Oxford International San Diego Yaz Okulu

https://www.oxfordinternationaljuniors.com/wp-content/uploads/2019/06/Img-YRG-SanDiego-02.jpg

OXFORD INTERNATIONAL

Oxford International English Schools | Oxford

Oxford International dil eğitimi alanında yaklaşık 25 yıldır eğitim vermektedir. İngiltere, Kanada ve Amerika’da merkezleri vardır. Sadece yaz okulu değil birçok farklı program içinde uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmakla beraber onlara kültürel bir değişim de sunar. Standartın üzerinde verdiği eğitimin kalitesiyle ve sosyal aktiviteleriyle öne çıkan Oxford International’ın memnuniyet oranı oldukça yüksektir.

Akreditasyonları

British Council

ISI

English UK

ALTO

Neden Oxford International?

-Akreditasyonları

-25 yıllık tecrübesi

-Memnuniyet oranı

-Sunulan aktivite programları

-Güvenli konaklama

OXFORD INTERNATIONAL YAZ OKULLARI-SAN DIEGO

https://www.oxfordinternationaljuniors.com/wp-content/uploads/2019/06/Img-YRG-SanDiego-08.jpg

Oxford International dil okulları yaz okulları programında Kanada, ABD ve İngiltere olmak üzere 3 farklı ülkede eğitim verir. Onlarca farklı ülkeden yüzlerce öğrenciye ev sahipliği yapar. Bu yaz okulları programı dil eğitimi ve sosyal aktivitelerle kombine edilmiş olup öğrenciye kültürel bir deneyim ve güvenli bir ortam sunar. Öğrenci bu programda dünyanın birçok yerinden gelen katılımcılarla arkadaş olacak ve onların kültürünü öğrenecektir. Eğitim alınan her kampüs yeni bir eğitim deneyimi ve ünlü okulların çevresini tanıma fırsatını verecektir.

Çoğunlukla İngiltere’nin güneyindeki lokasyonlarda yatılı okul kampüslerinde eğitim sunulur. Öğrencinin konaklaması ve eğitim aldığı yerler, sosyal aktivitelerin yapıldığı mekanlar aynı kampüs içerisindedir.

İngiltere ve Kuzey Amerika’da üniversite kampüslerinde eğitim sunar. Öğrenci burada üniversite yaşamına tanıklık eder. Üniversite yurdunda konaklar, üniversite sınıflarında eğitim alır, üniversite kafeteryasında yemeğini yer. Aynı zamanda üniversitenin sosyal ve spor aktivitelerinden yararlanır.

https://www.oxfordinternationaljuniors.com/wp-content/uploads/2019/06/Img-YRG-SanDiego-10.jpg San Diego ABD’nin en iyi tatil destinasyonlarından biridir. Plajları, dağları ve çölleriyle katılımcıya eşsiz deneyimler sunacaktır. Şehirde oldukça fazla sosyal aktivite vardır. İklimi oldukça sıcaktır. Oldukça kozmopolit bir yapısı vardır. Büyük bir şehir olmasına rağmen aynı zamanda sakindir de. Los Angeles’a 2 saat mesafede olması harika bir avantajdır.

12-17 yaş arası öğrencileri kabul eder. Oxford International’ın kendi eğitim binasında eğitim alınır. Şehir merkezinde yer alır.

Sınıflar maksimum 18 kişiliktir. Ve her yaş grubuna göre eğitim sunulur. Öğrenci ilk geldiğinde bir seviye tespit sınavına girer ve seviyesine göre bir sınıfa yerleştirilir. Her birine Oxford International ders kitapları verilir. Bu kitaplardan ödevleri de olur.

https://www.oxfordinternationaljuniors.com/wp-content/uploads/2019/06/Img-YRG-SanDiego-02.jpg Eğitim sisteminde dil pratiğine oldukça önem veren okulumuz daima iletişime dayalı bir eğitim sunar. Öğrenci bu programda günlük hayatta İngilizceyi kullanmayı öğrenecek, yaratıcılığını ve iletişim becerileri geliştirecek, bu yeni dile kolayca adapte olacaktır.

Okulda bir yardım ekibi mevcuttur. Bu ekip ilk yardım, öğrencilerin alerji ve diyetleri, derslere katılım, destek, konaklama problemleri hatta bölge hakkında bilgi vermekten de sorumludur. Öğrenci 24 saat okuldan herhangi bir konuda destek alabilir, sorularını yöneltebilir.

