OXFORD INTERNATIONAL EDUCATION GROUP

C:\Users\Lenovo\Desktop\Oxford International\SanDiego_Gallery-10.jpg

OXFORD INTERNATIONAL EDUCATION GROUP

C:\Users\Lenovo\Desktop\Oxford International\Stubby-OIEG-STYLE-2.jpg

Oxford International , David Brown ve Robert Darell tarafından 1991 yılında kurulmuştur. İlk olarak okul 1991 akademik yılında İngiltere’de bulunan öğrencilere turlar düzenledi ve yaz aylarında yabancı öğrenciler için İngilizce kurslar düzenledi. Bugün ise büyük bir eğitim kurumu haline gelen Oxford International Education Group tüm partner yaz okulları, üniversiteler ve 3 farklı ülkede 6 lokasyonda bulunan dil okulları ile yılda ortalama 12.000 öğrenciyi eğitim fabrikasıdır. İngiltere’de Londra Greenwich, Oxford ve Brighton’da, Kanada’da Toronto ve Vancouver’da, Amerika Birleşik Devletleri’nde ise San Diego’da bulunur.

Okulun web sitesi: https://www.oxfordinternationalenglish.com/

Oxford International San Diego

Oxford International San Diego okulu heyecan verici, kozmopolit bu şehrin Gaslamp Mahallesi’nde bulunmaktadır. Gaslamp Mahallesi öğrenciler için harika bir lokasyonda olup, tüm restoran kafe ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir. Güzel plajları, dünyaca ünlü cazibe merkezleri ve tüm yıl boyunca güneşli ve ılıman iklimi ile San Diego, açık hava yaşam tarzı ve tatil bölgelerini seven öğrenciler için mükemmel bir seçimdir.

C:\Users\Lenovo\Desktop\Oxford International\SanDiego_Gallery-02.jpg

C:\Users\Lenovo\Desktop\Oxford International\SanDiego_Gallery-01.jpg

Neden Oxford International San Diego

San Diego’da sizleri renkli, enerjik bir hayat ve birçok kültürün bir arada bulunduğu bir ortam beklemektedir. Ülkenin batı kıyısında bulunan şehirde deniz, kum, güneş ve eğitimin bir arada olacağı bir eğitim programı hedefleyen öğrenciler için harika bir lokasyon olmakla birlikte Los Angeles, Las Vegas gibi şehirlere yakın olmasıyla da ön plana çıkar. Okyanus manzaralı piknik keyifleri, henüz keşfedilmemiş kumsallarda geziler, vapur gezileri, plaj voleybolları, sahildeki frizbi oyunları, sörf turnuvaları ve daha birçok farklı aktiviteyi bir arada bulabilir, eğitim sürecinizi, kültürel ve sosyal anlamda da farklı bir ortam ile renklendirmiş olursunuz.

Evrensel olarak ‘Amerika’nın en güzel şehri’ olarak bilinen San Diego, Amerikan kültürünü güvenli, heyecan verici ve kozmopolit bir şehirde yaşamak isteyen öğrenciler için idealdir. Okul 14 sınıfa sahiptir ve çok sayıda mağaza, restoran, tiyatro, gece kulübü, canlı müzik mekanı ve büyük ulaşım hizmetlerinin bulunduğu Downtown San Diego’da harika bir konumdadır.

C:\Users\Lenovo\Desktop\Oxford International\SanDiego_Gallery-10.jpg

Oxford International San Diego Olanakları

-180-200 öğrenci kapasitesi

-14 farklı sınıf

-Öğrenciler için son teknoloji bilgisayarlar

– Ortalama 13 kişilik sınıflar

-Öğrenci toplanma odaları

-Son teknoloji interaktif elektronik tahtalar

-Öğrenci Mutfağı

-Özel çalışma odaları

-Teknoloji Odası

-Ücretsiz WI-FI Hizmeti

-Ücretsiz online eğitim portal

– Kütüphane

C:\Users\Lenovo\Desktop\Oxford International\SanDiego_Gallery-09.jpg

C:\Users\Lenovo\Desktop\Oxford International\SanDiego_Gallery-05.jpg

Konaklama İmkanlar

Oxford International San Diego öğrencilerine Aile yanı ve yurt olarak iki farklı türde konaklama imkanı sunar.

-Aile Yanı Konaklama : San Diego’da aile ile yaşamak Amerikan geleneklerini ve kültürünü ilk elden deneyimlemenin eşsiz bir yoludur. İngilizcenizi her gün gerçek Amerikalılarla pratik yaparak ileriye taşıma fırsatı yakalarsınız. Aileler sizlere kahvaltı ve akşam yemeği sunmaktadır. Evler toplu taşıma araçları ile okula 40-60 dk. mesafede yer alır.

C:\Users\Lenovo\Desktop\Oxford International\hometay.jpg

Yurt Konaklamaları (Bay Pointe, Pinnacle on the Park): Öğrenciler isteklerine göre tek kişilik ya da iki kişilik odalarda kalabilirler. Yurtlarda banyolar ortak yani paylaşımlıdır.

Pinnacle on the Park Apartments okula yürüyerek 20 dk. mesafede yer alır.

Bay Pointe Apartments okul toplu taşım ile 35 dk. mesafede yer alır.

C:\Users\Lenovo\Desktop\Oxford International\yurt.jpg

Sunulan Programlar

-Basic Genel İngilizce 20 Ders

-Speciailsed Yoğun İngilizce 25 Ders

-Speciailsed Super Yoğun İngilizce 30 Ders

-Yarı Yoğun ya da Yoğun Premier İngilizce

-IELTS Hazırlık Kursu

-Cambridge Hazırlık Kursu

-Pathway Programı

C:\Users\Lenovo\Desktop\Oxford International\SanDiego_Gallery-11.jpg

Oxford International San Diego Faydalı Linkler:

https://www.oxfordinternationalenglish.com/school/san-diego/

https://www.youtube.com/watch?v=vsPOj29Av0U

Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCo9WAjEDwVWmNCHwMGZQkSA

Instagram: https://www.instagram.com/oxford_international_san_diego/

https://www.instagram.com/oiegoxford/

Twitter: https://twitter.com/oxford_int

Lokasyon: https://g.page/OxfordInternational?share

Whatsapp : https://chat.whatsapp.com/GGYvLtic50jE2SA2jjepHT

Akreditasyonlar :

British Council

-Independent Schools Inspectore

-EnglishUK Member

-IELTS

Sağlık Sigortası

ABD’ye girerken sağlık sigortasına ihtiyacınız olmasa da, sağlık sigortanız olmadan eğitime başlayamazsınız yani okulun kapısından içeri girememeniz çok olası, dolayısıyla mutlaka bir sağlık sigortanız olmalı. Bu sağlık sigortası dilerseniz ücret karşılığı okuldan dilerseniz özel sigorta acentalarından temin edilebilir.

TIPS

– ABD’de dil okuluna gidecekseniz vizeniz konsoloslukta yapacağınız yüz yüze olan bir görüşme ile anında sonuçlanıyor ve sonrasında vizeniz onaylandıysa pasaportunuz 3-5 iş günü içerisinde kargolanıyor. Ancak vizenize ortalama olarak 1 ay öncesinde başvurmakta fayda var.

– ABD’de dil okuluna başvurduğunuzda size I-20 isimli bir belge gönderilir. Bu belgeyi bir nevi ABD vizesi gibi düşünebilirsiniz, gittikten sonrasında okul uzatma işlemlerinizi bu belge aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

-Bir diğer önemli konu ise hangi vize türü ile hangi eğitimi alabileceğiniz. ABD’de Genel İngilizce Programlarına sadece turist vizesi (B1/B2) ile ve maksimum 12 hafta süreyle haftada maksimum 18 saat olacak şekilde katılabilirsiniz. Eğer daha uzun süreli eğitim almak veya Yarı-Yoğun / Yoğun İngilizce Programlarına katılmak istiyorsanız eğitim vizesine (F1) başvurmanız gereklidir.

-Okul aile yanı konaklama seçeneğinde isteğe bağlı özel diyet programlı yiyecekler sunabilir.

 

İlginizi çekebilir..

Mayıs Ayı İndirimleri

Mayıs Ayı İndirimleri Es Dubai Mayıs Ayı İndirimleri Clubclass Mayıs Ayı İndirimleri ILSC Mayıs Ayı İndirimleri Kaplan Mayıs Ayı İndirimleri