Oxford International Vancouver

Neden Oxford International?

Dil eğitimi sektöründe 29 yıllık deneyime sahip olan Oxford International, 3 ülke ve 6 şehirde şubelere sahip bir okullar zinciridir. Kuvvetli bir Online Eğitim platformuna sahip olan Oxford International’ın öğrencilerine sunduğu avantajlar arasında şehirlerin en güzel bölgelerinde konumlanmış okullar, güçlü akademik programlar, ve devamlı olarak organize edilen sosyal etkinlikler ve gezi turları bulunmaktadır. Oxford International, üst düzey ve kaliteli dil eğitimini en uygun maliyetlerle sunan dil okullarından biri olduğu için öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alır.

Neden Vancouver?

Gündüzleri karların içinde kayak yapmak, akşamüstü plajda güneşlenip denize girmek mi? Vancouver’dan bahsediyor olmalısınız! Şehir merkezinden yarım saat uzaklıkta North Shore Dağları’nın yamacından ağaçlık adaları izlemek, ağaçlarla bezenmiş sahil şeridinde ince beyaz kumların üzerinde yürümek, ve daha niceleri. National Geographic tarafından dünyanın en güzel 10 sahil kasabası arasında gösterilen Vancouver’da gününüzün tamamını dışarıda geçirebilirsiniz. Tabi bu arada dünyaca ünlü müzelerin, renkli gece hayatının, müthiş sanat festivallerinin ve Kuzey Amerika’daki en iyi suşi de dahil olmak üzere lezzetli yemeklerin tadını çıkarmayı unutmayın!

Neden Oxford International Vancouver?

Deniz kenarında gökdelenlerle dolu müthiş bir ufuk çizgisi: Vancouver! Etrafı karlı dağlar, yemyeşil ormanlar ve kumlu plajlar tarafından çevrilmiş bu muhteşem kentte bulunan Oxford International okulu, şehir merkezinin tam kalbinde yükselmektedir. Denizden sadece bir blok uzaklıktaki modern ve aydınlık sınıfınızdan çıkıp tarihi Gastown’a yürüyebilir, buradaki müthiş mimarinin ve restoranların tadını çıkarabilirsiniz! Oxford International Vancouver, ALTO (Association of Language Travel Organisations) tarafından akredite olmuş bir okuldur.

Sunulan Programlar

  • Genel İngilizce (Standard: haftada 20 ders/16 buçuk saat, Yoğun: haftada 25 ders/21 saat, Ultra-yoğun: haftada 30 ders/25 saat)
  • İş İngilizcesi
  • Akademik İngilizce
  • Sınava Hazırlık (Cambridge FCE / CAE, TOEFL, IELTS, TOEIC)
  • Üniversiteye Geçiş (Pathway)

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı: Sakin ve huzurlu bir aile ortamında her gün İngilizce pratiği yapma ve gerçek bir yuvanın sıcaklığı ve rahatlığı içinde yaşama fırsatı aile yanı konaklamada! Birlikte çalışılan tüm aileler okul tarafından özenle seçilmekte ve konfordan, kucaklayıcılıktan ödün vermemek adına devamlı ve düzenli olarak denetlenmektedir. Tam pansiyon aile yanı konaklamada kahvaltınız, öğle atıştırmalıklarınız ve akşam yemeğiniz her gün aileniz tarafından hazırlanır. Okul ile aile arasındaki mesafe toplu taşıma ile 45 dakika – 1 saat arasındadır. Bir odada tek veya çift kişi kalınabilir ve lavabo aile ile ortak kullanılmaktadır.

Öğrenci Yurdu: Dünyanın dört bir yanından gelen diğer öğrencilerle birlikte yaşamak, yeni arkadaşlar edinmek ve kültürel etkileşimi doruğunda deneyimlemek için seçilebilecek en güzel yol olsa gerek! Yurtların genellikle öğrenciler tarafından kullanılan ortak mutfakları bulunur ve bu konuda öğrenciye sağladıkları özgürlük, öğrenci yurdunda yaşamanın büyük avantajlarından biridir: öğrenciler yemeklerini kendileri pişirdikleri için ne yemek istediklerine, günde kaç öğün ve hangi zamanlarda yemek istediklerine kendileri karar verirler. ILAC’in yurtları şehrin merkezinde konumlanmıştır; restoranlara, eğlence ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir. ILAC bu konaklama türünde öğrencilerine tam eşyalı oda, spor salonu, ücretsiz Wi-Fi erişimi, ücretsiz oda temizliği hizmeti, tam teçhizatlı mutfak gibi ayrıcalıklar sunmaktadır!

Vize Süreci

Kanada vizesine başvuru süreci, VFS Global adlı kurum aracılığıyla telefonla veya internet üzerinden konsolosluktan randevu alınarak başlar. Ardından biyometri işlemleri için başvuru sahibi bireysel olarak konsolosluğa müracaat eder. Başvuru Ankara’dan veya İstanbul’dan gerçekleştirilebilir. Vize başvurusunda başvuru sahibinin sponsor olarak gösterdiği banka hesabında, kalacağı her ay için 1100 CAD, uçak bileti için ortalama 1000 CAD, ve toplam kurs ücretinin tamamı hazır bulunmalıdır. 25 haftaya kadar olan kısa süreli vizenin ücreti 185 CAD, 25 haftanın üzerinde verilen uzun süreli vizenin ücreti ise 235 CAD’dır. Kısa süreli vize uzatılamazken, 25 haftanın üzerinde verilen vizeler daha sonra uzatma talebinde bulunulması durumunda uzatılabilmektedir. Vizenin sonuçlanması genellikle 10 iş günü sürmekle beraber, bu sürenin uzaması da son derece olağandır. Kanada konsolosluğu genellikle ülkeye giriş-çıkış yapmaya olanak tanıyan “multiple” vize verir.

Oxford International Vancouver İnternet Sayfası

https://www.oxfordinternationalenglish.com/school/vancouver/

Oxford International Vancouver Tanıtım Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=PiughbLlluY

Kanada’yı öğrencimiz Büşra’dan dinleyin

https://www.youtube.com/watch?v=Kcj869O_1so

İlginizi çekebilir..

Mayıs Ayı İndirimleri

Mayıs Ayı İndirimleri Es Dubai Mayıs Ayı İndirimleri Clubclass Mayıs Ayı İndirimleri ILSC Mayıs Ayı İndirimleri Kaplan Mayıs Ayı İndirimleri