Her öğrenci grubu için sorumlu liderler vardır. Bu liderler öğrencilerle ilgilenmekle sorumludur. Aynı zamanda aktivite organize eden bir lider takımı da vardır. Lokasyon, yaş grubu gibi değişkenleri de göz önüne alarak öğrencilere çeşitli aktivite ve gezi programları sunarlar.

Kampüs Olanakları

Yüzme havuzu

Spor salonu

Dans salonu

Oyun alanları

Aktiviteler

https://www.oxfordinternationaljuniors.com/wp-content/uploads/2019/06/Img-YRG-SanDiego-05.jpg https://www.oxfordinternationaljuniors.com/wp-content/uploads/2019/06/Img-YRG-SanDiego-09.jpg Düzenlenen aktiviteler arasında spor aktiviteleri, yarışmalar, karaoke partileri, fotoğraf çekme, drama workshopları, akademik aktiviteler, satranç, film geceleri gibi aktiviteler yer alır. Geziler bu programın en heyecan verici ve aslında önem arz eden kısmını oluşturur. Bu geziler lokal yerlere, yakın şehir ya da kasabalara olabilir. Tüm günlük bir gezi sunuluyorsa önemli ve popüler şehirlere gidilip tarihi ve modern binalar görülecektir. Bu geziler okulun koçuyla beraber bir araçla ya da toplu taşımayla yapılır. Öğrenciler çoğunlukla şehirleri grup halinde liderleriyle gezerek keşfederler. Kampüs içinde yapılan aktiviteler ya da geziler dışında bir de kampüs dışına çıkılan sosyal aktiviteler de mevcuttur. Bunlar bowling oynamak, sinemaya gitmek, paintball oynamak gibi aktivitelerdir. Her kampüs opsiyonel bir gün sunar. Tam ve yarım günlük geziler sunar. Bu geziler Coronado Adası, USS Midway, Balboa park, San Diego Hayvanat bahçesi ve Sea World olabilir.

Konaklama

Aile yanı konaklama sunar. Odalar iki kişiliktir. Öğrenci tek kalmak istiyorsa bunu bildirmesi yeterlidir. Aile yanı konaklamalar yurtdışına eğitime gelmiş öğrenciler için her zaman ön planda olan bir konaklama seçeneği olmuştur. Bir ailenin evinde konaklıyor olmak her zaman için o ailenin bir parçası olmak ve o ülkenin kültürünü tanımak açısından büyük önem taşır. Konaklamalar şehir merkezine ulaşımın kolay olduğu noktalardır. Öğrenci çoğunlukla toplu taşıma kullanır ve bu da öğrencinin sorumluluk bilincini geliştirecektir.

Program neleri kapsar?

20 saatlik İngilizce Eğitimi

Tam pansiyon konaklama

Sosyal ve kültürel aktiviteler

Destek ekibi

Havalimanı transferleri

YAZ OKULLARIDAKİ DİĞER MERKEZLERİ

University of Worcester-Worcester

Oxford International Greenwich-St. Dunstan’s-Londra

Oxford International-Clarendon Villas-Brighto

Oxford International-Oxford

Bedales School-Petersfield

Benenden School-Kent

Bradfield College-Bradfield

Christ’s Hospital School-Horsham

University of Brighton-Eastbourne

University of Surrey-Guildford

Sparsholt College-Winchester

Herriot Watt University-Edinbrugh

Royal Agricultural University-Cirencester

Oxford Brookes University-Oxford

University of London-Goldsmiths

University of Greenwich-Greenwich

University of London-Royal Holloway

University of British Columbia-Vancouver

Simmons University-Boston

The Master’s University

San Diego State University-San Diego

Kean University-New York

Ryerson University-Toronto

*Aktivite programı, konaklama alternatifleri ve katılım tarihleri lokasyondan lokasyona değişmektedir. Detaylı bilgi için Yero Yurtdışı Eğitime ulaşabilirsiniz.

Önemli Linkler

Okulun ve lokasyonun websitesi: https://www.oxfordinternationaljuniors.com/centres/oxford-international-san-diego/

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=gPEXpGay5tU

İlginizi çekebilir..

MEKSİKA’DAN WORK AND TRAVEL 2021 VİZESİ

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı ve Meksika Başkonsolosluğunun özel çalışması sonucu Türk öğrencilere 2021 Work and Travel için Meksika’dan vizeye başvurma imkanı tanınmıştır. Meksika çok ...