OHC – Oxford House College – Boston

OHC – Oxford House College – Boston

1974 yılında kurulan OHC’de, İngilizce eğitiminin kolay, eğlenceli ve teşvik edici olması gerektiği düşünülür. 3 kıtada 5 ülke ve 16 şehirde hizmet vermekte olan ve öğrencilerine son derece kaliteli bir eğitimi uygun fiyatlara sunan zincir bir okuldur. OHC öğrencilerine en kaliteli ve yüksek standartlı eğitimi ve sosyal aktiviteleri sunar. Her yıl 7000’den fazla öğrenci İngilizce yeteneklerini, kariyer hedeflerini ve eğitimlerini geliştirmek adına OHC dil okullarını tercih etmekte. 45 yılı aşkın deneyim, nitelikli ve profesyonel öğretmenleriyle birlikte OHC, öğrencilerine harika bir eğitim deneyimi sunmak için hazır bekliyor.

Massachusetts eyaletinde bulunan, Harvard, MIT gibi dünyanın en önemli üniversiteleriyle birlikte, ABD’nin eğitim merkezi ve aynı zamanda en tarihi şehirlerinden biri olan Boston’da, OHC dil okullarında İngilizce eğitim alırken aynı zamanda tam bir Amerika deneyimi yaşayabilirsiniz. Kültürel çeşitlilik ve üniversite gençliğinin bir arada olduğu bu şehirde öğrenci kulüplerine üye olabilir, birçok farklı aktiviteye katılabilirsiniz. MIT’de halka açık üniversite derslerine katılabilirsiniz. OHC lokasyon olarak Harvard ve MIT’ye araçla 10-13 dakika mesafededir. Aynı zamanda Boston’dan New York’a 3.5 saatte ulaşabilir ve hafta sonlarını Manhattan’da değerlendirebilirsiniz.

OHC Boston Internet Sitesi: – OHC-Boston –

Okulun Konumu: – OHC-Boston Konumu –

Boston Tanıtım Videosu: – Boston Tanıtım –

Neden OHC? Neden OHC – Boston?

 • Zincir bir okuldur ve kampanyalı fiyatları sayesinde çok uygun fiyatlara son derece kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.
 • Öğrenciler son derece modern 5 sınıfta, butik kalitesinde eğitim sağlayan zincir bir okulda eğitim alırlar.
 • Okul şehrin en merkezi noktasındadır.
 • Ücretsiz Wi-Fi hizmeti, bilgisayar odaları ve öğrenci salonları bulunur.
 • Öğrencilerin kullanımı için mutfak mevcuttur.
 • Okul tüm büyük metro hatlarına ve birçok otobüs durağına yakındır ve havalimanına 15 dakika mesafededir.
 • Tüm öğrencilere geldiklerinde içinde şehir haritası, metro sistemi haritası ve aylık etkinlik listelerinin bulunduğu bir karşılama paketi verilir.
 • Öğrenciler birçok farklı sosyal aktiviteye katılabilir ve son derece arkadaş canlısı çalışanlardan her zaman yardım alabilirler.
 • Harvard ya da MIT üniversitelerini ziyaret edebilir, yerel ya da farklı ülkelerden gelen üniversite öğrencileriyle arkadaşlık kurup Boston’ı birlikte keşfedebilirler.

OHC-Boston Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Aileler, öğrencilerin Amerikan kültürünü ve Boston hayatını en rahat şekilde yaşamaları için Öğrenci Destek Ekibi tarafından dikkatle seçilirler ve düzenli olarak ziyaret edilirler. Bu seçim sürecinde ailelerin öğrencilere karşı tutumu, destekleyici tavırları ve arkadaş canlısı olması ön planda tutulur. Öğrenciler isterlerse aile ile kahvaltı ya da kahvaltı ve akşam yemeği seçeneklerinden faydalanabilirler. Okula ulaşımın kolay sağlanabileceği lokasyonlar tercih edilir. Okula mesafe toplu taşıma ile ortalama 30-45 dakika arasındadır.

Rezidans – Hostel – Daire (Summer Residence – Hostel – Shared&Private Studio) Konaklamaları

Bu tarz konaklamalar basit ve temiz bir konaklama arayan ve daha bağımsız öğrencilerin tercihidir.

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (20 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Yarı-Yoğun İngilizce (25 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Akademik İngilizce – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • TOEFL– Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Bire Bir Dersler – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.

OHC New York Akreditasyonlar ve Ödüller

OHC dil okullarının ABD’de 2 farklı kurumdan akreditasyonu bulunmaktadır. Bunlar;

 • ACCET (Acrediting Coincil for Continuing Education & Training)
 • BPSS (Bureau of Proprietary School Supervision).

OHC Sosyal Medya Hesapları

– OHC-Instagram –

– OHC-Facebook –

– OHC-YouTube –

OHC Boston Internet Sitesi: – OHC-Boston –

Boston Tanıtım Videosu: – Boston Tanıtım –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – YERO-Boston Bilgilendirme Videosu –

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

-Öncelikle ABD’de dil okuluna gidecekseniz vizeniz konsoloslukta yapacağınız yüz yüze olan bir görüşme ile anında sonuçlanıyor ve sonrasında vizeniz onaylandıysa pasaportunuz 3-5 iş günü içerisinde adresinize kargolanıyor. Ancak vizenize ortalama olarak kurs başlangıç tarihinizden en az 1 ay öncesinde başvurmakta fayda var.

-ABD’ye girerken sağlık sigortasına ihtiyacınız olmasa da, sağlık sigortanız olmadan eğitime başlayamazsınız yani okulun kapısından içeri girememeniz çok olası, dolayısıyla mutlaka bir sağlık sigortanız olmalı.

-ABD’de dil okuluna başvurduğunuzda size I-20 isimli bir belge gönderilir. Bu belgeyi bir nevi ABD vizesi gibi düşünebilirsiniz, gittikten sonrasında okul uzatma işlemlerinizi bu belge aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

-Bir başka önemli konu ise hangi vize türü ile hangi eğitimi alabileceğiniz. ABD’de Genel İngilizce Programlarına sadece turist vizesi (B1/B2) ile ve maksimum 12 hafta süreyle katılabilirsiniz. Eğer daha uzun süreli eğitim almak veya Yarı-Yoğun / Yoğun İngilizce Programlarına katılmak istiyorsanız eğitim vizesine (F1) başvurmanız gereklidir.

– Son notumuz ise konaklama iptal detayları ile ilgili olacak. Konaklamalarda varış tarihinden 15 gün öncesinde iptal bildirilirse full iade yapılır. 15 günden az süre varken ve varış tarihinden önce iptal bildirilirse 1 haftalık konaklama ücreti kesilir. Vardıktan sonraki 4 hafta içindeki iptal ve değişiklikler için 100$ ücret kesilebilir. Kayıt ücreti iade edilmez.

 

İlginizi çekebilir..

Kaplan English School in Bath image 7

KAPLAN International – BATH

KAPLAN International –BATH 80 yılı aşkın eğitim tecrübesi ile Kaplan International, 8 ülkeye yayılmış 40’ın üzerinde dil okulu ile İngilizce eğitiminde en güvenilir eğitim kurumlarından ...