop\rocky mountain.jpg

 

İlginizi çekebilir..

KAPLAN LANGUAGE SCHOOL / BRISBANE

KAPLAN LANGUAGE SCHOOL / BRISBANE Kaplan Okulları 1940 yılında Stanley KAPLAN tarafından ilk olarak Amerika’da kurulmuştur. 10 ülkede yaklaşık 37 değişik lokasyonda eğitim imkanı sunmaktadır. ...