SAFEWAY- ESTES PARK-COLORADO

C:\Users\Lenovo\Desktop\ESTES PARK.jpg

SAFEWAY – ESTES PARK

C:\Users\Lenovo\Desktop\ESTES PARK.jpg

Safeway, Amerika’da 1915’te kurulmuş büyük bir market zinciridir. Biz YERO olarak yıllardır Safeway’in Colorado Eyaletindeki şubelerine iş fuarlarımız aracılığıyla öğrencilerimizi gönderiyoruz ve Safeway yıllardır öğrencilerimizin hem maddi hem manevi olarak en çok memnun kaldığı işletmelerimizden biridir. Öğrencilerimiz General Clerk olarak işe alınır ve market içerisinde ihtiyaca ve İngilizce seviyesine göre fırın, kasa, stoklama, kahveci ve hazır yemek gibi farklı bölümlere yerleştirilirler. Saatlik ücretleri 14 $’dır.

Biz bu sene Estes Park şubesine 12 öğrenci yerleştirdik. Toplam çalışan sayısı bunun yaklaşık 10 katıdır. Türk yoğunluğuysa şehirde oldukça azdır.

Öğrenci Amerika’ya ilk gittiğinde ulaşımını Denver Havaalanına uçup servisle Estes Park’a giderek kendi sağlayabilir.

Şehrin Resmi İnternet Sitesi: https://estes-park.com/

Safeway İnternet Sitesi: https://www.safeway.com/

PARA KAZANMAK:

Colorado eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 11.10 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 11-14$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalamanın bir tık üstünde olması dolayısıyla Colorado; Wyoming, Utah ve Montana eyaletlerinde olduğu gibi Work&Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmalarıyla güzel birikim yapabilirler. Ayrıca konaklama Colorado eyaletinde başka eyaletlere göre pahalı olsa da Safeway’in Estes Park’ta çalışanlarına verdiği konaklama haftalık 150$’dır ve saatlik ücretleriyle doğru orantılıdır.

İkinci iş alternatifleri için harita:

Öğrenci 2. İş imkanlarına oldukça yakındır. Safeway’in yakınlarındaki Stanley Hotel, Discovery Lodge, Estes Village Inn gibi otellerden birinde iş bulabileceği gibi McDonald’s, The Egg of Estes, Ed’s Cantina and Grill gibi restoranlarda da iş bulabilir.

SOSYAL HAYAT:

Colorado eyaleti daha çok dağlık, küçük kasabalara ev sahipliği yapar. Bu küçük kasabalar aynı zamanda zengin Amerikalıların gerek yazın gerek kışın favori tatil yerlerindendir. Küçük kasabaların yoğunlukta olması öğrenciye fazla para harcamamalarını sağlarken aynı zamanda gerçek Amerikan kültürünü de tanımasına yardımcı olacaktır. Öğrenciler bu eyalette eğlencelerini gece kulüplerinden çok lokal eğlencelerde (ev partileri, barlar gibi) ve doğa ile zaman geçirerek sağlamaktadır. Uzun doğa yürüyüşleri, kaya tırmanışı ve kano yapmak bu eyalette yazın yapılacak aktivitelerin başında gelir. Öğrenci izin günlerini gölde ya da ormanlık alanda doğayla iç içe geçirebileceği gibi yakınlardaki şehirlerin web sitelerinden festivalleri takip edip katılabilir. Şehirlerin ücretsiz müzik festivalleri ve Safeway’in çalışanları için yaptığı aktiviteler de yazınızı güzelleştirecek şeylerdendir.

Estes Park Güncel Aktiviteler: https://www.visitestespark.com/events-calendar/

GEZİLECEK YERLER:

Öğrenciler izin günlerini sadece birkaç dakika uzaklıkta olan ünlü Rocky Mountain National Park’a giderek değerlendirebilirler. Ya da büyük şehir özlemlerini gidermek istediklerinde 1.5 saat uzaklıktaki eyalet başkenti Denver’e gidip alışveriş yapabilirler. Aynı zamanda bol vakti olduğu takdirde Wyoming’e Yellowstone National Park’ı görmeye, Utah’a Salt Lake City’yi gezmeye otobüsle gidebilir.

Colorado Resmi Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Colorado Eyaletinin Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

C:\Users\Lenovo\Desktop\rocky mountain.jpg

C:\Users\Lenovo\Desktop\AYBERK AYDOĞAN.JPG

İlginizi çekebilir..

C:\Users\pro2000\Desktop\84026150_2776018355778040_5322898771187597312_o.jpg

Twin English Centre Dublin

Twin English Centre Dublin Twin English Center Dublin (eski adıyla Alpha College of English) 1989 yılında kurulmuş ve anadili İngilizce olmayanlara İngilizce olarak üst düzey ...