OHC DUBLIN

C:\Users\pro2000\Desktop\residence-ardcairn-house-cover.jpg

OHC DUBLIN

C:\Users\pro2000\Desktop\52608770_1196698230487180_4961898652470607872_o.jpg

Oxford House College 1974 yılında öğretime başlamıştır ve o zamandan beri büyüyen ve gelişen bir eğitim sistemi vardır. 3 kıtayı kaplayan OHC İngilizce Merkezleri İngilizce Dil Kursları ve Programları mevcuttur İrlanda,  İngiltere , Amerika , Kanada ve Avustralya’daki birbirinden güzel ve ilgi çekici destinasyonlarda öğrencilerine çeşitli eğitim seçenekleri sunmaktadır.

Neden OHC Dublin ?

Nitelikli ve profesyonel bir ekip tarafından hazırlanan en kaliteli programları sunarak Dublin’in en iyi İngilizce okulları arasında yer almaktadır.

OHC Dublin, şehrin kalbindeki Capel Caddesi’nde, Liffey Nehri’ne sadece kısa bir yürüme mesafesinde yer almaktadır. Etrafı mükemmel bar ve restoranlarla çevrilidir.Şehrin içerisinde ulaşımı çok kolaylaştıran toplu taşıma araçlarıyla Dublin’in tüm bölgelerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Okulun ders çalışmak ve sakin zaman geçirebilmek için mükemmel bir yerdir; iyi tasarlanmış öğretim olanaklarıyla donatılmış sınıfların yanı sıra kahve makinesi, otomat, TV, kanepeler ve kütüphane ile donatılmış özel bir öğrenci ortak odası var.

Ayrıca, ana OHC binasına sadece 7 dakikalık yürüme mesafesindeki Parnell Meydanı’nın merkezi ve tarihi bölgesinde yer alan ikinci bir merkezi olan Öğretmenler Kulübü de var.

Olanaklar

  • Merkezi ve hareketli konum.
  • Aktif Sosyal Etkinlik Programları.
  • Güncellenmiş İngilizce kitaplar, romanlar ve bireysel çalışma materyalleri ile geniş ve zengin kütüphane.
  • Kafe alanı olan bir öğrenci odası.
  • Ücretsiz Wi-Fi İnternet Erişimli öğrenci bilgisayarları.
  • Banka hesapları oluşturma, gezinme, tıbbi yardım ve daha fazlası hakkında destek ve tavsiye sağlayan özel Öğrenci Refahı Ekibi.

C:\Users\pro2000\Desktop\851.jpg

Sunulan Programlar

  • Genel İngilizce
  • IELTS
  • Birebir İngilizce

Konaklama

Aile Yanı Konaklama

C:\Users\pro2000\Desktop\YzI2NGViMjdiYjg2NTMxYmMzOTc5MDI2M2E4YzI0MDBFHqTypjfAzNuxmsSlgYllaHR0cDovL3MzLWV1LXdlc3QtMS5hbWF6b25hd3MuY29tL21lZGlhbWFzdGVyLXMzZXUvNi9iLzZiMjNiZjQwYTllNGJjMDU1YWRlMzUzZTI5Y2YwZTUxLmpwZ3x8fHx8fDc5MHg0NzB8fHx8.jpg

Aileler okulun yetkili departmanı tarafından özenle seçilir ve denetlenir.Tüm aile yanı konaklamalar, okula toplu taşıma araçlarıyla kolay ulaşım sağlanacak konumlardadır. Konaklama tek kişilik odada kalınacak şekilde olup yarım pansiyondur. Aileyle ortak banyo kullanılır.

Öğrenci Rezidansları

Başka ülkelerden gelen öğrencilerle yaşayıp sosyalleşmek, fikir ve deneyimleri paylaşmak için harika bir konaklama çeşididir. Ortak kullanım alanları ve mutfak mevcuttur.

  • Öğrenciler , konaklama iptal taleplerini konaklama başlangıç tarihinden 1 ay öncesinden bildirmelidir.

Faydalı Linkler

OHC web sitesi : https://www.ohcenglish.com/country/IRELAND

OHC Facebook hesabı : https://www.facebook.com/ohcireland/

OHC Instagram hesabı : https://www.instagram.com/ohcenglish/

Dil Okulu nedir ? https://www.youtube.com/watch?v=zlzAJjvCAVE

İrlanda Hakkında önemli bilgiler : https://www.youtube.com/watch?v=ScrkCHL3Fzk

OHC Dublin Google Maps : https://goo.gl/maps/ktwg8BMKzp2S7Xrw5

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

İrlanda’da dil okuluna gitmeye karar verdiyseniz , İrlanda Konsolosluğu’na vize başvurusu yapılması gerekmektedir. İrlanda vizesi başvurusu , okul başlangıç tarihinden maksimum 3 ay öncesinde yapılabilir. İrlanda vize ücreti 92 €’dur. Bu aşamada Yero Yurtdışı Eğitim olarak, bütün öğrencilerimize ücretsiz eğitim danışmanlığımıza ek olarak ücretsiz vize danışmanlığı vererek , hazırlanacak evraklar , gerekli başvurular ve konsolosluklara ödenecek harç ücretleri gibi konularda yönlendirmeleri yapıyoruz. Öğrencilerimiz, ilgili birimden randevusu alınıp, randevu günü geldiğinde parmak izi vermeye, pasaportunu ve hazırlanan evraklarını teslim etmeye kendileri gidiyorlar. Daha sonra eğer vize alması onaylamış ise 90 günlük öğrenci vizesi pasaportuna basılmış halde pasaport öğrenciye kargoyla iletiliyor. İrlanda’da Work and Study programı kapsamında hem dil eğitimi alıp hem çalışmak isteyen yani 25 hafta ve üzeri eğitime giden öğrenciler 90 günlük vizeleri olduğu için , vize uzatma işlemini İrlanda’da Garda Polis Merkezinden 300 Euro ücret karşılığında yapıp vizelerini 8 aya kadar uzatabilirler. Bu durumda öğrenci 25 haftalık bir eğitime kayıtlıysa , 6 ay eğitim alıp, ilk günden itibaren çalışma hakkına sahip olarak, okul bittikten sonraki 2 ayda kendi tercihleri doğrultusunda , çalışabilir , eğitim alabilir ya da İrlanda’yı gezerek 2 ayı bu seçeneklerden istediği şekilde değerlendirebilir. Garda dediğimiz Polis Birimi’ne başvuru yapmak için erken randevu almak gerekli olduğundan, Türkiye’deyken , daha İrlanda’ya gitmeden randevu almanızı önerip, nasıl ve nereden yapılacağına dair gerekli yönlendirmeler tarafımızdan yapılmaktadır. İrlanda’da vize uzatma işlemi eğitim alındığı sürece 3 defa yapılabilir. Yani öğrenci 33 haftalık x 3 defa uzatma süresiyle, toplamda 2 yıl İrlanda’da kalabilmektedir. Yurtdışı Seyahat Sigortasından da bahsedecek olursak , İrlanda’ya gitmeden önce yaptırmanız zorunludur. Okul tarafından veya sigorta şirketlerinden muhakkak yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda da yine, Yero Yurtdışı Eğitim danışmanınız detaylı olarak bilgilendirme yapacaktır.

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin