OHC

Neden Oxford House College?

Dil eğitimi sektöründe 46 yıllık deneyime sahip olan Oxford House College, 3 kıtada 5 ülke ve 16 şehre yayılmış şubeleriyle birinci sınıf dil eğitimini oldukça uygun fiyatlara bulabileceğiniz bir okullar zinciridir. OHC, çalışan öğrencilerin zaman kısıtlamasını gözeterek sabah, öğlen ve akşam dersleri arasından tercih yapma imkânı sunmaktadır. Prestijli sertifikalara sahip deneyimli eğitmen kadrosuyla, eğitim kalitesini Avustralya’da birinci derecedeki okullar arasına girerek ispatlamıştır. Ücretsiz internet erişimi sunan bilgisayar laboratuvarları, aralıksız dil pratiği sunan yoğunlaştırılmış sosyal etkinlik programları, ve oldukça uygun fiyatlarla sunduğu yüksek kaliteli dil eğitimi, OHC’yi günümüzün en çok tercih edilen okullarından biri haline getirmiştir.

Neden Vancouver?

Gündüzleri karların içinde kayak yapmak, akşamüstü plajda güneşlenip denize girmek mi? Vancouver’dan bahsediyor olmalısınız! Şehir merkezinden yarım saat uzaklıkta North Shore Dağları’nın yamacından ağaçlık adaları izlemek, ağaçlarla bezenmiş sahil şeridinde ince beyaz kumların üzerinde yürümek, ve daha niceleri. National Geographic tarafından dünyanın en güzel 10 sahil kasabası arasında gösterilen Vancouver’da gününüzün tamamını dışarıda geçirebilirsiniz. Vancouver, özetle dünyanın “en yaşanılabilir” üçüncü şehri seçilmiştir! Kuzey Amerika kıtasındaki en büyük üçüncü film prodüksiyon merkezi olan bu kent, şehrin tam kalbinde bulunan ve New York’taki Central Park’tan daha büyük yüzölçümüne sahip olan doğal parkı Stanley Park ile müthiş bir ‘huzur bulma alanına’ ev sahipliği yapar. Vancouver’ın ekonomisi de Kanada’da en hızlı gelişim göstermekte olan ekonomi olarak tarif edilmektedir. Kanada’da bulabileceğiniz en ılıman iklim, yine Vancouver’dadır. Tabi bu arada dünyaca ünlü müzelerin, renkli gece hayatının, müthiş sanat festivallerinin ve Kuzey Amerika’daki en iyi suşi de dahil olmak üzere lezzetli yemeklerin tadını çıkarmayı unutmayın! OHC Vancouver, tarihi Gastown bölgesinin tam merkezinde konumlanmıştır.

Akreditasyon: Languages Canada

Sunulan Programlar

  • Standart İngilizce (Haftada 15 saat)
  • Yoğun İngilizce (Haftada 20 saat)
  • Ultra-yoğun İngilizce (Haftada 30 saat)
  • Birebir

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı: Sakin ve huzurlu bir aile ortamında her gün İngilizce pratiği yapma ve gerçek bir yuvanın sıcaklığı ve rahatlığı içinde yaşama fırsatı aile yanı konaklamada! Birlikte çalışılan tüm aileler OHC tarafından özenle seçilmekte ve konfordan, güvenden ve kucaklayıcılıktan ödün vermemek adına devamlı ve düzenli olarak denetlenmektedir. Öğrencinin yemeğini kendi pişirmesi, aile tarafından kahvaltı sunulması, veya aile tarafından kahvaltı ve akşam yemeği sunulması gibi üç farklı beslenme seçeneği sunulmaktadır.

Öğrenci Evi: Okulun önderliğinde bir daire kiralayarak tek olarak veya diğer uluslararası öğrencilerle paylaşımlı şekilde yaşayabilirsiniz. Mutfak ve diğer ortak alanlar, evde yaşayan öğrenciler tarafından paylaşılmaktadır. OHC tarafından okula son derece yakın mevkilerde seçilen bu dairelerde konaklayabilmek için en az 18 yaşında olmak gerekir.

Vize Süreci

Kanada vizesine başvuru süreci, VFS Global adlı kurum aracılığıyla telefonla veya internet üzerinden konsolosluktan randevu alınarak başlar. Ardından biyometri işlemleri için başvuru sahibi bireysel olarak konsolosluğa müracaat eder. Başvuru Ankara’dan veya İstanbul’dan gerçekleştirilebilir. Vize başvurusunda başvuru sahibinin sponsor olarak gösterdiği banka hesabında, kalacağı her ay için 1100 CAD, uçak bileti için ortalama 1000 CAD, ve toplam kurs ücretinin tamamı hazır bulunmalıdır. 25 haftaya kadar olan kısa süreli vizenin ücreti 185 CAD, 25 haftanın üzerinde verilen uzun süreli vizenin ücreti ise 235 CAD’dır. Kısa süreli vize uzatılamazken, 25 haftanın üzerinde verilen vizeler daha sonra uzatma talebinde bulunulması durumunda uzatılabilmektedir. Vizenin sonuçlanması genellikle 10 iş günü sürmekle beraber, bu sürenin uzaması da son derece olağandır. Kanada konsolosluğu genellikle ülkeye giriş-çıkış yapmaya olanak tanıyan “multiple” vize verir.

OHC Vancouver İnternet Sayfası

https://www.ohcenglish.com/school/VANCOUVER

OHC Vancouver Tanıtım Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=CpC-pwODf1A

Kanada’yı öğrencimiz Büşra’dan dinleyin

https://www.youtube.com/watch?v=Kcj869O_1so

İlginizi çekebilir..

MEKSİKA’DAN WORK AND TRAVEL 2021 VİZESİ

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı ve Meksika Başkonsolosluğunun özel çalışması sonucu Türk öğrencilere 2021 Work and Travel için Meksika’dan vizeye başvurma imkanı tanınmıştır. Meksika çok ...