SAFEWAY- FRASER-COLORADO

SAFEWAY – FRASER

Safeway, Amerika’da 1915’te kurulmuş büyük bir market zinciridir. Biz YERO olarak yıllardır Safeway’in Colorado Eyaletindeki şubelerine iş fuarlarımız aracılığıyla öğrencilerimizi gönderiyoruz ve Safeway yıllardır öğrencilerimizin hem maddi hem manevi olarak en çok memnun kaldığı işletmelerimizden biridir. Öğrencilerimiz General Clerk olarak işe alınır ve market içerisinde ihtiyaca ve İngilizce seviyesine göre fırın, kasa, stoklama, kahveci ve hazır yemek gibi farklı bölümlere yerleştirilirler. Saatlik ücretleri 12.50 $’dır.

Biz bu sene Fraser şubesine 6 öğrenci yerleştirdik. Toplam çalışan sayısı 100 iken başka milletlerden çalışan sayısı 16’dır. Şehirde Türk oranı çok azdır.

Öğrenci Amerika’ya ilk gittiğinde ulaşımını Denver Havaalanına uçup servisle Fraser’a giderek kendi sağlayabilir.

Şehrin Resmi İnternet Sitesi: https://frasercolorado.com/

Safeway İnternet Sitesi: https://www.safeway.com/

PARA KAZANMAK:

Colorado eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 11.10 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 11-14$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalamanın bir tık üstünde olması dolayısıyla Colorado; Wyoming, Utah ve Montana eyaletlerinde olduğu gibi Work&Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmalarıyla güzel birikim yapabilirler. Ayrıca konaklama Colorado eyaletinde başka eyaletlere göre pahalı olsa da Safeway’in çalışanlarına Fraser şehrinde bulduğu konaklama haftalık 125$ olup saatlik ücretle doğru orantılıdır.

İkinci iş alternatifleri için harita:

Öğrenci Safeway’in yakınlarındaki diğer marketlerde çalışabileceği gibi Azteka Mexican Restaurants, Wendy’s, Sharky’s Eatery gibi restoranlarda da çalışabilir. Fraser bir tatil köyü olduğu için kısa yürüyüş mesafelerinde birçok otel de bulunur. Öğrenci kapı kapı gezip iş aradığını belirterek gayet kolaylıkla 2. İşini bulabilir.

SOSYAL HAYAT:

Colorado eyaleti daha çok dağlık, küçük kasabalara ev sahipliği yapar. Bu küçük kasabalar aynı zamanda zengin Amerikalıların gerek yazın gerek kışın favori tatil yerlerindendir. Küçük kasabaların yoğunlukta olması öğrenciye fazla para harcamamalarını sağlarken aynı zamanda gerçek Amerikan kültürünü de tanımasına yardımcı olacaktır. Öğrenciler bu eyalette eğlencelerini gece kulüplerinden çok lokal eğlencelerde (ev partileri, barlar gibi) ve doğa ile zaman geçirerek sağlamaktadır. Uzun doğa yürüyüşleri, kaya tırmanışı ve kano yapmak bu eyalette yazın yapılacak aktivitelerin başında gelir. Öğrenci izin günlerini ormanlık alanda doğayla iç içe geçirebileceği gibi yakınlardaki şehirlerin web sitelerinden festivalleri takip edip katılabilir. Şehirde Temmuz ve Ağustos aylarının her Cumartesi yapılan Rodeo’lar ve Safeway’in çalışanları için yaptığı aktiviteler de yazınızı güzelleştirecek şeylerdendir.

Fraser Güncel Aktiviteler: https://www.playwinterpark.com/featured-events.

The Crooked Creek Saloon her Salı gecesi Trivia gecesi düzenliyor ve yerel sanatçıları ağırlıyor: https://www.crookedcreeksalooncolorado.com/

 

GEZİLECEK YERLER:

Öğrenciler izin günlerini sadece 2.5 saat uzaklıkta olan ünlü Rocky Mountain National Park’a giderek değerlendirebilirler. Ya da büyük şehir özlemlerini gidermek istediklerinde 1.5 saat uzaklıktaki eyalet başkenti Denver’e gidip alışveriş yapabilirler. Aynı zamanda bol vakti olduğu takdirde Wyoming’e Yellowstone National Park’ı görmeye, Utah’a Salt Lake City’yi gezmeye otobüsle gidebilir.

Colorado Resmi Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Colorado Eyaletinin Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

rocky mountain

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin