OHC – Oxford House College – New York

OHC – Oxford House College – New York

1974 yılında kurulan OHC’de, İngilizce eğitiminin kolay, eğlenceli ve teşvik edici olması gerektiği düşünülür. 3 kıtada 5 ülke ve 16 şehirde hizmet vermekte olan ve öğrencilerine son derece kaliteli bir eğitimi uygun fiyatlara sunan zincir bir okuldur. OHC öğrencilerine en kaliteli ve yüksek standartlı eğitimi ve sosyal aktiviteleri sunar. Her yıl 7000’den fazla öğrenci İngilizce yeteneklerini, kariyer hedeflerini ve eğitimlerini geliştirmek adına OHC dil okullarını tercih etmekte. 45 yılı aşkın deneyim, nitelikli ve profesyonel öğretmenleriyle birlikte OHC, öğrencilerine harika bir eğitim deneyimi sunmak için hazır bekliyor.

OHC New York lokasyonu Central Park’a ve Empire State Binası’na yakındır ve son derece merkezidir. New York için ABD’deki en yoğun ve enerjik şehirdir diyebiliriz. Başlı başına bir metropoldür. Farklı milletlerden de birçok kişiye ev sahipliği yapar dolayısıyla kültürel çeşitlilik yelpazesi çok geniş, fazlasıyla renkli bir bölgedir. Herkese hitap eden bu şehirde, herkes aradığını bulabilir. İzlemiş olduğunuz dizilerin filmlerin çekildiği caddelerde, Central Park’ta, Times Meydanı’nda gezebilir, kahvenizi alıp Manhattan’da turlayabilir, şehir kütüphanesini görebilir, üniversite kampüslerini ziyaret edebilir, aynı zamanda renkli bir gece hayatının da tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda doğu bölgesindeki diğer şehirleri de rahatlıkla gidip görebileceğiniz bu şehirde “Amerikan Rüyanız” tam anlamıyla gerçeğe dönüşecektir.

OHC New York Internet Sitesi: – OHC-New York –

Okulun Konumu: – OHC New York Konumu –

New York Tanıtım Videosu: – New York Tanıtım Videosu –

Neden OHC? Neden OHC – New York?

 • Zincir bir okuldur ve kampanyalı fiyatları sayesinde çok uygun fiyatlara son derece kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.
 • Öğrenciler son derece modern sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul şehrin en merkezi noktasındadır.
 • Ücretsiz Wi-Fi hizmeti ve bilgisayar odaları bulunur.
 • Sosyal aktiviteler konusunda fazlasıyla çeşitli bir okul. Helikopter turu ile New York’un her noktasını görebilir, Empire State Binası’ndan Manhattan’ı izleyebilir, konserlere katılabilir, Central Park’ta gezebilir, Özgürlük Anıtı’nı ziyaret edebilir, New York’taki birçok aktiviteye dâhil olabilirsiniz.

OHC-New York Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Aileler, öğrencilerin Amerikan kültürünü ve New York hayatını en rahat şekilde yaşamaları için Öğrenci Destek Ekibi tarafından dikkatle seçilirler. Bu seçim sürecinde ailelerin öğrencilere karşı tutumu, destekleyici tavırları ve arkadaş canlısı olması ön planda tutulur. Öğrenciler isterlerse aile ile kahvaltı ya da kahvaltı ve akşam yemeği seçeneklerinden faydalanabilirler. Okula ulaşımın kolay sağlanabileceği lokasyonlar tercih edilir.

Rezidans (Residence) Konaklamaları

Bu tarz konaklamalar basit ve temiz bir konaklama arayan ve daha bağımsız öğrencilerin tercihidir.

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (20 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Yarı-Yoğun İngilizce (25 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Akademik İngilizce – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • TOEFL– Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Bire Bir Dersler – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.

OHC New York Akreditasyonlar ve Ödüller

OHC dil okullarının ABD’de 2 farklı kurumdan akreditasyonu bulunmaktadır. Bunlar;

 • ACCET (Acrediting Coincil for Continuing Education & Training)
 • BPSS (Bureau of Proprietary School Supervision).

OHC Sosyal Medya Hesapları

– OHC-Instagram –

– OHC-Facebook –

– OHC-YouTube –

OHC New York Internet Sitesi: – OHC-New York –

New York Tanıtım Videosu: – New York Tanıtım Videosu –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – YERO-New York Bilgilendirme Videosu –

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

-Öncelikle ABD’de dil okuluna gidecekseniz vizeniz konsoloslukta yapacağınız yüz yüze olan bir görüşme ile anında sonuçlanıyor ve sonrasında vizeniz onaylandıysa pasaportunuz 3-5 iş günü içerisinde adresinize kargolanıyor. Ancak vizenize ortalama olarak kurs başlangıç tarihinizden en az 1 ay öncesinde başvurmakta fayda var.

-ABD’ye girerken sağlık sigortasına ihtiyacınız olmasa da, sağlık sigortanız olmadan eğitime başlayamazsınız yani okulun kapısından içeri girememeniz çok olası, dolayısıyla mutlaka bir sağlık sigortanız olmalı.

-ABD’de dil okuluna başvurduğunuzda size I-20 isimli bir belge gönderilir. Bu belgeyi bir nevi ABD vizesi gibi düşünebilirsiniz, gittikten sonrasında okul uzatma işlemlerinizi bu belge aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

-Bir başka önemli konu ise hangi vize türü ile hangi eğitimi alabileceğiniz. ABD’de Genel İngilizce Programlarına sadece turist vizesi (B1/B2) ile ve maksimum 12 hafta süreyle katılabilirsiniz. Eğer daha uzun süreli eğitim almak veya Yarı-Yoğun / Yoğun İngilizce Programlarına katılmak istiyorsanız eğitim vizesine (F1) başvurmanız gereklidir.

– Son notumuz ise konaklama iptal detayları ile ilgili olacak. Konaklamalarda varış tarihinden 15 gün öncesinde iptal bildirilirse full iade yapılır. 15 günden az süre varken ve varış tarihinden önce iptal bildirilirse 1 haftalık konaklama ücreti kesilir. Vardıktan sonraki 4 hafta içindeki iptal ve değişiklikler için 100$ ücret kesilebilir. Kayıt ücreti iade edilmez.

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin