Oxford House College Calgary

Neden Oxford House College?

Dil eğitimi sektöründe 46 yıllık deneyime sahip olan Oxford House College, 3 kıtada 5 ülke ve 16 şehre yayılmış şubeleriyle birinci sınıf dil eğitimini oldukça uygun fiyatlara bulabileceğiniz bir okullar zinciridir. OHC, çalışan öğrencilerin zaman kısıtlamasını gözeterek sabah, öğlen ve akşam dersleri arasından tercih yapma imkânı sunmaktadır. Prestijli sertifikalara sahip deneyimli eğitmen kadrosuyla, eğitim kalitesini Avustralya’da birinci derecedeki okullar arasına girerek ispatlamıştır. Ücretsiz internet erişimi sunan bilgisayar laboratuvarları, aralıksız dil pratiği sunan yoğunlaştırılmış sosyal etkinlik programları, ve oldukça uygun fiyatlarla sunduğu yüksek kaliteli dil eğitimi, OHC’yi günümüzün en çok tercih edilen okullarından biri haline getirmiştir.

Neden Calgary?

Kanada’nın meşhur Rocky Dağları’nın eteğinde yer alan Calgary, bir kovboy ve petrol şehridir! Pek çok kültüre kapısını açarak zamanla ‘yozlaşmış’ olan metropoller Toronto ve Vancouver’a kıyasla, Kanada’nın özünü çok daha isabetli biçimde yansıtmaktadır. Kış sporları, tırmanış ve kamp konusunda dünya çapında üne sahip Rocky Dağları, Calgary’nin yalnızca 1 saat uzağındadır. OHC’nin Calgary’deki okulu merkezi bir konuma sahiptir ve toplu taşıma duraklarının dibinde bulunmaktadır. Bölgedeki iş ve eğlence merkezleri de zaten okula yürüyüş mesafesindedir. Calgary’de hem yazın hem kışın dağların tadını çıkarabilir, rodeo yapmayı deneyebilir, Calgary Kulesi’nden manzarayı seyredebilirsiniz!

Akreditasyon: Languages Canada

Sunulan Programlar

  • Standart İngilizce (Haftada 15 saat)
  • Yoğun İngilizce (Haftada 20 saat)
  • Ultra-yoğun İngilizce (Haftada 30 saat)
  • Birebir

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı: Sakin ve huzurlu bir aile ortamında her gün İngilizce pratiği yapma ve gerçek bir yuvanın sıcaklığı ve rahatlığı içinde yaşama fırsatı aile yanı konaklamada! Birlikte çalışılan tüm aileler OHC tarafından özenle seçilmekte ve konfordan, güvenden ve kucaklayıcılıktan ödün vermemek adına devamlı ve düzenli olarak denetlenmektedir. Öğrencinin yemeğini kendi pişirmesi, aile tarafından kahvaltı sunulması, veya aile tarafından kahvaltı ve akşam yemeği sunulması gibi üç farklı beslenme seçeneği sunulmaktadır.

Öğrenci Yurdu: 18 yaşından büyük olan ve daha özgür bir yaşam tarzı arayan öğrenciler için en uygun konaklama biçimi olacaktır. OHC’nin öğrenci yurtları tekli odalar ile kişiye özel veya paylaşımlı tuvaletlere sahiptir.

Vize Süreci

Kanada vizesine başvuru süreci, VFS Global adlı kurum aracılığıyla telefonla veya internet üzerinden konsolosluktan randevu alınarak başlar. Ardından biyometri işlemleri için başvuru sahibi bireysel olarak konsolosluğa müracaat eder. Başvuru Ankara’dan veya İstanbul’dan gerçekleştirilebilir. Vize başvurusunda başvuru sahibinin sponsor olarak gösterdiği banka hesabında, kalacağı her ay için 1100 CAD, uçak bileti için ortalama 1000 CAD, ve toplam kurs ücretinin tamamı hazır bulunmalıdır. 25 haftaya kadar olan kısa süreli vizenin ücreti 185 CAD, 25 haftanın üzerinde verilen uzun süreli vizenin ücreti ise 235 CAD’dır. Kısa süreli vize uzatılamazken, 25 haftanın üzerinde verilen vizeler daha sonra uzatma talebinde bulunulması durumunda uzatılabilmektedir. Vizenin sonuçlanması genellikle 10 iş günü sürmekle beraber, bu sürenin uzaması da son derece olağandır. Kanada konsolosluğu genellikle ülkeye giriş-çıkış yapmaya olanak tanıyan “multiple” vize verir.

OHC Calgary İnternet Sayfası

https://www.ohcenglish.com/school/CALGARY

OHC Calgary Tanıtım Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=quU0Y0W_qKQ

Kanada’yı öğrencimiz Büşra’dan dinleyin

https://www.youtube.com/watch?v=Kcj869O_1so

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin