Oxford House College, Cairns (OHC)

Oxford House College,

Cairns (OHC)

OHC ( Oxford House College ) 1974 yılında 3 değişik kıtada eğitim hizmeti sunmaya başlamıştır.46 yıllık eğitim birikimini öğrencilere aktarmanın haklı gururunu taşımaktadır. Profesyonel eğitim kadrosu sektörde kesinlikle fark yaratmasını beraberinde getirmiştir.Öğrencilerin ihtiyaçlarına büyük önem vermekle beraber onların geri dönüşlerine istinaden en uygun değişiklikleri yaparak gelişime ve değişime ne kadar açık olduğunu da ispatlamıştır. Oxford House College , İngiltere,Amerika,Kanada, İrlanda ve Avustralya’da toplamda 16 değişik şehirde hizmet vermektedir.

 

Cairns şehri , Queensland eyaletinin en özel şehirlerinden biridir. Great Barrier Reef ve birçok tropikal doğal güzellikleri barındırması sebebiyle turistlerin her daim gözdesi olmuştur.Avustralya’nın kuzeydoğusunda yer alan Cairns, dünyaca ünlü olan eşsiz resiflerin ve yağmur ormanlarının bulunduğu yaklaşık 160,000 nüfuslu bir şehirdir.

.

OHC Melbourne Dil Okulu şehrin tam kalbinde bulunur. Öğrencilerimiz, Avustralya’nın en Avrupai şehrinde eğitim almanın avantajını yaşarken bununla beraber OHC’nin öğrencilerine sunduğu çeşitli sosyal aktivitelerden de faydalanma şansına sahip olmaktadırlar.

Okulun Websitesi: Okulun Resmi WebSitesi

Cairns Şehir Videosu : Şehir Tanıtım Videosu

Okulun Konumu : Okulun Şehir konumu

Okulun Tanıtım Videosu: Okulun Tanıtım Videosu

Neden OHC ? Neden OHC – Cairns ?

 • Zincir bir okuldur ve kampanyalı fiyatları sayesinde çok uygun fiyatlara son derece kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.
 • Butik bir okul olarak da düşünülebileceği için öğretmenlerin öğrencilerle daha çok ilgilenme imkanı olacaktır.
 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul şehrin en merkezi noktasındadır.
 • OHC Avustralya okulları arasında en az Türk öğrenci sayısı olan yerdir.
 • Ücretsiz Wi-Fi hizmeti ve bilgisayar odaları bulunur.
 • Profesyonel bir eğitim ve alanında uzman görevli kadrosu.
 • Okulda öğrenci buzdolabı, mikrodalgası ve yemek odası bulunmaktadır
 • Dil eğitimi sonrası öğrencilerin kendi kariyer gelişimlerinde yardımcı olabileceği VET(Vacational Education Training ) kursları konusunda öğrencilere çok çeşitli eğitim imkanları sunması.
 • Öğrencilerin boş zamanlarında çeşitli sosyal aktivite düzenleyebilecekleri rekreasyon alanları
 • Kendini doğanın bir parçası gören öğrenciler için unutulmayacak bir deneyim kazandıracak olması.
 • Gerçek Avustralya kültürü ile tanışabilme imkanı.
 • Yaşam maliyetlerinin en uygun olacağı bir destinasyon.

OHC-Cairns Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Birçok öğrencimizin aklında hep şu soru vardır “Gittiğim şehirde nerde kalacağım, nasıl bir deneyim olacak, kalacağım aile güvenli mi?” Konaklama için seçilen aileler ülkenin eğitim bakanlığı tarafından akredite olan ve okul tarafından özenle seçilmiş ve belli şartlara sahip olan ailelerdir. Bundan dolayı ailelerin güvenilirliği konusunda endişe etmenize gerek yoktur. Aileler bu işi uzun yıllardır profesyonel olarak yaptıkları için öğrenci memnuniyetine ve hassasiyetine önem vermektedirler. Öğrencimizin konaklama esnasında kendisi için önem taşıyan durumları (çocuklu aile istememe , evcil hayvanın olmaması vs.) daha gitmeden okula bildirdiğimiz için beklentileri yüksek oranda karşılanabilecektir.

Öğrencilerimiz genellikle ilk 4 haftalık süreç için aile yanı konaklamayı tercih ederler. Avustralyalı aileler ile tanışıp uzun süre kalacakları ülkenin kültürüne ve yaşamına alışmak için harika bir fırsattır. Aile yanı konaklama seçeneğinde aile, öğrenciye sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sunarlar. Öğrencilerimiz konaklama bitiminden sonra, kendileri paylaşımlı evlerde oda ayarlayabilirler. Ortalama oda fiyatları haftalık 150-250 AUD arasında olacaktır. Okula uzaklık 15-55 dakika arasındadır. Minimum 16 yaş sınırı vardır.

Yurt konaklaması

Okulumuzun Cairns bölgesinde maalesef bir yurt konaklama seçeneği bulunmamaktadır. Bunun yerine OHC okulumuz, öğrencilerimize paylaşımlı oda imkanı sunmaktadır. Konaklama fiyatları yurt konaklama ile karşılaştırılışa neredeyse yarı yarıya bir fark olacaktır. Cairns şehrinde öğrencilerimiz sonrasında kendileri de çok rahat ve uygun fiyata konaklama bulabileceklerdir.

.

 

 

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (20 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Yoğun İngilizce (30 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Akademik İngilizce – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • İş İngilizcesi ve buna uygun spesifik iş İngilizcesi Kursları
 • TOEFL/IELTS Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Birebir Dersler – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • SAT/GMAT Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • İngilizce Öğretmenliği için kurslar- Holmes Higher Education
 • Pathways

OHC okulunun çok daha değişik İngilizce kurs detaylarına aşağıdaki linkten daha detaylı bakabilirsiniz.

İNGİLİZCE PROGRAM DETAYLARI

OHC Cairns Akreditasyonlar ve Ödüller

 • AUSTRALIAN COUNCIL FOR PRIVATE EDUCATION AND TRAINING
 • ENGLISH AUSTRALIA

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

YERO Yurtdışı Eğitim: Avustralya’daki öğrencimizin deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Avustralya’da 7 yıl yaşamış danışmanımızın deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Öğrencimizin Avustralya Vize Süreci Deneyimi

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

Öncelikle Avustralya vize başvurunuz online olarak yapılır. Evraklar Konsolosluğun kendi sayfasından adınıza açılan hesaptan PDF olarak sisteme yüklenir. Sadece parmak izi ve biyometri işlemleri için Konsolosluğun anlaşmalı olduğu VFS Global adlı aracı kuruluşa önceden randevu alarak başvurulur. Bazen konsolosluk görevlileri sizinle telefon üzerinden bir mülakat yapabilir. Vize başvurunuzu okulunuzun başlangıç tarihinden en az 4 hafta önce yapmalısınız .

Genelde Avustralya vize başvuruları çok kısa zamanda sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre 3 haftadan daha fazla sürebilmektedir.

Vize başvurusu öncesinde Avustralya’da kayıt yaptırdığınız okul sizin sağlık sigortanızı yapar. OSHC, ( Overseas Student Health Cover ) Avustralya’da bulunduğunuz süre boyunca sağlık için gerekli olan bir sağlık sigortasıdır. Avustralya’da vizenizi uzatacağınız zaman aynı şekilde OSHC’yi de uzatmanız gerekecektir.

Avustralya vize başvurusu yapmadan önce eğitim ücretinin tamamını ödemelisiniz. Okul ödemesini yaptıktan sonra okulunuz COE ( Certificate of Enrollment ) gönderecektir. Barkodlu olacak bu evrakınız olmadan vize başvurusu yapamazsınız.

Avustralya’da uzatılabilen vize alabilmeniz için minimum 16 haftalık bir programa başvurmalısınız ve bu süre maksimum 52 hafta olabilir.

Yasal olarak iki haftada 40 saat çalışma izniniz olacaktır. Okul tatillerinde ise herhangi bir sınırlama yoktur.

Başvurunuzu okulun size sağlayacağı konaklama olmadan da başvurabilirsiniz. Çoğu öğrencimiz konaklamasını gitmeden kendi ayarlıyor,vizenizi aldıktan sonra danışmanlarınızla konaklama opsiyonları için planlama yapabilirsiniz.

Son notumuz ise konaklama iptal detayları ile ilgili olacak. Kursun başlangıç tarihinden en az 14 gün önce yapılan iptallerde, bağımsız hizmet sağlayıcıların OHC’den tahsil ettikleri cezalar dâhil, OHC’nin ödemiş olduğu konut masrafları düşüldükten sonra tüm konaklama ücretleri iade edilir. İptal bildiriminin 28 günden az süre varken yapılmış olması durumunda, 2 haftalık konaklama ücreti ya da bağımsız hizmet sağlayıcıların OHC’den tahsil ettikleri cezalardan hangisi büyükse o tutar tahsil edilir.

Avustralya için şunu söyleyebiliriz ki; konaklama için vizeyi aldıktan sonra da ayarlayabilirsiniz. Konaklama ile ilgili karar verirken danışmanınız ile bu konuyu değerlendirmenizde mutlaka fayda olacaktır.

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin